Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért van az, hogy ennyi...

Miért van az, hogy ennyi ember gyanúsnak tartja a koronavírus vakcina gyors kifejlesztését, jóváhagyását?

Figyelt kérdés

Egy vakcina kifejlesztése több év.


Ez alapján jogosan vonakodnak az emberek beadatni magukba valamit amiről nem tudják mit fog kiváltani a szervezetükben?


2020. aug. 10. 08:55
 41/92 anonim ***** válasza:
83%

Húúú...

Pár hónapja ismerjük az ezen kórokozó által okozott betegséget.

Jelenleg egy világjárvány közepén vagyunk. Mégis milyen régóta fejlesztett vakcinával akarnának bárkit beoltani, édes fiam??

2020. aug. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/92 Wadmalac ***** válasza:
82%

"Ugyan már. Nem kell ennyire szélsőséges megoldásokat keresni!"


Te kezdtél szélsőséges mindenkihazudikmindmeghalunk kántálásba.


Neked nem kéne teljesen alaptalan szélsőséges oltáspánikot rendezni.

főleg, hogy módszeresen minden felhozott érved meg lett cáfolva.


Ha végre lesz oltás, én igyekszem majd mielőbb hozzájutni.

Ugyan rám valószínűleg ez a vírus sem lenne jelentősen veszéylesebb, mint egy izmosabb influenza, de tisztában vagyok a fertőzési potenciálommal és ezzel járó felelősségemmel és a mások megfertőzése ellen oltatnám be magam.

Például a 73 éves szüleim miatt, akik már nem biztos, hogy dalolva túlélnék.


És tudod, szerintem ez az emberségesség. Nem az oltáshiszti.

2020. aug. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/92 A kérdező kommentje:

42


Nyilván csak a saját egészségemet tenném kockára.


Másokat meg úgyis óvok azáltal, hogy tartom a távolságot, üzletben, tömegközlekedésen meg kézfertőtlenítőt, maszkot használok.


A szüleim például nem láttam 6 hónapja pont emiatt.


Szóval én csak a saját életemmel játszom!


De ha idős lennék is, akkor is elsősorban az én magam felelősségének tartanám, hogy megóvjam magam. Tehát ne menjek ki gyakran, maszk, kézfertőtlenítő, távolságtartás és nem várnám el, hogy az egész fiatal generáció egy új vakcinával beoltassa magát miattam.


Lehetett látni sokan az idősek közül is mennyire meg volt riadva a korlátozások alatt is, maszk nélkül mászkáltak mindenfelé.

2020. aug. 10. 15:01
 44/92 A kérdező kommentje:

41


Ha nagyon akarták volna, a szigorú, nemzetközileg összehangolt, 6-8 hónapos karanténnal kiölhető lett volna a vírus.


De nem akarták. Inkább mindenki vissza melóba majd beoltjuk őket 4 honap alatt fejlesztett vakcinával!

2020. aug. 10. 15:02
 45/92 Wadmalac ***** válasza:
81%

"Ha nagyon akarták volna, a szigorú, nemzetközileg összehangolt, 6-8 hónapos karanténnal kiölhető lett volna a vírus."

Most őszintén, bele is gondoltál, mi maradt volna a mai világból, ha mindenki két-három hétig otthon ült volna egyszerre?

2020. aug. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/92 A kérdező kommentje:

42


Egyébként a szüleim sem beszélem le a oltás beadatásáról, mivel valószínűleg nagyobb számukra a veszély nélküle, mint vele, mégha egy gyorsan fejlesztett, komolyan le nem tesztelt oltásról is van szó!


Őket ajánlott is beoltani mert veszélyeztetett csoportban vannak!


De aki nincs, akinek erős az immunrendszere, az hadd győzze le maga a vírust.


Pont, hogy gyógyszerek kellenének, nem vakcina. Hogy azt a néhány személyt aki nem elég erős a fertőzés legyőzéséhez, hatásosan ki lehessen kezelni.


De 6 milliárd vakcinában nyilván sokkal több pénz van mint pár millió gyógyszerben.

2020. aug. 10. 15:09
 47/92 A kérdező kommentje:

45


Semmi nem lett volna.


Bespájzoltak volna 3-4 hétre azt annyi.


Már rég túllennénk, nem kellene vakcina.


Viszont a gyógszergyártók hatalmasat buktak volna!


Kapitalizmus van, azt ne feledjük!

2020. aug. 10. 15:22
 48/92 anonim ***** válasza:
86%

"Semmi nem lett volna"

Gondolkodj még egy kicsit:D

2020. aug. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/92 A kérdező kommentje:

48


Hogyan? Úgy mint te?

2020. aug. 10. 16:27
 50/92 anonim ***** válasza:
78%
Akár úgy, vagy máshogy, lényegtelen.
2020. aug. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!