Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A tény, hogy nincs férfi és...

A tény, hogy nincs férfi és női agy, hogy hat a transz neműekre? A legfőbb érvük eddig az volt, hogy "nézzétek az agyam, olyan mint az ellenkező neműeké". De így, hogy ezt megcáfolták, csak az maradt, hogy valami pszichésen nincs rendben, ugye?

Figyelt kérdés

#transz #LGBTQ+ hívők
2021. júl. 8. 12:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/83 A kérdező kommentje:

Ki beszélt itt összeesküvésről?

Egyébként a tudomány álláspontja ebben az esetben is a neuro plaszticitás.

2021. júl. 8. 18:10
 22/83 anonim ***** válasza:
76%
Na de akkor megállapodhatunk abban, hogy hiába azonos szerkezetű a férfi és női agy, valamiféle genetikai háttér is szerepet játszhat abban, hogy hogyan fog működni?
2021. júl. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/83 anonim ***** válasza:
100%

"neuro plaszticitás"

Ez nagyrészt válasz is a kérdésre. Ez egyrészt fiziológiai, másrészt pszichológiai kérdés, erős az átfedés a kettő között.

2021. júl. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/83 anonim ***** válasza:
100%

"valamiféle genetikai háttér is szerepet játszhat abban, hogy hogyan fog működni"

Biztos, hogy van genetika is benne, mert pl. pszichés betegségekre is létezik hajlam, a család kórelőzménye alapján ez statiszikailag mérhető. A transzneműség/homo-biszexualitás témában nem tudom, kimutattak-e ilyet, de lehetséges.

2021. júl. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/83 A kérdező kommentje:
24: nem, elvileg nincs hajlam ezekre.
2021. júl. 8. 18:26
 26/83 Gofrisütő ***** válasza:
100%
A homoszexualitás miért probléma/betegség? Én abban az elméletben hiszek, hogy egy faj túlszaporodása esetén keletkeznek egyedek, akik nem tudnak reprodukciókat létrehozni, tehát nem született, mégsem változtatható meg, és természetes, sőt szükséges dolog az LMBTQ+. Nem értem, miért ilyen szemét mindenki, miért nem lehet békén hagyni, leszarni, ki kit szeret.
2021. júl. 9. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/83 anonim ***** válasza:
69%

Ez a tanulmány amit a legelején linkeltél nem túl meggyőző. Van sok szexuálisan dimorf része az agynak, ahol mérhető átlagos különbségek vannak férfi és nő között. Legyen az méretbeli, összeköttetésbeli, vagy működésbeli. Az, hogy ez a tanulmány ezeket nem tartja jelentősnek, ez olyan, mintha valami feminista erőlködés lenne, csak hogy kimondhassa, hogy nincs "női és férfi agy". Franc tudja mit ért ezalatt. Olyan madárfajt hoz fel ellenpéldának, ahol csak a hím énekel, és lám, ott 6-szor akkora az éneklésért felelős agyrész a hímben. Míg embereknél nincsenek ekkora különbségek, de van olyan rész ami kb. 1,6-szor akkora átlagosan, amit említ is.


Nem egyszer láttunk már nemek közötti IQ különbségeket vizsgáló tanulmányokba beleírva konklúzióként, hogy "nincs különbség a nemek között", holott 4-5 IQ-pontnyi átlagos különbséget mértek. Valószínűleg nem merték kijelenteni.


Ez a tanulmány sem véletlenül tette idézőjelbe a "sexually dimorphic"-ot az abstract-ban.


Utolsó: ez nem szemétség kérdése. Egyszerűen csak szeretnék a végére járni, mi a tudományos magyarázat ezekre a dolgokra. Abszurdum, hogy rengeteg szerencsétlen gyereket, akinek ezer mentális problémája van, azzal etetnek be hogy biztos csak transznemű, pubertásblokkolják, amitől az agya sem fog rendesen kifejlődni, aztán ki tudja meddig megy el a jelenleg is kísérleti eljárásnak számító hormonkezeléssel és műtétekkel, hogy aztán rádöbbenjen, hogy mégsem ez volt a probléma. Csakhogy az összes őt kezelő terapeuta meg sem kérdőjelezte, hogy ő mégsem transznemű, mert több országban az állásába kerülne ma már. Az iskolában pedig mindenki ünnepli, a szülőket nem is kötelesek értesíteni, hogy a gyerek nevet változtatott, iskolaidőben hormonkezelésre jár.

2021. júl. 9. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/83 anonim ***** válasza:
68%
#27: Az első felével tökéletesen egyetértek, a második felére: ez mégis hol megy így? Én Magyarországot és Németországot ismerem, mindkét helyen elképzelhetetlen, amit írsz, pedig utóbbi a fideszes szóval élve bűnös libsi LGBT-simogató nyugathoz tartozik.
2021. júl. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/83 A kérdező kommentje:

27: akkor olvasd el a tanulmányt, leírja a legfőbb eltérések okát.

E mellett olvasd el a the gendered brain című könyvet, az szépen leírja, hogy miért más a tipikus férfi és tipikus nő.

2021. júl. 9. 10:01
 30/83 Gofrisütő ***** válasza:
27%
#27, én nem rád gondoltam, aki értelmesen, tudományosan áll hozzá, hanem azokra, akik naponta írják be a keresőbe angolul, hogy megnézzék, van e olyan angol cikk, amit hitelesnek beállítva példálóznak, hogy "NA UGYE, LÁTOD, HOGY NINCSENEK MELEG GÉNEK, TEHÁT NEKEM VAN IGAZAM, A MELEGSÉG ELDÖNTHETŐ!". Az ilyenektől lesz hányingerem. Igen kérdező, ez vagy te.
2021. júl. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!