Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A mesterséges intelligencia...

A mesterséges intelligencia az evolúció resze? Talán ez a folyamat lesz az evolúció fojtatasa?

Figyelt kérdés

Hissz végülis mi még mindig félig meddig állatok vagyunk.

Van tudatunk de a szükségleteink ugyan olyanok mint egy kutyának vagy majomnak.


Egy mesterséges élet sokkal többre lehet képes mint mi.foleg ha képes lenne saját magát fejleszteni korlátlan mértékben.

Egy ilyen életforma hogy tekintene ránk ?

Mint mi a dinoszaurusz korban élt cickany szerű oseinkre vagy mint mi az osemberekre?



febr. 10. 16:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/116 anonim válasza:
28%
Nem, egyértelműen nem. A mesterséges intelligencia nem életforma, és ha a ChatGPT-ből indulunk ki, akkor nem is intelligens. Ostoba , és arra a kérdésre, hogy mi az, aminek 4 lába van, asztal de nem szék..? Erre rávágja, hogy szék, és magyarázza mi az hogy szék 🤣
febr. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/116 anonim ***** válasza:
22%

Nem létezik és soha nem is fog létezni mesterséges élet. Már maga a mesterséges intelligencia nevű koncepció is erősen megkérdőjelezhető, hogy létezik-e, hiszen azt már bizonyították, hogy valódi intelligencia nélkül, pusztán algoritmusokat használva is könnyedén teljesíthető a Turing-teszt. Ez felveti a kérdést, hogy a teszt a rossz, vagy pedig nem is létezhet mesterséges intelligencia, mert bármilyen fejletté is válik, az mindig az embertől fog függni, azaz nem önálló, ami alapfeltétele egy valódi mesterséges intelligenciának. Erre egyelőre nincs válasz.


Az viszont, hogy a mesterséges intelligencia mesterséges életté avanzsálódik, az egy zsák f*szság. Ezt hagyjuk meg a scifiknek, mert a legnagyobb hülyeség a világon. Filmekbe való, tudományos diskurzusban viszont annyi értelme van, mint a laposföldnek.

febr. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/116 anonim ***** válasza:
37%
A mesterséges intelligenciának semmi köze sincs semmi szaporodásához. Nem hogy ahhoz, hogy milyen tulajdonságok öröklődnek inkább.
febr. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/116 A kérdező kommentje:

2# miért köztünk és a gépek között ugyan mi a különbség ?

Csak annyi hogy még nem tud úgy tanulni egy gép mint egy ember gyerek de ugyan úgy elektromos jelek vagyunk az agyunkban.


Mondanak sokan azt hogy az érzelmek miatt vagyunk mások de pl a pszichopata emberek akik semmilyen érzést nem éreznek ugyan úgy emberek .miért ne lehetne a megfelelő számítógép kapacitás egy tanulni képes programot létrehozni a távoli jövőben?

febr. 10. 17:19
 5/116 anonim ***** válasza:
40%

"miért köztünk és a gépek között ugyan mi a különbség ?"


Hát a te esetedben úgy tűnik semmi.


"még nem tud úgy tanulni egy gép mint egy ember gyerek"


A gép tanulási képességei az embertől függnek. Azaz nem önállóan, magától tanul. Azaz nem intelligens. Na, tessék, kérdezted mi a különbség, hát ez.


Az a baj, hogy sokan még mindig nem értik a különbséget a TUDÁS és az INTELLIGENCIA között. A tudás az az információk birtoklása. Az intelligencia pedig a birtoklásra való képesség. Egy számítógép TUDHAT, ez elérhető puszta algoritmusokkal is, sőt, ez már létező dolog. De egy számítógép nem lehet INTELLIGENS, mert egy számítógépnek nincsen az információ birtoklásához szükséges képessége. Azt csak az ember tud adni neki. Tehát harmadszor is leírom: nem önálló, azaz nem intelligens.

febr. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/116 anonim ***** válasza:
21%

4


A mesterséges intelligencia nem tud semmi újat kitalálni. Egy adatbázisból dolgozik, s azt a választ adja, ami valószínűbb.


Vagy ha másképp nem érted: a mesterséges intelligencia soha nem találta volna fel magától még a kereket se.

febr. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/116 A kérdező kommentje:

Meg igen de most azt próbáljuk fejleszteni hogy ezzel a programok onaloan tanulni tudjanak ,lehet nem a közeli pár évben lehet 10 20 év de miért ne tudna létrejönni egy mesterséges életforma ?


A mi eletformank is egysejtuekkel kezdődött.

Lehet a mi biológiai evolúcionk kell ahhoz hogy egy intelligens szerves faj elinditsa a mesterséges életformák evolúcióját .

febr. 10. 18:05
 8/116 anonim ***** válasza:
58%

Kérdező. A te általad szajkózott mesterséges életforma, ha tudományos szempontból fogjuk fel, akkor micsoda lenne? Mi az élőlény tudományos definíciója? Valami olyasmi, hogy szaporodóképes legyen. Amíg nem tud külső segítség nélkül, természetben fellelhető nyers ércekből nanobotos szerkezetben replikálódni, addig még távolról sem tekinthető élőnek. De ha ezt a szintet mégis meglépi, genetika akkor sem lesz! Evolúciós képes lehet felmutatni, fejlődni, önmagát javítani. De 100%-ban akkor sem lesz 'élő'!


Az előző gondolatmenetet folytatva: mivel ez a legnagyobb jóindulattal is csak félig-meddig élőnek nevezhető új életforma a kezdet kezdetén nem közvetlenül jött létre a normál, sejtes életformából, sejtes evolúcióval, így sosem lesz annak semmiféle része vagy folytatása! A legnagyobb jóindulattal is csak - a földi élet szempontjából - Földön kívüli életnek lehet majd csak nevezni. De akkor nagyon cuki, vajszívű voltam!


Az intelligenciáról: ha a tudományos (nem ezoterikus) felfogást nézzük, akkor a természetes intelligencia kémiai reakciókból származik. A mesterséges intelligencia meg elektromos jelenségekből. De hogy valóban intelligensnek lehessen tekinteni egy gépet, annak szükséges egy magasan fejlett, önmódosításra képes, karbantartást nem igénylő hardware és alapprogram. ekkor lehet beszélni ténylegesen valódi mesterséges intelligenciáról.

Persze ez lassan filozofikus-ezoteriuks síkra vezet minket a "tudat" jellegét illetően, úgyhogy ezeket meghagyom máskorra...

febr. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/116 anonim ***** válasza:
81%

Teljesen jogos a felvetésed, és sokak szerint igen, ez is ugyanúgy a természet és evolúció része.

Azt se tudjuk, hogy kezdődött az élet. A szimpla RNS láncokig látunk vissza, hogy azelőtt mi volt, nem is tudjuk. Ehhez képest nézd meg, ma hogy néz ki egy többsejtű élőlény, milyen vegyületeket és szerkezeteket használ. Ahogy az ősi RNS láncok maguknál komplexebb, stabil, reprodukálható fizikai architektúrát hoztak létre, amiben ők már relatíve kisebb szerepbe szorultak, úgy kreálhatunk mi is valamit tök más anyagból, ami hosszú távon akár át is veheti a főszerepet és viheti tovább a show-t.

febr. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/116 A kérdező kommentje:

Igen a legalapabb legkisebb elolenyekkel kezdődött a mi evolúcionk is.ha jól tudom kezdetben azok az egysejtű lények is csak másolták magukat meg kialakult a szaporodás.


Konkrétan a földi élet nagy részében csak baktérium szinten volt több milliárd évig.és csak utóbbi pár százmillió évben indult be az összetett elet.


De ha belegondolunk minden gyorsul a baktérium evolúció több százmillió évig tartott .


Az állati evolúció már millió években dolgozik .


Az emberi evolúció száz ezer években mérhető.

A társadalom fejlődés pár ezer évben .


A technológiai civilizáció meg evtizedekben.


Egy mesterséges élet más idő intervalumban gondolkodna mint mi sokkal gyorsabban tudna fejlődni nem látjuk hogy ebből mi alakulna.

febr. 10. 19:59
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!