Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A mesterséges intelligencia...

A mesterséges intelligencia az evolúció resze? Talán ez a folyamat lesz az evolúció fojtatasa?

Figyelt kérdés

Hissz végülis mi még mindig félig meddig állatok vagyunk.

Van tudatunk de a szükségleteink ugyan olyanok mint egy kutyának vagy majomnak.


Egy mesterséges élet sokkal többre lehet képes mint mi.foleg ha képes lenne saját magát fejleszteni korlátlan mértékben.

Egy ilyen életforma hogy tekintene ránk ?

Mint mi a dinoszaurusz korban élt cickany szerű oseinkre vagy mint mi az osemberekre?



febr. 10. 16:50
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/116 Tatyó ***** válasza:

Hát Pombe, nem tudok leállni.. muszáj az oviba bejárni (Hozzád,hogy egy kicsit tanítsalak).

85-höz: itt nagyon közel állítod az assembly-t a gépi kódhoz.

Te még nem hallottál mechanikus sz. gépekről, ferritgyűrűs memóriáról, kódhengerről, huzalozásos programozásról, lyukkártyáról. Ezeknek írhatod

a JPM, 4C,01001100-t, mivel nincs hova és nincs mivel írnod. Tudásod jelenleg leginkább lexikális lehet, programozási készséged is ezen alapulhat logikai megnyilvánulásaid alapján.


Kedves kérdező!


Tőlem kicsit távol áll ez a nézet, de tőled lehet, hogy nem: egyesek szerint talán most is egy szimulációban élünk. Én akár el is tudom ezt képzelni, de akkor itt félre kell tenni a jelenlegi hardveres szoftveres ismereteinket, mert ha így van, a valóságot valami nagyon összetett rendszer "futtatja", kérdés, hogy öntudatunk a szimuláció következménye (NPC), vagy, mint egy hálózatos pc játékban, mi magunk user/player-ek vagyunk.

febr. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/116 Tatyó ***** válasza:

Szövőnők készítették az első űrszámítógépek memóriáját

ez már RAM volt a javából, érdemes bele nagyítani.


[link]


[link]

febr. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/116 Pombe ***** válasza:

#91: "a JPM, 4C,01001100-t, mivel nincs hova és nincs mivel írnod."


Képzeld! Én még ilyet is láttam, és még ezt is progiztam így, egy TPA-t (érdekelt a múlt is).


[link]


A 0 és 1 variációját az itt látható billentyűkkel beállítottad, be-load-oltad a megfelelő memóriacímekre, és utána egy RUN billentyűvel (ha jól emlékszem) az egészet lefuttattad.


Vitapartnerem. Szerintem fejezd be a vergődést. Nem áll neked jól... :/

febr. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/116 Tatyó ***** válasza:
0%
Hiába progiztad, ha nem értettél meg belőle semmit, a megnyilvánulásaid alapján. A vergődést pedig a személyeskedés és a trágárság jellemzi.
febr. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/116 Pombe ***** válasza:
100%

#94: "A vergődést pedig a személyeskedés és a trágárság jellemzi."


Látom, hogy vergődsz. Mi ezen a trágárság??? :DDD


Látom, hogy azt se tudod mi a különbség a compiler és az assembler között. Látom, hogy nagyképűsködsz szakértői érvelés helyett.


Fejezd be ezeket, és nem akkor majd nem tudok rád ilyenek mondani. Ilyen egyszerű! :)

febr. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/116 Tatyó ***** válasza:
Ezeket írtad eddig: trollkodok, vergődök, görcsölök, szerencsétlen vagyok , nagyon hülye vagyok, ripacs vagyok, ovisnál butább. Az igaz, hogy én meg értelmetlennek neveztelek, de erősen annak is tűnsz, kezdésnek a kérdéssel sem voltál tisztában lásd 66. Én azóta már írtam a kérdéshez tartozó dolgot is, jó lenne ha Te is azzal foglalkozásnál már a fényezésed helyett- bár elismerem rád fér.
febr. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/116 Tatyó ***** válasza:
Talán nem olyan nagy tévedés az assembler-t compiler-nek tekinteni, gyenge fogás, de én folyamatosan tanulok, eddig úgy tudtam, hogy az assembler is egyfajta kezdetleges compiler, talán konverter... akkor mi?
febr. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/116 Pombe ***** válasza:
100%

Trollkodsz


Semmibe vetted a bizonyítékokat, majd közölted, hogy te csak tényekről írsz. Egy deka ilyet se mutattál, csak kinyilatkoztattál jó hívőként, és ezt rekurzív módon gyakoroltad.


Ez teljes mértékben kimeríti a trollkodás fogalmát.


[link]


Nincs ideírva, hogy ez a trágárkodás közé tartozna.


"vergődök, görcsölök"


A trollkodás már csak ilyen, de hát ezek csak a magyar megfelelői.


"szerencsétlen vagyok , nagyon hülye vagyok"


Általam sosem említett mondatokat adtál a számba, ergo ezért sértegetést érdemeltél ki. Sem a hülye, sem a szerencsétlen szavak nem a trágárság kategóriába tartoznak.


"ripacs vagyok"


Nem trágárság, csak szimplán a neve egy viselkedési formának.

Idézve: "A ripacs külsődleges eszközöket, hatásvadász, harsány, kulisszarengető gesztusokat használó..."... stb.


Világosan bizonyítható volt ez a magatartásod akkor, amikor a gépi kódot olyannal magyaráztál (assembly), amivel nem lehet, és csak azt a célt szolgálta, hogy döngesd a melledet a szakértelmed kidomborításával.


"kezdésnek a kérdéssel sem voltál tisztában lásd 66."


Igen. Én veled szemben be tudom ismerni, amikor tévedek, sőt, elnézést is kértem! Ha nem ismered az "elnézést/bocsánat" szavak jelentését, (nem elképzelhetetlen), akkor guglin utána nézel. Előre bocsátom, hogy ezek sem a trágárság kategóriába tartoznak, csak hogy az érdeklődésedet kissé felszítsam. Folytatva, tehát észrevettem, hogy tévedtem, vagyis igen ostoba érv az részedről, hogy én lennék az értetlen. Ez éppen ennek az ellenkezőjét bizonyítja, nem?


Te beismerted a tévedésedet? Assembler/Compiler, hogy a gép ne tudna tanulni... és a többi?


Igen szánalmas és visszataszító viselkedés az, amikor valaki kihasználja a másik becsületességét, miközben ő maga a sajátjáét sose bizonyította.


"Te is azzal foglalkozásnál már a fényezésed helyett- bár elismerem rád fér."


Hol lennél te, ha még el is kezdenék ragyogni? :D


Nem mellesleg te viszed állandóan mindenféle vakvágányokra a vitát. Compilerek, gépi kódok, élet keletkezése, biológiai evolúció, Spinoza... nem mellesleg fogalmam sincs, hogy ennek a filozófiának miért kellene tagadnia a gépi intelligencia létezését, de gyanítom, hogy ezt is csak afféle melldöngetésként említetted, mondhatni, ez nálad már afféle pavlovi reflexként működik. :D

febr. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/116 Pombe ***** válasza:
100%

Nem mellesleg, abból is látszik a vitaképtelenséged, hogy oda se figyelsz másokra... Engem valamiért kipécéztél magadnak.


Ezt írtad a #68-ban a régi szakemberekre: "Látott relékkel működő számítógépet, tranzisztorból astabil multivibrátor-t épített, logikai TTL ic-kből jk flip flop-ot, bináris adder-t, alu-t és 8 bites cpu-t csinált. Ezeket ha kellett, programozta, akár hardveresen és gépi kóddal is (nem assembly). Ezek az egyedek nem látnak semmi varázslatosat, különlegeset az ai-ban"


Az összes ellenérved abban merül ki, hogy ami egyszerűen 0-kal, meg 1-kel dolgozik, abból sosem lehet ahhoz hasonlítható valami, amit az élet produkál, legalábbis egy-két csak arra kirívóan jellemző tulajdonság (persze ettől még nem kell élőnek lennie).


Pedig a #74-es remek választ adott erre, hivatkozva ő is azokra a régiekre, akik az élet működését kutatták, csak rá se bagóztál.


Idézve(#74): "Látott baktériumkultúrákat szaporodni, kézzel pipettázta az antitesteket, izolálta a fehérjéket, és töltött végtelen órákat titrálással és kromatográfiával. Ha kellett, maga keverte a reagenseket, és papíron számolta a sejteket (nem képelemzővel)."


Tehát a régi élet-kutatók is az egyszerűből indultak ki.


Folytat tőle(#74): "Ezek az egyedek nem látnak semmi varázslatosat, különlegeset az életben, mert van rálátásuk többé kevésbé erre az egészre."


Tehát ennyit ér az érved. Semmit, vagy ugyanannyit, mint akár az életet régen kutatók relációjában is.

febr. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/116 Pombe ***** válasza:
100%

Ja, @Tatyó


És a #74-es válasza azért is nagyon figyelemreméltó, mert roppant szofisztikáltan, de kifejezetten eufemisztikusan a figyelmedbe ajánlotta (ki nem mondottan!), hogy óvatosan hivatkozz párhuzamként olyanra egy vitában, amihez semmit se értesz, és ez a biológia lenne. Csak azért, mert értesz a progizáshoz, meg tudod mi az a gépi kód, nem tudhatod, hogy az ebből levont következtetésed analogonja nem éppen rád üt majd vissza, és éppenhogy ez teszi majd nevetségessé a cáfolatodat.

febr. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!