Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A mesterséges intelligencia...

A mesterséges intelligencia az evolúció resze? Talán ez a folyamat lesz az evolúció fojtatasa?

Figyelt kérdés

Hissz végülis mi még mindig félig meddig állatok vagyunk.

Van tudatunk de a szükségleteink ugyan olyanok mint egy kutyának vagy majomnak.


Egy mesterséges élet sokkal többre lehet képes mint mi.foleg ha képes lenne saját magát fejleszteni korlátlan mértékben.

Egy ilyen életforma hogy tekintene ránk ?

Mint mi a dinoszaurusz korban élt cickany szerű oseinkre vagy mint mi az osemberekre?



febr. 10. 16:50
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/116 Tatyó ***** válasza:
84%

Tisztelt eddigi válaszolók, akik értékelése erősen pirosba hajlik: a kérdezőt nem érdekli a válaszotok, hacsaknem vagytok vele azonos szinten. Ő mindenáron azt a vonalat képviseli, hogy a szilícium erőseb a szénnél.(bár a grafén alapú technológia is szén) Túl sok sci-fit olvasott, nem tudja megkülönböztetni az élőt az élettelentől, az tudati intelligenciát a workflow- tól.


Kedves kérdező! Van egy olyan érzésem, hogy mi már bokszoltunk ebben a témában, de ha nem akkor elnézésedet kérem.

Képzeljük el, ha egy ember tudatát testéről leválasztva egy sz.sz.gépre helyezzük.Várjunk csak, hol is van az embernek a tudata? Lényegtelen, már benne is van a virtuális világban, nem is éhes, tojnia sem kell már többet, repülni is tud, meg minden. Érzelmi változói (float) az egekben, a legváltozatosabb élményeket éli meg és persze örökké. Érzelmi változóit mozgató metódusokból adódó öntudata kiválaszthatja, milyen régi és elavult funkciókat kíván megtartani régi életéből:

-evés? egy ideig talán, de minek ha egyszerűen csak állandóra teszi az épen nagyon jóllaktam értéket?

-szex: na az biztos! az menne tobzódásig... de tényleg? miért is? kell az nekem? ez sem kell már, van a ctrl c ,ctrl v, oszt ezzel sincs már gond.

-sport: nem vok már dagadt, edzés nélkül tudok jiu jitsu-zni is de már ezt is unom.

Jön a "munkáltató": kedves algoritmus, a tobzódásod teljes mértékben értéktelen, az összes eddigi bio élet alapú kiterjesztésed elveszem, átírom a lényed összes paraméterét, hogy csak a feladatodra tudj összpontosítani, elegem van már, hogy az összes metódus azzal jön, hogy ő egyéniség meg minden... egy objektum az legyen objektum, ne pedig kakiló kutyához hasonlítgassa magát... bezzeg a régi szép időkben...


most ennyi

febr. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/116 anonim ***** válasza:
75%

Aki ilyen szavakat használ, mint "szénsovinizmus" (meg aki egyetért vele), arról el is hiszem, hogy igaznak hiszi a scifi filmeket... sokat elmond róla, hogy mennyi keresnivalótok van a tudományok kategóriában.


Az egy dolog, ha valaki nem túl okos és művelt. Én sem tartom magam annak. De az a kevés, amit tudok, az legalább a valóságon alapul, nem a filmeken, meg az elonmászkokon.

febr. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/116 anonim ***** válasza:
45%

#22 - a futurológia egy komoly tudományág, nem pedig hollywoodi "sci-fi"!


A "szénsovinizmus" fogalmát nem én találtam ki, de azonnal beépült a szókincsembe - hisz olyan dologra ad nagyon találó megfogalmazást, ami bennem is már régóta megfogalmazódott.

febr. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/116 anonim ***** válasza:
66%

#23 "a futurológia egy komoly tudományág"


Először is, a "futurológia" egy társadalomtudományág, nem pedig természettudomány. A kérdés az utóbbiba lett kiírva.

Másodszor, a "futurológia" nem egy valós tudományág. Attól, mert valami tudománynak hívja ÖNMAGÁT, illetve hogy kitalál egy fenszi nevet ÖNMAGÁNAK, ami végén ott van az, hogy "-lógia", attól még nem lesz valós. Én is ki tudok találni ilyeneket, attól még nem lesznek létező tudományágak.


"A "szénsovinizmus" fogalmát nem én találtam ki"


Nem mondtam, hogy te találtad ki, viszont világosan leírtam, hogy aki EGYETÉRT vele, azzal is baj van. Ez vagy te. Ismét: én is ki tudok találni idióta értelmetlen szavakat is, nem csak tudományágakat, de attól még idióta értelmetlen szavak maradnak.


Mostantól aki az én nézeteimet osztja, az a valóságológia nevű tudományág tudósa. Aki pedig nem ért egyet, az egyszerűen scifisoviniszta, meg ráadásul még valóságfób is.


Ugye milyen kreténül hangzik amit most írtam? Egyszerűen nevetségesen hangzik, maga a gondolat is az. Na, pontosan ugyanígy hangzol te is a "futurológia" és "szénsovinizmus" hülyeségeiddel.

febr. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/116 Tatyó ***** válasza:
57%

Elképzelem, amint egy páncélozott mesterséges égitest halad a kietlen űrben.

Rajta automatikus meteorelhárító lézer rendszerek, a belsejében egy önfenntartó energiarendszer és egy szuperszámítógép. Memóriájának regisztereiben van egy hatalmas, rég nem használt adatbázis, mely különös adatokat tartalmaz, mintha valamiféle egyének profilja lenne, de már csupán egyetlen, a maximumon rögzített érték van miden profilhoz rendelve :

overall happiness = 100;


ez lenne a technokraták mennyországa és evolúciója?

febr. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/116 anonim ***** válasza:
44%

#24 (14:02) írta:

"Először is, a "futurológia" egy társadalomtudományág, nem pedig természettudomány."


Válasz rövid stílusban:

😃😆😂

febr. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/116 anonim ***** válasza:
31%
#26 Nem is várható el tőled ennél intelligensebb válasz.
febr. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/116 anonim ***** válasza:
65%

Majd ha lesz mesterséges intelligencia visszatérhetünk a kérdésre. Jelenleg csak programok és robotok vannak amik előre megírt programokat futtatnak vagy azok alapján reagálnak.

Az új ai.chatek megtévesztőek

Azt a látszatot keltik hogy értelmesek, de ahogy a sakkos példánál írta valaki, a gép nem tud sakkozni. Ehhez hasonlóan az ai.chat sem fog fel semmit abból amit vele beszélsz. Én is fel tudok mondani fizikai fogalmakat, de nem tudnám elmagyarázni hogy gyakorlatban mit is jelent vagy nem tudnám felhasználni semmire mert csak bemagoltam hogyha a kérdés Newton 1.törvénye akkor ezt meg azt kell elmondanom

febr. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/116 Tatyó ***** válasza:
77%

a cpu kérdezi az alu-t:


-mi újság, barátom?


-eddig semmi gond nem volt, a 0 az 0, az 1 pedig 1 volt,

de amióta ránk töltötték ezt a csetdzsípítit,

nem vagyok benne biztos hogy ezt szeretném csinálni.

febr. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/116 Pombe ***** válasza:
74%

#2: "Nem létezik és soha nem is fog létezni mesterséges élet."


[link]


Miből gondolod, hogy nem fognak idővel mesterségesen összehozni sejtet? Mi van abban olyan nagy varázslat, amitől majd a mesterséges első igazi sejtet ne élőnek tarthatnánk ugyanúgy, mint a természeteset? Vagy a sejt szerinted még nem élőlény?


#1: "Ostoba , és arra a kérdésre, hogy mi az, aminek 4 lába van, asztal de nem szék..?"


Minek állítasz olyat, amit sosem ellenőriztél? Feltettem a kérdésedet a ChatGPT-nek, magyarul: "mi az, aminek 4 lába van, asztal de nem szék?"


ChatGPT válasza:

"Egy asztal az, amelynek négy lába van, de nem szék."


Ebben a beszélgetésben csak egy ostobaság volt, a te kérdésed... má' meg ne haragudj... :)


#1: "Ezt hagyjuk meg a scifiknek, mert a legnagyobb hülyeség a világon."


Tényleg? Ha a középkorban azt mondtad volna valakinek, hogy szerinted majd egyszer kőből, vasból, homokból csinálnak egy olyan izét, amivel mindenféle csoda nélkül úgy lehet majd beszélgetni, mint egy másik emberrel, akkor körberöhögtek volna.


#3: "A mesterséges intelligenciának semmi köze sincs semmi szaporodásához."


Már hogy egy progi nem tud szaporodni? Ugye tudsz róla, hogy a vírus-progik pontosan ezt csinálják?


#6: "A mesterséges intelligencia nem tud semmi újat kitalálni."


Simán. Akár képet kérhetsz tőle olyat, ami addig sose volt. Sőt, rengeteg olyan hosszú mondata lesz, ami sosem hangzott el addig a világban, és az égvilágon ezeket senki se programozta be előre.


[link]


A kvantumösszefonódás egy típusának ellenőrzéséhez kísérleti rendszert akartak építeni, de az emberek nem jöttek rá a megoldásra, és az AI ebben segített, és sikerült neki, vagyis egy tök új elképzeléssel állt elő. Más esetekben is konkrétan olyan ötletekkel állt elő, ami egy embernek se jutott eszébe.


Határozottan azt állítja a cikk és a kutató, hogy az ötlet teljes mértékben, implicit, a géptől származott.


Egyébként több példa is van arra, hogy pl. evolúciós/genetikai algoritmussal olyan új dolog alakul ki, amire egy ember se gondolt volna megoldásként:

[link]


Vagy, rendszertelenül szétszórt kapcsolódni képes rudakból, és kis motorokból az algoritmus kreatívan mindenféle módon haladni képes robotokat állított elő úgy, hogy egyetlen egy megoldás és kivitelezés se emberi mérnöktől származott, sőt, több megoldásféléről állították itt is a kutatók, hogy soha nem alkalmazták volna.

https://www.youtube.com/watch?v=qSI0HSkzG1E


Alább viszont az algoritmus megtanult programozni, és írt több olyan újat, ami azelőtt sosem volt, és olyan bonyolult lett, hogy ember azt még visszakövetni se tudta volna önerőből.

[link]


...és még bőven lehetne...

febr. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!