Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehetséges-e a fénysebességnél...

A cserkész kérdése:

Lehetséges-e a fénysebességnél nagyobb Sebesség?

Figyelt kérdés

"Az idő a fény sebességével tágul(halad),az idő sebessége a fény sebessége.

Mije van csak az időnek..iránya és sebessége, és a fénynek? Idő hullám hosz??

Az idő maga a fény,a fény maga az idő?


Az univerzum a fény sebességével tágul,tehát

az idő a fény sebesség(e).

A mozgás az anyag időben megváltoztazott térbeli helyzete.

A fény sebességénél nincs gyorsabb ,mivel az anyag az időn túl megváltoztatott térbeli helyzete a fentiek szerint nem nevezhető mozgásnak


(Az események az idő nem létezésével nem történhetnének meg.)

Az idő a megtörtént jelenek mennyisége

Az idő a megtörtént események mennyisége.Tehát a tér.

Az idő múlása változtatja a tér struktúráját.


Az idő a tér változásának mértékegysége

a sűrűség miat a f sebesség nem állandó,ahogy az idő sem állandó,ahogy az anyag szerkezete sem állandó."



A fentiek szerint a fény sebességénél gyorsabban nem tágulhat(ott) az univerzum.


Ez egy új felfedezés vagy ezt már rég tudták?



2013. ápr. 18. 16:49
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/151 anonim ***** válasza:
100%

A mazsolás kalács maga az Univerzum, azon kívül nincs semmi, így késhegy sem. Ha leteszel egymás mellé két mazsolát, akkor ha elég sokáig vársz, olyan távol kerülnek egymástól, hogy a kalács tágulása miatti relatív sebességük meghaladhatja a fénysebességet. De ezt nem úgy érik el, hogy elkezdenek gyorsulni, és inerciarendszerből gyorsuló rendszerekké válnak. Végig megmaradnak inerciarendszernek, amit a rajtuk ülő megfigyelő lokális fizikai kísérletekkel el tud dönteni. Vagyis hiába van látszólag relatív (sőt, látszólag gyorsuló!) mozgásuk, ez nem amiatt van, mert ők gyorsuló rendszerek lennének, hanem a kalács, azaz a tér tágulása miatt.

Így már érthető?

2013. ápr. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/151 A kérdező kommentje:

Érthető amit mondasz.De lehet hogy te nem érted.

Az ősrobbanás kezdeti kis pontja elindítja a sugarat (a tegyük fel gömbszerű robbanás sugarát.És ez a sugár(r) növekszik,tehát ez egy növekedő szakasz a középpont felől,a szakasz növekedése közben sok minden változik(igen ez egy jól lebontott történeti vonal(anyag fejlődése)de tegyük fel a kvarkoktól az első a fe atomig az lapegység a kvark nem változik át semmivé csak struktúrálódik vagyis rendszereződik, tehát akárhogy nézzük mozog.

2013. ápr. 23. 17:44
 33/151 A kérdező kommentje:
Vagyis a kvark a sugár irányába halad előre időben.A kezdeti ponttól elfelé mozog.
2013. ápr. 23. 17:47
 34/151 anonim ***** válasza:
100%

Asztrofizikusi végzettségem van, úgyhogy van némi rálátásom a problémára.

A tér tágulása és a benne haladó dolgok mozgása két különböző dolog, amely fogalmilag teljesen tisztán elkülönül. Talán javasolnám, hogy nézz utána alaposabban, esetleg némi komolyabb matematikával elegyítve.

2013. ápr. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/151 anonim ***** válasza:
100%
#32: még mindig úgy képzeled el az ősrobbanást és a tágulást, mint egy "hagyományos" robbanást. A hagyományos robbanás során egy statikus térben távolodnak egy pontból a részecskék, ráadásul a középponttól távolodva egyre lassabban. Az ősrobbanás nem ilyen volt, nincs olyan kitüntetett pont, ahol "megtörtént" az ősrobbanás, nincs "közepe" az univerzumnak. Bármelyik pontból nézed a világegyetemet, nagy léptékben pontosan ugyanolyan tágulást figyelhetsz meg.
2013. ápr. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/151 anonim ***** válasza:
84%

Istenkém, hol lehet a kérdezőt lepontozni? Érdekel a fizika, de nem értek hozzá ilyen szinten, ráadásul nő vagyok. De azt felismerem, amikor valaki kitalál (a teljes tények és összefüggések ismerete nélkül) valami eszméletlen elméletet, és felmegy az internetre, hogy ott jól belekössön másokba, akik jobban tudják és segíteni akarnak neki. Ráadásul még helyesen írni, központozni sem tud.


A tér nem egy tömeggel rendelkező részecske, tehát olyan ütemben tágul, ahogy akar, ahogy kedve szottyan. Miért esik ezt olyan nehezedre elfogadni?

2013. ápr. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/151 Tom Benko ***** válasza:
100%

@Kérdező:

"Einstein először gondolkodott és megalkotta az elméletet. Aztán látta hogy nem értik és rákényszerült hogy átírja matematikára is az egészet."

Hát nem éppen. Az elmélet megalkotása a hozzá tartozó matematikai összefüggések feltárásával együtt jár. Az érthetőség kedvéért szokták kihagyni belőle a matematikát.

2013. ápr. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/151 anonim ***** válasza:
100%
Egy elmélet megalkotása intuitív lépések és szigorú matematikai levezetések egyvelege. A speciális relativitáselmélethez sokkal kevesebb matek és több intuíció illetve felismerés kellett, mint pl. az általános relativitáselmélethez. Ez utóbbi matek nélkül egyáltalán nem megy. Ennek kidolgozásában Einsteint a magyar származású Marcel Grossmann segítette.
2013. ápr. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/151 A kérdező kommentje:
A lényeg hogy a kezdeti gondolatmenet nem matematikából in dult.Az már csak megerősítésre és fixálásra kellet.Hogy gyakorlatban is alkalmazni lehessen.
2013. ápr. 24. 18:03
 40/151 A kérdező kommentje:
Jenő te ne szólj bele. Tudtad hogy a tudomány számottevő fejlődéséhez viták szükségesek?
2013. ápr. 24. 18:17
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!