Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehetséges-e a fénysebességnél...

A cserkész kérdése:

Lehetséges-e a fénysebességnél nagyobb Sebesség?

Figyelt kérdés

"Az idő a fény sebességével tágul(halad),az idő sebessége a fény sebessége.

Mije van csak az időnek..iránya és sebessége, és a fénynek? Idő hullám hosz??

Az idő maga a fény,a fény maga az idő?


Az univerzum a fény sebességével tágul,tehát

az idő a fény sebesség(e).

A mozgás az anyag időben megváltoztazott térbeli helyzete.

A fény sebességénél nincs gyorsabb ,mivel az anyag az időn túl megváltoztatott térbeli helyzete a fentiek szerint nem nevezhető mozgásnak


(Az események az idő nem létezésével nem történhetnének meg.)

Az idő a megtörtént jelenek mennyisége

Az idő a megtörtént események mennyisége.Tehát a tér.

Az idő múlása változtatja a tér struktúráját.


Az idő a tér változásának mértékegysége

a sűrűség miat a f sebesség nem állandó,ahogy az idő sem állandó,ahogy az anyag szerkezete sem állandó."



A fentiek szerint a fény sebességénél gyorsabban nem tágulhat(ott) az univerzum.


Ez egy új felfedezés vagy ezt már rég tudták?



2013. ápr. 18. 16:49
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/151 anonim ***** válasza:
100%
nem csak a fogalmakkal van bajod. nem tudom mennyi baromságot képes még ez a kérdés magában foglalni, de azt javaslom ne írj többet.
2013. ápr. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/151 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, szerintem már eleget taglaltuk a témát. A neten rengeteg forrást találsz, olvass a relativitáselméletről, kozmológiáról, fizikáról, és ha kényelmesebben mozogsz már a fogalmak között, meg fogod érteni.
2013. ápr. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/151 anonim ***** válasza:
100%
Pont ez az, hogy amiről nincsen fogalmad sem, az a relativitás. Egyetlen tömeggel rendelkező részecske sem képes bármihez képest fénysebességnél nagyobb sebességgel mozogni, pedig az egyik fénysebességgel haladó vonat a helyzetét tekintheti akár állandónak is... viszont maga a tér nem tömeggel rendelkező részecske... teljesen mindegy mit mondunk, ugye?
2013. ápr. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/151 A kérdező kommentje:

Az utolsó komment valamit segített. Köszi!


"Sötét energia


A Wikipédiából"

"A kettő közötti különbségtételhez nagyon pontosan kell mérni a világegyetem tágulását, hogy megértsük, hogyan változik a tágulás sebessége az Időben."

Itt a tágulás sebességét az időben mérik...a kérdésemben már leírtam hogy az idő sebessége a fény sebesség vagy legalábbis nem gyorsabb,tehát ha gyorsabb lenne akkor nem tudnák időben mérni,csak időn túl..... Tehát ami gyorsabb a fény sebességnél azt nem lehetne mérni időben. Aztán ugye öszekapcsoltam a térrel és így kizárta a fénysebességnél nagyobb tágulás lehetőségét.(bezárult a logikai kör)

2013. máj. 1. 22:38
 55/151 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire nehéz a felfogásod, akkor szerintem egyelőre pihentesd a témát és menj vissza valami egyszerűbbhöz ;)


Ha ennyi magyarázat után sem érted, akkor alapvető hiányosságok vannak nálad.

2013. máj. 2. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/151 A kérdező kommentje:

Szép dolog ha ismered a tankönyvek anyagát de egy "forradalom" elnyomásához az nem elég.

Akkor Kutató fizikusok ezek szerint ezt az oldalt nem látogatják....

2013. máj. 4. 12:24
 57/151 anonim ***** válasza:
100%

"idő sebessége a fény sebesség"


Nem. Az idő sebessége az adott xyz helyen a létező legnagyobb mért elmozdulás.


Látod csak fogalmazni kell helyesen és nem jön elő paradoxon (időn túli vagy negatív időbeli sebesség).

2013. máj. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/151 anonim ***** válasza:
100%
Egy kutató fizikus a kérdésed alatt szereplő szövegtől elborzadna és azonnal menekülőre fogná. Többen is vagyunk ezen az oldalon, akiknek fizikusi végzettségük van, és összehasonlíthatatlanul többet tudunk matekból és fizikából, mint te. Biztosíthatlak, hogy a szabad idejükben csak úgy hobbiból fizikával foglalkozók de azt soha komolyabban nem tanulók és csak a népszerűsítő könyvekből olvasott egzotikus elképzeléseket ismerők kora lejárt. A fizika kőkemény tudomány már az egyetemen is, a bukási arány az én évfolyamomon is 50% volt csak az első félévben. Aki nem rágja át magát az eddigi ismereteken és nem szerez rutint a természettudományos gondolkodásban meg a fizika fogalmainak pontos és világos használatában, az nem fog tudni elméleteket sem döntögetni. Főleg azért nem, mert nem veszi majd senki sem komolyan.
2013. máj. 5. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/151 A kérdező kommentje:

"Főleg azért nem, mert nem veszi majd senki sem komolyan."


“Először figyelembe sem vesznek, aztán nevetnek rajtad, aztán harcolnak ellened, és aztán nyersz.” (Mahatma Gandhi)

2013. máj. 14. 18:58
 60/151 A kérdező kommentje:

(Na azt hiszem van egy talán mindent eldöntő kérdésem.)


Mekkora sebességgel mozog egy elektron a pályáján?

(minimum: f sebeségnél nagyobb vagy kisebb)

2013. máj. 14. 19:09
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!