Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehetséges-e a fénysebességnél...

A cserkész kérdése:

Lehetséges-e a fénysebességnél nagyobb Sebesség?

Figyelt kérdés

"Az idő a fény sebességével tágul(halad),az idő sebessége a fény sebessége.

Mije van csak az időnek..iránya és sebessége, és a fénynek? Idő hullám hosz??

Az idő maga a fény,a fény maga az idő?


Az univerzum a fény sebességével tágul,tehát

az idő a fény sebesség(e).

A mozgás az anyag időben megváltoztazott térbeli helyzete.

A fény sebességénél nincs gyorsabb ,mivel az anyag az időn túl megváltoztatott térbeli helyzete a fentiek szerint nem nevezhető mozgásnak


(Az események az idő nem létezésével nem történhetnének meg.)

Az idő a megtörtént jelenek mennyisége

Az idő a megtörtént események mennyisége.Tehát a tér.

Az idő múlása változtatja a tér struktúráját.


Az idő a tér változásának mértékegysége

a sűrűség miat a f sebesség nem állandó,ahogy az idő sem állandó,ahogy az anyag szerkezete sem állandó."



A fentiek szerint a fény sebességénél gyorsabban nem tágulhat(ott) az univerzum.


Ez egy új felfedezés vagy ezt már rég tudták?



2013. ápr. 18. 16:49
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/151 anonim ***** válasza:
100%
hát ez nagyon nem így van. látszik hogy fogalmad sincsen a dologról, így ne is tegyél ilyen bátran ilyen naív kijelentéseket.
2013. ápr. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/151 anonim ***** válasza:
100%
És te gondolod hogy tudsz érdemi vitában részt venni? :D
2013. ápr. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/151 A kérdező kommentje:

"Kezdetben az összes anyag egy végtelen kicsi, végtelen sűrű, végtelen forró pontba volt összenyomva"

Meg is van a kiindulási pont,hol?valszinüleg az univerzum közepén...De ez most mindegy!

A lényeg hogy van egy indítási pontunk amiből a változások elindultak x sebességgel. És a sebességgel mit mérünk? "Szerintem mozgást. A tágulás nem mozgás? De! Az hogy mi tágult részecske vagy hullám az most lényegtelen. A tágulás dinamikája is jelen esetben lényegtelen. Semmi sem lényeges ,csak az a szörnyű tény hogy ennek a rohat szarnak a részei utat tesznek meg a kezdőponttól.

2013. ápr. 24. 18:47
 44/151 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom komolyan venni az írásaidat
2013. ápr. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/151 Srapnel ***** válasza:
100%
Egy gömb felületének melyik a középpontja?
2013. ápr. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/151 anonim ***** válasza:
100%

Szia, egyébként nem vagyok Jenő.

A fizika alapvető felismerései intuitívak, a matematikai számítások mindig valahogy másodrendűek, nem csak a relativitáselméletnél. Nem mondta Newton sem, hogy "2+2=4, tehát gravitáció". Viszont az összes tudományos felismerés/cáfolat alapvetően igényli a matematikai bizonyítást, másképpen értelmét veszti az egész, mert számítások nélkül nem lehet bizonyítani.


Persze, a fejlődéshez viták kellenek, de nem oktondi és minden tisztelet mellőző okoskodás. Részemről először alázatosan meg kell ismerni a tudományt, azután felvetni az új gondolatokat, miközben az ember tisztában van vele, mit kérdőjelez meg. Kazinczy is megmondta annak idején, a nyelvújításhoz, neológiához a nyelv beható ismerete szükséges. A táncok modernizálásához a táncok teljes tanulmányozása szükséges. Új ételek kitalálásához először tudni kell főzni. Te meg, már megbocsáss, de hülyeséget írsz és még írni sem tudsz helyesen. Blablabla.

2013. ápr. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/151 anonim ***** válasza:
100%

>Meg is van a kiindulási pont,hol?valszinüleg az univerzum közepén...De ez most mindegy!


Nem, még mindig rosszul képzeled el. Az ősrobbanás nem "valahol" az Univerzumon belül történt. Az az apró, forró, sűrű szinguláris pont volt maga az univerzum, és nem volt körülötte sem tér, sem idő. Ez a pont elkezdett tágulni, és tágul azóta is, mindenhol, egyenletesen. Az ősrobbanás valójában nem "megtörtént", hanem most is történik, az univerzum minden pontján, egyenlő módon. Az univerzum nagy léptékben szemlélve tökéletesen homogén szerkezetű, nincs közepe, mint ahogy nincs vége, széle, pereme sem. Pont, ahogy nem sokkal feljebb említették, az univerzumnak éppen úgy nincs közepe, ahogy egy felfújt lufi felületének sincs. Nem könnyű elképzelni, de nem is annyira nehéz.


>A lényeg hogy van egy indítási pontunk amiből a változások elindultak x sebességgel. És a sebességgel mit mérünk? "Szerintem mozgást. A tágulás nem mozgás? De! Az hogy mi tágult részecske vagy hullám az most lényegtelen. A tágulás dinamikája is jelen esetben lényegtelen. Semmi sem lényeges ,csak az a szörnyű tény hogy ennek a rohat szarnak a részei utat tesznek meg a kezdőponttól.


Hiába idegeskedsz és hajtogatod ugyanazt, attól még nem lesz igazad. A tágulás NEM mozgás olyan értelemben, ahogy te mondod. Két messzi objektum fénysebességnél gyorsabban >távolodik<, de egyik sem >mozog< fénysebességnél gyorsabban. Ennyi.


Ahelyett, hogy ugatsz, inkább nézz utána jobban a dolgoknak. Látszik, hogy kevés fogalmad van a fizikáról, a relativitáshoz pedig hozzá sem lősz. Az energiát, amit a tudatlan arroganciára fordítasz, inkább fordítsd tanulásra.

2013. ápr. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/151 A kérdező kommentje:

Bocs ez az "arogancia" nem neked szólt,csak a gondolkodni nem hajlandó, csak fikázó embereknek.


"Két messzi objektum fénysebességnél gyorsabban >távolodik<, de egyik sem >mozog< fénysebességnél gyorsabban. Ennyi."

Bocs de nekem ugye ezzel a mozgás, tágulással van problémám...És ez a fenti általad leírt eset valahogy nekem nem kompatibilis a fizikával...bár lehet hogy tévedek.


Két messzi űrhajő fénysebességnél gyorsabban >távolodik<, de egyik sem >mozog< fénysebességnél gyorsabban. Ennyi.


Két messzi vonat fénysebességnél gyorsabban >távolodik<, de egyik sem >mozog< fénysebességnél gyorsabban. Ennyi.


(Itt természetesen nem arra célzok hogy a űrhajó,vonat nem megy f sebességgel)

Ez a mozgás,távolodás ^ˇ elméleted egy kicsit paradoxonnak tűnik.(nekem)

Van egy olyan sejtésem hogy te el tudod képzelni a semmit.Nálam lehet az a baj hogy nem tudom.("Az ok-okozatot visszafelé pörgetem a végtelenségig")

2013. ápr. 26. 20:01
 49/151 A kérdező kommentje:
Vagy lehet hogy a fogalmakkal van bajom...Mivel nálam a tágulás,sűrűsödés,hígulás....Mikroszkóp alatt nézve mozgásnak kell hogy tűnjön. Vagyis megfigyelő nélkül is annak kéne hogy legyen.
2013. ápr. 26. 20:09
 50/151 A kérdező kommentje:

"A táncok modernizálásához a táncok teljes tanulmányozása szükséges." A repperek a gttóban is azt tették mikot elkezdtek hip-hop olni.

Nem nem tagadom diszgráfiás vagyok. Einstein meg diszlexiás volt.

2013. ápr. 26. 20:54
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!