Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ősrobbanás helyett reálisabb...

Ősrobbanás helyett reálisabb feltételezni, hogy egy stacionárius univerzumban élünk? (az állandó állapotú univerzum egy korrekciója)

Figyelt kérdés

Az ősrobbanást vizsgáltam mostanában, mert relevánsan kételkedek az egész elméletben. Rengeteg fizikai tételt sért és csak nagy belemagyarázások árán, lehetne megkerülni, de néhány esetben az sem megy, mert újabb ellentmondásokba kerülünk. Energia megmaradást, entrópia tételt is sért és a szingularitást sem magyarázza meg. Lényeg a lényeg, hogy számtalan lehetőséget megvizsgáltam, egyenleteket oldottam meg, osztottam szoroztam, ahogy szokták mondani és végül arra a megállapításra jutottam, hogy egy állandó állapotú modell stacionáriussá alakítása révén lehet megmagyarázni az univerzumunk keletkezését. Azaz állandóan ismétlődő folyamatok mennek benne végbe, de semmi nagy bumm sem volt és nagy reccs sem lesz meg semmilyen bigbangból eredő végállapot felé konvergáló folyamat.


Lényegében az ősrobbanás során a tömeg lett pozitív és ezért látszik tágulni az univerzum, miközben valójában összemegy, azaz mivel a tömeg egyre növekszik, így minden fizikai objektum, atom egyre kisebb lesz és ugye minél régebbi egy anyag a kibocsájtott hullámhossza annál nagyobb és ebből adódik a vöröseltolódás illúziója. Egyébként egy egyel magasabb térdimenziós téridő gigantikus fekete lyukbába zuhanva az anyag ugyanolyan eltérést produkál, mint amit mi az ősrobbanás utáni állapotnak érzékelünk. [link]


[link]


Viszont amilyen állapotban volt az univerzum azelőtt, amit mi ősrobbanásnak hiszünk, előtte a negatív vagy zérus tömeg lehetett az uralkodó és ez számos parajelenséget megmagyaráz, abból a szempontból, hogy előtte is élhettünk egy inkarnációban, de ott a nempozitív tömeg miatt rengeteg olyan jelenség természetes lehetett amit ma ESP-nek nevezünk (parajelenség, telepátia stb…) Igazából ez megmagyarázza miért természetes lelki vágya az embernek, hogy ezeket használjuk. Mit gondolsz ?



2016. szept. 24. 18:45
 21/97 Mojjo ***** válasza:
86%

@19:

"a méréseinket alátámasztó modelleket kidolgozni ettől még szükséges és fontos"


Itt a sötét energia feltételezését, vagy éppen nem nula nyugalmi tömegű gravitonok feltételezését értem. Vannak mérések. Ezeket meg szeretnénk magyarázni, így kidolgozunk olyan modelleket, amik megmagyarázzák azokat. Ezen magyarázatok gyakorta tartalmaznak olyan részeket, előrejelzéseket, amik kísérletes kimutatása nem történt még meg. Ezen dolgoznak sokan, de a helyes modellhez tartozó, épp ezért valóban létező és megtalálható kísérleti bizonyítékok kirántása a farzsebből időigényes dolog. Néha sok-sok évtized. Ez egy ilyen buli.

2017. jan. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/97 dq ***** válasza:
81%

#19: "De ha már rendes billentyűzet előtt ülök kivételesen: Az ősrobbanás modellt magát eddig valóban minden ismeretünk megerősíti - mérések is."


CSAK a mérések. Az áltrelbe nem lehet úgy paramétereket és adatokat dobálni, hogy egyáltalán gyorsulva táguló világegyetemet kapjunk. (?)


Vagy, milyen számításokra gondolsz, amely megerõsítené?


((Nem mintha túl értelmes lenne a kérdés, a számításokat fõleg azért végzik el, hogy a mért adatokat összekapcsolják.))

2017. jan. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/97 Mojjo ***** válasza:
84%

@22:

"Az áltrelbe nem lehet úgy paramétereket és adatokat dobálni, hogy egyáltalán gyorsulva táguló világegyetemet kapjunk. (?)"


Ha ez kérdés, akkor a válasz az, hogy de igen, lehet. Pl az előbb említett lambda-CDM modellben a lambda pont ez a paraméter.

De egyébként az eredeti, mikori is? Talán 1998-as (fene googlizza most ki), 42 darab Ia típusú szupernova adatainak elemzéséből származó következtetés helyessége (miszerint a tágulás üteme gyorsuló) sem 100%-os. Kerültek ki újabb mérések azóta, amik ezt megkérdőjelezik - nem cáfolják, csak kérdőjelezik. Az elkövetkező évtizedek (igen, évtizedek) feladata ezt ellenőrizni és megerősíteni, vagy cáfolni. Ezzel együtt az ilyen-olyan modellek felállítása megy gőzerővel - pont, hogy lehessen még ezen kívül is ilyen-olyan kísérleti bizonyítékokat keresni. Aki nevéhez a később helyesnek bizonyuló modell fog fűződni, azért biztos helyet kap majd tankönyvekben és ismerettejresztő művekben is. Eléggé motiváló.


Amúgy teljesen komoly kérdés: úgy látom, érdekel a téma, a fizika, illetve határterületei, mint kozmológia, viszont úgy igazán nem mélyedtél bele, vagy elég féloldalasan (tudom, én beszélek...). Nem gondoltál még arra, hogy elindulj ilyen irányba? Az alapjaid meglennének hozzá, és valószínűleg nem lenne gondod vele.

2017. jan. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/97 A kérdező kommentje:

dq Teljesen jók a meglátásaid, helyes amiket írsz. Mojjoval nem is érdemes foglalkozni, csupán egy sokreges troll.

Igazából a lényeg, hogy miért az ősrobbanást próbálják hitelessét tenni, az maga a végső kérdésre adott válasz keresésének a kikerülése. Ez a cél !


Teljesen evidens, hogy az ember jelenlegi tudása csekély, ahhoz hogy megértse, hogyan keletkezett az univerzum, de pláne a mindenség, amelynek ez az univerzum, mint téridő egy darabja csupán. Nagyon keveset tudunk, még nem is voltunk másik bolygón, de már kijelentjük, hogy bizonyított miszerint az univerzum a semmiből keletkezett X éve. Teljesen logikus, hogy tévedünk. Nem kell messze menni csupán csekély 100 évet és teljesen máshogyan gondolkodtunk mindenről. Ez a 100 év semmi, egy porszem az univerzum életkorában vagy annyi sem és ma már tudjuk, hogy teljesen rosszul képzeltük el a világot alig e röpke pillanattal ezelőtt. Ma meg bizonyítottunk mindent? :XD


Triviális, hogy annak valami célja van, hogy ezt akarják az emberek tömegével elgitetni. De miért is?


A világ keletkezésének kérdése, az hogy teremtette-e e felsőbb értelem vagy az anyagból keletkezett ?

Elemi fizikai ismeretekkel belátható (energia megmaradás) hogy képtelen keletkeztetni materiálisan a világ anyagból, hisz az energia megmarad, átalakul, de nem vész el. Nem keletkezhet semmiből és anyagból sem, hisz maga az energia átalakul, sosem vész el. Ami azt jelenti, hogy vaghy :


1 - Soha nem keletkezett a világ és sosem lesz vége. Mindíg volt és lesz


2 - Felsőbb értelem teremtette, de ez lehet magában foglalja a szolipszizmust, ami felé a kvantumfizika irányul, azaz minden egy teremtő elme képzeletében van jelen.


3 - Nem tudjuk jelenleg elképzelni, de nem materiális dolog szerint keletkezett. Kellett egy felsőbb szellem, tudat, megfigyelő


A lényeg, az hogy maga az ősrobbanás, elveszi az embertől a teremtő keresésének lehetőségét. Ezen gondolkozzatok el és hogy az akadémiai tudomány ugyanolyan vakhitet kér, mint az ókori vallások

2017. jan. 31. 20:33
 25/97 Molyember ***** válasza:
82%

Elnézést kívánok, mert ugyan nem vagyok fizikus, de a téma miszticizmusnak tűnő bonyolultsága mindig megfogott, ahogy téged is, kérdező. Már az elején éreztem, hogy összeesküvés lesz a vége, eltitkolják előlünk az igazságot, hogy van Isten, mert akkor többet költünk a boltban, vagy valami ilyesmi. Ez már önmagában komolytalanná tesz, de képzeld el, hogy neked van igazad. Tényleg van egy elérhető, megismerhető igazság a világ működéséről, amit már el is értek, be is bizonyítottak, de nem akarják elárulni. Senki. Igaz, hogy akárki tanulhat fizikát, a mérési eredmények hozzáférhetőek, a számítási eredmények nem stimmelnek (ha a mérési eredményeket meghamisítanák, akkor a számítások stimmelnének, fel sem merülhetne a csalás gondolata), és mégse áll elő senki egy olyan elmélettel, ahol minden stimmel (nem írom le többször, ígérem), és mindent megmagyaráz, amit a mai modellek nem tudnak. Miért? Nyilván elhallgattatják, nem ismerik el, lejáratják, de az internet mindenkié, és én még sosem láttam olyat, hogy valaki az valóságot leleplező elméletét számításokkal igazolta volna. Mindig csak beszélnek. Miért?

Régi félelem, hogy a tudomány megöli Istent, de szerintem legfeljebb csak a babonákat. Még nem olvastam olyan ellen istenérvet, ami meggyőzött volna, legfeljebb egy adott istenérvet cáfoltak meg vele. És ha nem volt ősrobbanás, akkor van Isten? Ha volt, akkor nincs? Lehet, hogy a vallási kérdéseket nem tudománnyal kell megválaszolni, és viszont. Semmi közük egymáshoz. Ha az első okot keressük, majd kiderül, hogy az tudományosan pontosan leírható, és a létrejöttéhez nem volt szükség Istenre, akkor még mindig mondhatjuk, hogy Isten létrehozott egy rendszert, aminek nincs szüksége Istenre. Miért ne tehette volna meg, hiszen mindenható. (Tudom, ez olyan, mint a felemelhetetlen kő, de az nem érv semmi ellen, csak egy hibás mondat.)

2017. febr. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/97 anonim ***** válasza:
91%

Micsoda szobatudósok itt egyesek... Dq és Kérdező, tudnátok is mutatni bármi konkrétumot, teljes pontossággal levezetve hogy milyen számítások és miért ne igazolnák az Ősrobbanást? Vagy csak nagy szavakkal dobálóztok bármilyen háttérismeret nélkül?


Másrészről leszögezném, hogy ha bármi cáfolná is az Ősrobbanást, az nem azt jelenti hogy a ti felvetéseiteknek bármi köze is lesz a valósághoz. Ehhez nem mást kell cáfolni, hanem azokat bizonyítani, tudományos igényességgel.

Szóval, van bármi ami titeket igazol, vagy nem tudtok felmutatni semmit, csak unalmatokban trollkodtok itt?

2017. febr. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/97 anonim ***** válasza:
0%

ja ez az elmélet se jobb az ősrobbanásosnál sőt...

és azért elmélet mert nem volt ott egyikünk se nem tudhatjuk mi történt (vagy h történt e vmi és nem így volt e mindig is)

2017. febr. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/97 Mojjo ***** válasza:
85%

@27:

"és azért elmélet mert nem volt ott egyikünk se nem tudhatjuk mi történt"


Jajj. Ez így erősen kettőből semmi. Erre még gyúrni kell. Kis segítség a gyúráshoz:


1, Olvasnivaló, hogy megértsd, a természettudományos terminológiábban mit is jelent az "elmélet" szó (nem, nem azt, amit hiszel, hogy jelent):

[link]


2, Nézni és hallgatnivaló, hogy megértsd, miért totálisan rossz érv az, hogy "nem tudhatjuk, mert nem voltunk ott":

[link]

2017. febr. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/97 anonim ***** válasza:
12%
sztem ebbe kár volt belekötni , mert tényleg nem voltunk ott.. és tudom mi az elmélet ami alá van támasztva és a tudóstársadalom többsége elfogadja.De ahogy a neve is mutatja elmélet(persze lehetséges nagy eséllyel , h így volt, de nem 100% sztem ebben azért egyetértünk)
2017. febr. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/97 anonim ***** válasza:
86%

#29

Elolvastad egyáltalán a linket, amit kaptál?

Semmi értelme annak a kijelentésednek, hogy "csak egy elmélet", a tudományos elmélet ugyanis pont azt jelenti hogy az a modell egy jelenség leírására, amit minden vizsgálat, megfigyelés, mérés, kísérlet alátámaszt, és semmi nincs ami cáfolná.

2017. febr. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!