Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha érdekel a "csillagászat",...

Ha érdekel a "csillagászat", hol érdemes (el) kezdenem?

Figyelt kérdés

Üdv! Hobbiként érdekel, érdekelt, mondhatjuk, hogy átlagosan, talán kicsit jobban művelt vagyok a területen ( Biológia Bsc végzettségem van) az átlagnál, de érteni - megérteni szeretném a dolgokat.

Hol- milyen könyveknél, értekezéseknél érdemes elkezdeni, ami se nem a "dedós" se nem a "Drake- formula levezetése a belépő" szint?


Főként a világegyetem keletkezése és (bioszosként) a nem-földi eredetű életről szóló kutatások-elméletek érdekelnének.



2016. nov. 9. 00:43
1 2
 11/11 Mojjo ***** válasza:
57%

@EagleHUN:


"Exobiológia mint tudományág és exobiológus képzés is létezik és van!"


Ja, csak az exobiológia nem azt jelenti, amit hiszel, hogy jelent.


Egy jó kis összefoglalás:

[link]


Exobiológus képzésről mondjuk nem tudok. Furcsa is lenne, ha lenne - de hát az oktatás útvesztői néha tényleg furcsák.


"Az sem teljesen igaz hogy még semmit nem találtak."


Ezt nem is mondtam. Csak azt, hogy nem földi eredetű életet még nem találtunk. És azt még nem találtunk.

2016. nov. 10. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!