Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Folyamatosan kérdezgetik a...

Folyamatosan kérdezgetik a diákok, hogy miért kell kémiát, és bioszt tanulniuk, amikor nagyon kevés hasznát veszik az életben, miket tudnék mondani- válaszolni nekik ezekre?

Figyelt kérdés

Még a bioszt el is tudom adni nekik a szervezetük- testük egészségével- ismeretével, de a kémiát már nehezebben tudom eladni.

Ugye említem, hogy ami van világ körülötted, ugye azt anyagok- elemek- molekulák- atomok alkotják- amiknek a nagy részét itt megismerheted; vagy pl.: a vízkőoldó+ hipó összeöntésétől évente Észak Amerikában 7-10000 ember hal meg a fejlődő klórgáz belélegzésével, és ha ezt megtanulták volna, akkor nem lehetett volna ez gond; vagy sokan a kigyulladt olajos tepsit vízzel kezdik el oltani, és ez is veszélyes; vagy jönnek az áltudományok- homeopátia, parajdi- himalájai- tengeri sók badarságai, vagy a zeolitos dolgok stb stb szóval mondok én sok mindent, még kreatív is vagyok (szerintem), de még sem látom a felvilágosulást rajtuk, látom, hogy ez kevés, mit lehetne még mondani?


(nyilván nem tudok rászánni erre egy órát, max 10 perc, hiszen annyi idő nincs, nyomni kell az anyagot- tanmenetet, és persze próbálom az anyagok végén az aktualitásokat- hétköznapi dolgokat- példákat leírni, de ez cseppenként adja a tudást, és az első csatában vesztem el a bagázs nagy részét, akiket már szinte lehetetlen visszahozni)



2016. dec. 28. 10:10
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

A poroszos iskolarendszerben ezen nem lelkiztek, aki nem tanult az bukott!


Kint az életben ez ma is így megy, annyival nehezítve, hogy aki tanult és tisztességes diák volt, az sem halad egyről kettőre!


De attól, hogy a napjaink társadalma egy "szemétdomb", nem kell el liberalizálni az oktatást is!

2017. febr. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 Mojjo ***** válasza:
@34: Ahogy mondod. Például nem ártana, ha legalább írni megtanulnának az emberek, és nem írnák külön az igekötőket az igéktől, ugyebár...
2017. febr. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 Mojjo ***** válasza:
Pár hozzászólást töröltek, így az előző @34 immáron @31 lett.
2017. febr. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!