Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Evolúciós kérdés. Mi a vélemén...

Evolúciós kérdés. Mi a véleményed?

Figyelt kérdés
A kérdés az emberi evolúcióról szól. Szóval gyakori téma, hogy leállt-e stb. Szerintem nem, hiszen reális populációkból állunk, így az evolúció kiküszöbölhetetlen. Illetve a szelekció valóban nem olyan jelentős, mint a modern civilizációk előtt, de emiatt egyre több új mutáció kerülhet be a populáció genetikai állományába. Ezek alapján mondhatjuk, hogy az emberi evolúció felgyorsult?

2018. júl. 7. 13:54
1 2 3 4 5
 21/46 Pombe ***** válasza:

"Egyébként személyes véleményem szerint igazán az egész téma nem számít."


De,de,de,de!!!


A kreacionizmus azért tudja totálisan unszimpinek beállítani az evolúciót, mert gőzerővel hirdeti, hogy az evolúcióhoz halál kell, meg az erősebb letiporja a gyengét, meg a további sok baromságot... ráadásul sajna a média ugyanezt teszi, és állandóan kegyetlen természetről beszél, és az evolúció működését megállás nélkül a préda és áldozat relációban mutatja be, ami tényleg egy szemléletes példa, és nem véletlen, hogy Darwin is ez ilyen erőszakos, baromira nyilvánvaló és szembetűnő példákon keresztül értette meg az evolválás működését. Ő maga is azt látta, hogy az erőforrásokért az emberi rasszok küzdenek és akár egymást letiporják...


De ez nem maga az evolválás algoritmusa kizárólagossággal!!! - csak annak az egyik eredménye, mivel a világ határai végesek, és az erőforrások is végesek.


Az evolúció úgy is tud dinamikusan változtatni, és változtatott is, hogy új erőforrásokhoz jutunk (még csak nem is kell annak élőnek lennie), ahol nincs ragadozás, nincs mással való küzdelem, csak a fajon belüli versengés, de még annak sem kell lennie halálosnak, és a valóság az, hogy az evolúció éppen hogy a gyengéknek ad rettentően sokszor ugródeszkát.


Pont az a bajom, hogy az evolúciót értők se szoktak azzal foglalkozni, hogy a nem hozzáértőknek elmagyarázzák, hogy az evolúció messzemenően nem egy kizárólag elnyomó és gyengét pusztító folyamat és nem igaz, hogy idő előtti halálos szelekció kell hozzá, mert történetesen semmiféle ilyen kitételek nincsenek az algoritmus működésében. A környezetektől függ csak hogy merre kénytelen lépni az evolúció, és nem maga az algoritmus determinálja a halálos szelekciót, nem beszélve arról, hogy ma is léteznek kvázi halhatatlan lények, és mégis dinamikusan evolválnak, nemde?


Ha erre kicsit nagyobb figyelmet szentelnének magyarázkodáskor az evolúciót jobban értők, akkor akik irtóznak az evolúció elvétől, és bemagolták a sok baromságot erről a kreacosoktól, meg a szociáldarwinistáktól, az hidd el, hogy nagyon sokat segítene a plebsznél az elfogadás terén.

2018. júl. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 Pombe ***** válasza:

Wadmalac!


"hogy a frászba ne számítana."


Rohadtul nem számít semmit se.


Ha valakinek ilyen környezetben úszóhártyái lesznek, minek akarná meggyógyítani? Most el akarják távolítani, de akkor már nem akarnák!


Kezdesz botorságokat összehordani az értelmetlen ideológiád mindenároni megvédéséért.


Össze vissza hablatyolsz, hogy változhat az emberiség, de mégse... :(

2018. júl. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
58%

Mindkettőtök szavaiban van igazság.

Mondjuk a háborúk éppenséggel visszafordítják az evolúciót, mert az egészségeseket viszik a csatákba meghalni, a csenevész, gyáva emberek otthon maradnak, de lényegében a II. vh. ötvenmillió halottja kicsi része az egész akkori emberiségnek és ezért talán nem is jelentős a hatása, csak legfeljebb lokálisan.

A civilizált életmód által bekövetkező satnyulás is szembetűnő, vagy a divat trükkjei, amik olyan tulajdonságokat tesznek vonzóvá, amik normális körülmények között, például az állatvilágban kiszelektálódnak, ráadásul szociális, vagy vallási nézőpontok érvényesülnek és olyan népcsoportok szaporodnak el, amik nem szelektáltak hagyományos módon, de ettől függetlenül létezik az evolúció, csak kérdés, milyen irányban.

A génsebészet nem tudom, hogy hétmilliárd ember esetén hogyan alkalmazható, az is legfeljebb csak egyes egyedeknél jöhet szóba, így marad a természetes és irányíthatatlan mutáció.

2018. júl. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 Pombe ***** válasza:

Wadmalac


Az én vizesedő világomban nem lesznek ellentétek a szárazföldön maradt emberek és a vízre szakosodók között, mivel a két környezetféle ténylegesen kettéválasztja a populációt, vagyis el fog indulni a faj kettéválása, és ezt a fejlődő orvostudomány nemhogy hátráltatni, hanem felgyorsítani fogja azzal, hogy növeli a genetikai frekvenciát, így a szelekció hatását fel fogja erősíteni.


Amikor az ember majd szétrajzik a világegyetemben, és mindenféle bolygókat fog meghódítani letelepüléssel, ott is biztosan ez meg fog történni, és annál gyorsabban, minél hatékonyabb lesz az orvoslás.


Fel nem tudom fogni, hogy mit vagy képtelen ezen megérteni. Még mindig azt hiszed, hogy a szelekció az csak halált jelenthet. Képtelen vagy kitörni ebből a sztereotípiából. Ez már akkor is kibukott, amikor egy fiktív példáról vitatkoztunk egy bolygógyarmatosítás esetén. Állandóan ott is etikátlan szelekcióról meg mindenféléről hablatyoltál, és képtelen voltál felfogni, hogy az nem etikátlanság, és ugyanolyan szelekció az is, ha az adott gyarmatosításra kijelölt bolygón a letelepülni kívánó egyszerűen nem tud élni hosszabb távon, és lógó orral visszamegy oda ahonnan jött, így az ő genetikai anyaga nem tud terjedni a gyarmatosításra kijelölt bolygón.


Egy óvodás könnyedén felfogná, hogy ez tök ugyanolyan természetes szelekció, és nem kell ehhez ott helyben kipurcannia a delikvensnek. Neked ez valamiért felfoghatatlan. :(

2018. júl. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 Wadmalac ***** válasza:

"z én vizesedő világomban nem lesznek ellentétek a szárazföldön maradt emberek és a vízre szakosodók között, mivel a két környezetféle ténylegesen kettéválasztja a populációt, vagyis el fog indulni a faj kettéválása"

Bocs, de miért is indulna meg?

Megtiltod a faji keveredést?

A büdös életben nem lesz evolúciós szétválás, ha VAN génkeveredési lehetőség. És lesz.


"ezt a fejlődő orvostudomány nemhogy hátráltatni, hanem felgyorsítani fogja azzal, hogy növeli a genetikai frekvenciát, így a szelekció hatását fel fogja erősíteni."

Mit csinál a genetikai frekvenciával? Mesterséges mutáció és szelekció, génsebészet?

Most te MESTERSÉGES evolúcióról beszélsz vagy csak álmodsz?


"Amikor az ember majd szétrajzik a világegyetemben, és mindenféle bolygókat fog meghódítani letelepüléssel, ott is biztosan ez meg fog történni, és annál gyorsabban, minél hatékonyabb lesz az orvoslás."

Meg ha a génkeveredés akadályozva lesz. Szeparálatlan populációk szétválása elég esélytelen.

Nézd már meg a mai világot, a szeparációk révén létrejött rasszok is kezdenek eltűnni, nem hogy újak alakuljanak ki.


"Fel nem tudom fogni, hogy mit vagy képtelen ezen megérteni. Még mindig azt hiszed, hogy a szelekció az csak halált jelenthet."

Tényleg nem érted amit írok, csak szlogenek, félmondatok vannak a fejedben.


"Képtelen vagy kitörni ebből a sztereotípiából."

Khm, ilyen kijelentések előtt módszeresen menjél végig a SAJÁT logikádon. Hátha megtalálod ott a gerendát, míg nálam szálkát reklamálsz.


"Állandóan ott is etikátlan szelekcióról meg mindenféléről hablatyoltál, és képtelen voltál felfogni, hogy az nem etikátlanság, és ugyanolyan szelekció az is, ha az adott gyarmatosításra kijelölt bolygón a letelepülni kívánó egyszerűen nem tud élni hosszabb távon, és lógó orral visszamegy oda ahonnan jött, így az ő genetikai anyaga nem tud terjedni a gyarmatosításra kijelölt bolygón."

Ott sem értetted meg, amit írtam.

Mi a szent xarért ne lenne génkeveredés, ha VANNAK ide-oda közlekedő és egymással szaporodó egyedek?

A szelekció szeparációt is kell, hogy jelentsen.

Ha szeparáció nincs, NEM lesz külön faj.

2018. júl. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 Wadmalac ***** válasza:

"Egy óvodás könnyedén felfogná, hogy ez tök ugyanolyan természetes szelekció, és nem kell ehhez ott helyben kipurcannia a delikvensnek. Neked ez valamiért felfoghatatlan. :("

Öregem, már csak a lehülyézés lépés van hátra.

Miközben te nem fogod fel amit írok.

Kicsit gyakorolj már önkritikát, miközben habzó szájjal véded a védhetetlent.

2018. júl. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 Pombe ***** válasza:

"A civilizált életmód által bekövetkező satnyulás is szembetűnő"


Miféle stanyulás??? Szimpla energiaminumum keresés az evolúció részéről, vagyis klasszikus evolúciós változás. Minek fektessen abba energiát az evolúció, amire nincs szükség? Az nem egy tudatos tervezőmérnök!


Tök jó lenne, ha még lenne farkunk is, amikor fára kellene mászni, de nem teszünk ilyet, tehát minek???


Szaporodunk mint a vírus! A satnyuló mióta tud ilyet csinálni? Nő az életkor! A satnyuló mióta tud ilyet csinálni?


A csimpánz is satnyult eszerint, a nyakadat teheted rá, mert ő is használ folyamatosan szerszámokat, és a nagyon erős diófélét már ő se tudja szétharapni. Amíg nem jött rá, hogy egy csomó mindent tud hasznosítani gyógyszerként, az ő immunrendszere is erősebb volt. És...stbstb...

2018. júl. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 Pombe ***** válasza:

"Kicsit gyakorolj már önkritikát, miközben habzó szájjal véded a védhetetlent."


Jó. Ezt is elfogadom beismerés gyanánt. Bár írhattad volna egyszerűen azt is, hogy belátom, tévedtem.


Nekem nem szokott ilyesmi a nehezemre esni. Neked miért?

2018. júl. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 Pombe ***** válasza:

"A szelekció szeparációt is kell, hogy jelentsen.


Ha szeparáció nincs, NEM lesz külön faj."


Ja. Mert az a bolygó nem szeparál ám. Most írtam, hogy nem tudnak ott maradni egyesek, így kénytelenek visszamenni... Ez nem szeparáció??? Óvoda! Még mindig ott tartunk, nemde? Neked csak az a szeparálás, ha az idegen környezetbe belépő rögtön hanyattvágja magát a koporsóba... :D

2018. júl. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 Wadmalac ***** válasza:

"Jó. Ezt is elfogadom beismerés gyanánt. Bár írhattad volna egyszerűen azt is, hogy belátom, tévedtem."

Nem az volt.


"Nekem nem szokott ilyesmi a nehezemre esni."

Á dehogy.


"Neked miért?"

Nekem sem, ha a cáfolat, ellenérv megalapozott. A tied állatira nem az.


"Ja. Mert az a bolygó nem szeparál ám. Most írtam, hogy nem tudnak ott maradni egyesek, így kénytelenek visszamenni..."

Megpróbálom lassabban írni, hogy értsd, próbáld meg lassabban olvasni.

NINCS SZEPARÁCIÓ, ha van lehetőség génkeveredésre.


"nem tudnak ott maradni egyesek, így kénytelenek visszamenni..."

És ettől mi a frászkarikától lenne lehetetlen, hogy aki IDEIGLENESEN van ott, gyereket nemz egy helyivel és átadja a génállományát? Hazamegy és jön egy másik, aki majd szintén hazamegy, de előtte odaperdít egyet-kettőt.

Ott a génkeveredés.


"Óvoda! Még mindig ott tartunk, nemde?"

Ja, csak nem mindegy, melyikünk.


"Neked csak az a szeparálás, ha az idegen környezetbe belépő rögtön hanyattvágja magát a koporsóba... :D"

Ne haragudj, de ennyire korlátolt nem lehetsz. Ezredszer állítod, hogy szerintem csak a halál a szelekció, amikor sosem állítottam ilyet.

Légyszíves visszakaparni magad a normális érvütköztető vita színvonalára, vagy hagyjuk. Lehet papagájjal beszélgetni ,csak kontraproduktív.

2018. júl. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!