Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Evolúciós kérdés. Mi a vélemén...

Evolúciós kérdés. Mi a véleményed?

Figyelt kérdés
A kérdés az emberi evolúcióról szól. Szóval gyakori téma, hogy leállt-e stb. Szerintem nem, hiszen reális populációkból állunk, így az evolúció kiküszöbölhetetlen. Illetve a szelekció valóban nem olyan jelentős, mint a modern civilizációk előtt, de emiatt egyre több új mutáció kerülhet be a populáció genetikai állományába. Ezek alapján mondhatjuk, hogy az emberi evolúció felgyorsult?

2018. júl. 7. 13:54
1 2 3 4 5
 41/46 Pombe ***** válasza:

@38


Vagy mondjuk hallottál már olyat, hogy a fejlett orvostudományt megkérte egy retinális tetrakromát ember, hogy az átlagnál sokkal gazdagabb színárnyalatlátásából gyógyítsák ki???


[link]


És még bőven lehetne...

2018. júl. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 A kérdező kommentje:
Hát az is lemaradt, hogy az evolúcióhoz nem kell szelekció! Itt gyiken is láttam már, hogy evolúció = reprodukció, variáció, szelekció. Nem. A generációs gyakoriságváltozáshoz nem kell kiválogatni. Elegendő a reprodukció, öröklődés, változékonyság. Genetikai sodródással is lehet egy teljesen neutrális evolúció. Szóval ha nem lenne szelekció, akkor is lenne humán evolúció. Én egyébként qbból indultam ki, hogy reális populációkból állunk. Tehát az emberiségnek nagy a létszáma (és exponenciálisan nő), de természetesen nem végtelen. És nem egy populációból állunk, hanem nagyon sokból. De természetesen nem végtelen a létszámunk. Pánmixis nincs, ezt nem ragoznám. Mutáció van stb. Arra egyébként én sem látok okot, hogy valami fajta új evolúció lenne, vagy mások lennénk.
2018. júl. 26. 13:00
 43/46 Pombe ***** válasza:

@Kérdező: "Itt gyiken is láttam már, hogy evolúció = reprodukció, variáció, szelekció."


Azért ez a legfontosabb motor, és előbb vagy utóbb a dolog kikerülhetetlenné válik.


Amúgy én is szoktam ezt így írni. :)


Lehetetlen, hogy mindent sarkosan leírjon az ember ilyenkor, amikor még az alapok megértetése is sokszor kínkeserves munka, és nem azért mert a tag hülye lenne, hanem pl. a kreacionizmus fals tanításai-, vagy az aszfaltról felszedett sztereotípiák akár több évtizede munkálkodnak a félretájékoztatott agyban, amelyik képtelen felfogni, és elhinni, hogy rosszul tudja azt az evolúcióról, amit addig egész életben meggyőződéssel vallott róla.


Sokkal rosszabb és hamisabb sztereotípia az evolúcióról pl. ezek: szelekció = halál, vagyis az evolúció működésének feltétele a halál ; evolúció = erősebb kutya izél... és sajna ezeket is bőven lehetne folytatni... :(

2018. júl. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 A kérdező kommentje:
Ami leírtál az teljesen igaz, a valóságban ténylegesen nagyon ritka, mikor nincs szelekció. Azt már maga Darwin is leírta, hogy a természwt minden apró pozitívumot megőriz. Csak azért írtam, mert elméletileg nem kell hozzá.
2018. júl. 26. 14:26
 45/46 A kérdező kommentje:
Azok a sztereotípiák sajnos ténylegesen nagyon elterjedtek, de én nem igazán tudom mire vélni. A fals információ látszólag gyorsabban terjed mint az igaz. Bár lényegében ez is evolúció. :D
2018. júl. 26. 14:28
 46/46 Pombe ***** válasza:

@Kérdező: "Csak azért írtam, mert elméletileg nem kell hozzá."


Nem csak elméletileg, hanem tutkó. :)


Akár kialakulnak olyan helyzetek is, ahol a neutrális mintázatok terjedése inkább az uralkodó még akár huzamosabb ideig is, csak előbb vagy utóbb...

2018. júl. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!