Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Jehováknak illik vinni ajándékot?

Jehováknak illik vinni ajándékot?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 2 hét múlva a barátom bemutat a szüleinek, mert meg szeretnének ismerni. Sütögetés lesz náluk és ide hívtak el engem is. Fontos tudni, hogy a barátom anyukája jehova tanú. Én egyáltalán nem ítélek el senkit a származása miatt csak sajnos nem tudok róluk túl sokat.. Azt tudom, hogy nem tartanak semmilyen ünnepet (karácsony, szülinap stb..) Gondolom ezért nem is ajándékoznak soha. Vagy rosszul gondolom? Mivel vendégségbe megyek hozzájuk illõ lenne vinni valamit a szüleinek, de viszont ha náluk ez nem szokás vagy esetleg megsértem vele az anyukáját akkor meg állok ott hülyén būntudattal és ezt szeretném elkerülni.


22/L


2020. nov. 9. 20:59
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
94%

Nem igaz, hogy nem ajándékoznak, csak nem ünnepekre. Attól még ugyan úgy vihetsz virágot vagy egy bonbont.

Azt viszont nem értem, hogy hogyan lehet, hogy anyuka vallásos, a gyerek nem /apuka?!/ hiszen ez lényegében tényleg nem egy egyszerű keresztény vallás, hanem szekta, ha sértő ha nem. Nekem az anyai nagyszüleim voltak azok, amikor apukám beházasodott be kellett lépnie a vallásba. 4 éves voltam amikor kiléptek, akkor kitagadták őket a családból.

Ez tök természetes. Szóval vagy a srác is vallásos ergo neked is muszáj lesz előbb utóbb, vagy anyuka sem igazán az, max a nagyszülőknek vetít.

2020. nov. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodtan kérdezd meg a barátodat :)


Amúgy ahogy más is írta, nem ajándékozni nem szoktak, hanem az ünnepnapokat nem szokták megünnepelni. Ajándékot bármikor bárkinek adhatnak.


Nem vagyok vallásos, de úgy tudom, amikor Jézus született és meglátogatták őt a napkeleti bölcsek, ők is vittek neki ajándékot a látogatás alkalmából.

2020. nov. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Barátom azt mondta az apukája nem jehova és õ és a testvérei sem csak elfogadják, hogy az anyuka igen. Mitõl kell még tartsak, ha már itt tartunk? Ha dohányzom készüljek fel rá, hogy elásnak a hátsó kertbe?
2020. nov. 9. 21:45
 14/26 anonim ***** válasza:
81%
Max tizen lehettek.
2020. nov. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
89%
Igazán nincsmit, kérdező. 4-es voltam, bár a 10-es válaszoló ötlete még jobb is, mint az enyém.
2020. nov. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim válasza:
40%
Nem ásnak el, kivéve a leendő jehova anyósod
2020. nov. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Komolyan félek😅

Köszi a tippeket srácok/lányok

14.:Nyugi, nem leszünk annyian sem 😂

2020. nov. 9. 21:56
 18/26 anonim válasza:
81%

A süti jó ötlet.

Viszont figyelj arra, hogy ne Jehovát mondj rájuk, hanem Jehova tanúi! Egyik osztálytársam volt Jehova tanúja és ezt mindig kiemelte. Jehova isten és ők a Jehova tanúi.

2020. nov. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
91%
A dohányzást nem szeretik, ez tény. De igazából elvileg az sem szabályos az ő vallásukban, hogy csak a pár egyik fele követi a vallást, a másik fele meg a gyerekeik pedig nem. Elvileg csak a közösségen belül házasodhatnak vagy ha nem hívőt szeretnének elvenni, neki is be kell lépnie a gyülekezetbe. Szóval szerintem nem veszi olyan halálosan komolyan a párod édesanyja, nem kell tartanod tőle :) Nyilván ettől függetlenül illik tiszteletben tartani, ha valamire azt mondja, hogy vallási okból nem szeretné. Nekem sokkal szigorúbb Jehova tanúi ismerőseim is vannak, ők tényleg minden kis apróságot betartanak.
2020. nov. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim válasza:
18%
Akkor vigyel valamit - szamlaval es mond hogy neki hoztad,de fizesse ki :)
2020. nov. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!