Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Normális, hogy rosszul esik...

Normális, hogy rosszul esik ez az ajándékozási szokás a szüleim felől?

Figyelt kérdés

Nem csak a karácsonyra gondolok, lehet szülinap is. Én rendszerint próbálom kitalálni, hogy minek örülnének, többnyire sikeresen.

Viszont én olyan 14 éves korom óta rendszerint pénzt kapok tőlük. Ez még tök jó, amikor éppen gyűjtök valamire, és erről tudnak is. Csak ez tökre nem áll fenn 16 éves korom óta, mivel nyaranta dolgoztam,a fizetésemből mindig megvettem a nagyobb értékű dolgokat, amiket szerettem volna, konkrétan 16 éves korom óta valahányszor felmerül a kérdés, hogy gyűjtök-e bármire is, mindig az a válaszom, hogy nem(hozzáteszem, még tanulok, félig-meddig eltartott vagyok.) És csomószor volt már az, hogy ajándékozós alkalmak környékén kifejezetten rákérdeztek, hogy mit szeretnék, válaszolok, jön a hmm, az nem jó, túl drága, meg hülyeség, aztán mi az ajándék? Négyszer annyi pénz, mint amibe az került volna, amit kértem, és olyan körítéssel átadva, hogy hát nem tudjuk minek örülnél, válassz inkább te valamit magadnak... Aztán ez később átment abba, hogy már a kérdés sincs meg... Olyan marha személytelen ez így, hogy akkor se tudják kitalálni, hogy minek örülnék, ha már megkérdezték és válaszoltam az ésszerű kereteken belül. Azt meg már meg se említem, hogy később ha megvettem azt, amit akartam, akkor megy a szájhúzás...


2022. dec. 24. 10:23
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Ennél nagyobb bajod sose legyen. Szerintem meg a pénz a legjobb ajándék, azon tényleg azt veszel, amit akarsz. Örülj, hogy kapod, ne rinyálj ilyen okok miatt. Örülj, hogy van mit adniuk, és örülj, hogy van kiknek adniuk.
2022. dec. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fogadd el, ha van pénzed akkor vedd meg te. Én se költök feleslegesen pénzt, mindig kérdezik, hogy miért nem költöm el... Ha nem most, később úgy is jól fog jönni, hogy nem költöttem el fölöslegesen a pénzt 🙂
2022. dec. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én is mindig pénzt kapok meg amiket szeretek. Pl kola, cappucino illetve kisebb ajándék, valami apróság
2022. dec. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem jogosan esik rosszul, egy távoli rokontól oké, de szülőktől.. főleg hogy tudják hogy nem gyűjtesz

De figyelj, ne törődj ezzel, vedd meg magadnak :)

2022. dec. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ennél nagyobb bajod sose legyen! Amúgy én megértem, mivel egy szülőtől azért mégis valami személyesebb lehetne.


Oké, oké, a nagybácsikának a testvérének az apósától ok, de közelebbi rokontól annyira nem...

2022. dec. 27. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!