Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Költözéshez milyen ajándékot...

Költözéshez milyen ajándékot szoktak adni?

Figyelt kérdés

Nővérem és a gyerekei 300km-re költöznek tőlünk. A kicsi ballagásakor lesz megtartva a "búcsúbuli"

És szeretnék nekik valami ajándékot / meglepetést. Ha valaki tudna pár ötlettel segíteni azt megköszönöm.



2019. máj. 15. 08:31
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
92%

Költözéskor nálunk nem szokás semmilyen ajándékot adni.

Én biztosra mennék és megkérdezném, mit szeretnének. Így is lesz mit pakolniuk, felesleges cuccok nem kellenek.

2019. máj. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
83%
Hát így költözéshez nekem is fura lenne ajándékot adni, amit csak cipelniük kell... Mi az új lakásukban látogattuk meg a tesómékat, akkor vittünk nekik egy sweet home koszorút. Esetleg valami ikea utalvány? Azt nem kell cipelni, és hasznos az új helyen.
2019. máj. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
83%
Szoktak?
2019. máj. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk szokás -külföldön élek - valami az új otthonnal kapcsolatos dolgot adni. Kulcstartó, postaláda, utalvány egy háztartási boltba, hasonlók.
2019. máj. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
55%
Nem szoktak adni semmit. Mi ez az ajándékozás mánia? Egy közös családi kajálás aztán annyi.
2019. máj. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
54%

Nálunk is szokás (Magyarországon) amikor valaki új helyre költözik és meglátogatjuk, akkor illik valamit vinni. Általában olyat, amit tud hasznosítani az új lakásban. Szobanövény, dísztárgy, konyhai felszerelés. Nem kell nagy dolgokra gondolni. Én pl. kaptam már mozsarat, vázát, növényeket.

Szerintem a távolság miatt valami olyan kéne, amiről emlékezhet rátok. Pl. egy fotókönyv sok-sok közös képpel, amiben minden családtag szerepel.

2019. máj. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
63%

Én a költözés folyamata során nem adnék semmit. Egész egyszerűen azért, mert az embernek épp untig elég dolga van az ilyenkor szokásos csomagolás, szállítás megszervezésével, azzal, hogy úgy csomagoljon, hogy a szállítás során ne törjön el semmi, ez még 2 km-en is így van, ha az ember sok-sok nehéz, főleg törékeny dolgokat cipel, nemhogy 300 km-nél.


Ha gyerekük van, (írod a kicsit), akkor feltételezem, nem most költöztek már el a szülői házból, így - régiesen szólva - a "stafírung" már régesrég megvan, tehát nincs szükségük az ilyenkor szokásos teljes háztartás beszerzésére a porszívótól a mikróhullámú sütőn és a színestévén át a vasalóig.


Ha beköltöztek és berendezkedtek nagyjából, akkor én elmennék hozzájuk (nem, még véletlenül sem a belakás másnapján! Hagynék nekik időt arra, hogy egyet szusszanjanak). Szóval elmennék hozzájuk, és vagy vinnék egy utalványt egy hipermarketbe (Tescoban pl. mindent lehet venni - megint jelzem, hipermarketre gondolok, nem sima kicsi Tesco szupermarket élelmiszerboltra) akkora értékben, amit még anélkül tudok magamtól megvonni, nélkülözni, hogy saját magamnak jelentős anyagi "érvágás" okozzak (ha nem éheznek,be tudják simán fizetni a számlákat minden egyes szolgáltatónak, stb. akkor nyilván nincs szükségük, nem szorulnak rá anyagilag arra, hogy te a nekik való spórolás miatt most x ideig kenyéren és vízen élj)


A kicsinek meg a korának megfelelő ajándékot vinnék. Ha oviból ballag, akkor valami játékot, ha iskolából, akkor valami tiniset, ha nagyon jómódú vagy, akkor akár okoseszközt(telefont, tabletet, okosórát, okoskarkötőt), ezek drágák, de a tinik nagyon rá vannak kattanva az ilyesmikre, garantáltan imádni fogják.

2019. máj. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
50%
Konyhagép, amiről tudom hogy nekik nincs. Teafőző, vízforraló, mikro stb
2019. máj. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim válasza:
75%

Semmilyet.

Teljesen elvetélt ötlet.

2019. máj. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
67%
Semmilyent. Milyen beteg dolog minden hülyeség alkalmából ajándékozni?
2019. máj. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!