Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Ünnepek » Ajándékozás

A kérdés

Költözéshez milyen ajándékot szoktak adni?

Nővérem és a gyerekei 300km-re költöznek tőlünk. A kicsi ballagásakor lesz megtartva a "búcsúbuli"

És szeretnék nekik valami ajándékot / meglepetést. Ha valaki tudna pár ötlettel segíteni azt megköszönöm.

Keress kérdéseket hasonló témákban: költözés, ajándék, buli, testvér

máj. 15. 08:31  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3

Költözéskor nálunk nem szokás semmilyen ajándékot adni.

Én biztosra mennék és megkérdezném, mit szeretnének. Így is lesz mit pakolniuk, felesleges cuccok nem kellenek.

A válasz 88%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/28Időpont máj. 15. 08:38 Privát üzenet
Hát így költözéshez nekem is fura lenne ajándékot adni, amit csak cipelniük kell... Mi az új lakásukban látogattuk meg a tesómékat, akkor vittünk nekik egy sweet home koszorút. Esetleg valami ikea utalvány? Azt nem kell cipelni, és hasznos az új helyen.

A válasz 78%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/28Időpont máj. 15. 08:49 Privát üzenet
Szoktak?

A válasz 78%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/28Időpont máj. 15. 08:56 Privát üzenet
Nálunk szokás -külföldön élek - valami az új otthonnal kapcsolatos dolgot adni. Kulcstartó, postaláda, utalvány egy háztartási boltba, hasonlók.

A válasz 89%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/28Időpont máj. 15. 09:04 Privát üzenet
Nem szoktak adni semmit. Mi ez az ajándékozás mánia? Egy közös családi kajálás aztán annyi.

A válasz 56%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/28Időpont máj. 15. 09:12 Privát üzenet

Nálunk is szokás (Magyarországon) amikor valaki új helyre költözik és meglátogatjuk, akkor illik valamit vinni. Általában olyat, amit tud hasznosítani az új lakásban. Szobanövény, dísztárgy, konyhai felszerelés. Nem kell nagy dolgokra gondolni. Én pl. kaptam már mozsarat, vázát, növényeket.

Szerintem a távolság miatt valami olyan kéne, amiről emlékezhet rátok. Pl. egy fotókönyv sok-sok közös képpel, amiben minden családtag szerepel.

A válasz 52%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/28Időpont máj. 15. 09:13 Privát üzenet

Én a költözés folyamata során nem adnék semmit. Egész egyszerűen azért, mert az embernek épp untig elég dolga van az ilyenkor szokásos csomagolás, szállítás megszervezésével, azzal, hogy úgy csomagoljon, hogy a szállítás során ne törjön el semmi, ez még 2 km-en is így van, ha az ember sok-sok nehéz, főleg törékeny dolgokat cipel, nemhogy 300 km-nél.

Ha gyerekük van, (írod a kicsit), akkor feltételezem, nem most költöztek már el a szülői házból, így - régiesen szólva - a "stafírung" már régesrég megvan, tehát nincs szükségük az ilyenkor szokásos teljes háztartás beszerzésére a porszívótól a mikróhullámú sütőn és a színestévén át a vasalóig.

Ha beköltöztek és berendezkedtek nagyjából, akkor én elmennék hozzájuk (nem, még véletlenül sem a belakás másnapján! Hagynék nekik időt arra, hogy egyet szusszanjanak). Szóval elmennék hozzájuk, és vagy vinnék egy utalványt egy hipermarketbe (Tescoban pl. mindent lehet venni - megint jelzem, hipermarketre gondolok, nem sima kicsi Tesco szupermarket élelmiszerboltra) akkora értékben, amit még anélkül tudok magamtól megvonni, nélkülözni, hogy saját magamnak jelentős anyagi "érvágás" okozzak (ha nem éheznek,be tudják simán fizetni a számlákat minden egyes szolgáltatónak, stb. akkor nyilván nincs szükségük, nem szorulnak rá anyagilag arra, hogy te a nekik való spórolás miatt most x ideig kenyéren és vízen élj)

A kicsinek meg a korának megfelelő ajándékot vinnék. Ha oviból ballag, akkor valami játékot, ha iskolából, akkor valami tiniset, ha nagyon jómódú vagy, akkor akár okoseszközt(telefont, tabletet, okosórát, okoskarkötőt), ezek drágák, de a tinik nagyon rá vannak kattanva az ilyesmikre, garantáltan imádni fogják.

A válasz 58%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/28Időpont máj. 15. 09:29 Privát üzenet
Konyhagép, amiről tudom hogy nekik nincs. Teafőző, vízforraló, mikro stb

A válasz 49%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/28Időpont máj. 15. 10:01 Privát üzenet

Semmilyet.

Teljesen elvetélt ötlet.

A válasz 67%-ban hasznosnak tűnik.
# 9/28Időpont máj. 15. 10:02 Privát üzenet
Semmilyent. Milyen beteg dolog minden hülyeség alkalmából ajándékozni?

A válasz 56%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/28Időpont máj. 15. 10:14 Privát üzenet
1 2 3

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ti vennétek így testvéreteknek ajándékot?
Vegyék a testvéremnek ajándékot ha szóba sem áll velem? Mit gondol majd a családom?
A sógornőmék minden ajándékozás alkalmával valami olyan ajándékot ad amit valahonnan szerzett. Szerintetek ez normális?
Miért nem köszöni meg az ajándékot?
Nővéremnek most okt.15. én lesz a szülinapja (most lesz 19 éves). Szeretnék neki venni vagy készíteni egy ajándékot. Valami zenével kapcsolatos dologra gondoltam. Van ötletetek,...
Most fogok először találkozni a féltestvéreimmel, felnőttként. Illik valami ajándékot vinni nekik? Ha igen, mit?

Kérdések az Ünnepek rovatbólKérdések az Ajándékozás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!