Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Mennyi pénzt adjunk a ballagó...

Mennyi pénzt adjunk a ballagó gyereknek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ebben az évben fog 8-ból ballagni az unokahugom. És abban biztosak vagyunk hogy pénzt fogunk adni neki. Viszont nem tudom, hogy ilyenkor mennyit illik adni. Ti mennyi pénzt adnátok vagy mennyit kaptatok.? Mielőtt jönnének azok a válaszok, hogy ez attól függ mennyit tudunk adni es hogy elmaradnak a ballagások. Nálunk megfogjak tartani au iskolában is augusztusban, és a család is megfogja tartani.



2020. ápr. 16. 10:50
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim válasza:
51%
500 forintot, abból tud venni egy tábla csokit... Egyébként helyesen: meg fogják tartani*
2020. ápr. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim válasza:
44%

De édes!

8-ból ballag...

2020. ápr. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
55%
Amennyi nem megterhelő lehet ez 5-20 vagy 50 ezer,nincsenek korlátok. Mondjuk adtok 10-15 ezret meg mellé a virág ( az se olcsó).
2020. ápr. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
59%
10es.
2020. ápr. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
87%

Hol lesz a buli? Hányan mentek? Milyen kapcsolatban vagytok? Hány éves vagy? Milyen az anyagi helyzeted?


Szokás azt az elvet követni ilyenkor, hogy megbecsülöd mennyibe kerül egy ember. Szerintem egy főre 5000 számítható simán, főleg ha valami vendéglátóhelyen lesztek.


Nekem a nagybátyám a keresztapám is egyben, jó viszonyban vagyunk, rendszeresen találkozunk, általában 40-50-et kaptam a ballagásaimra.

2020. ápr. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
51%
Nem azért, de nyolcadikból ballagni nem érdem. Ez csak azt jelenti, hogy múlik az idő. Szóval nem adnék 40-50et, max annyit, amit amúgy egy szülinapra. Mellesleg 50et közeli barátok esküvőjére szoktunk vinni.
2020. ápr. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
79%
Ezért is nehéz erre a kérdésre válaszolni. Te azt is soknak érzed amit én írtam, máshol meg még ezt is keveselnék.
2020. ápr. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
46%

Miért lettem lepontozva?

Mellesleg a kedves unokahúgomtól és családjától a diplomaosztómra egy kínaiban vett gagyi giccs órát kaptam. Baromira nem értem mivel szolgáltam rá, mivel jóban vagyunk, meg mindig jó ajándékokat kapott tőlem/tőlünk. Ha pedig nincs pénz, mert nem kötelező azt adni, akkor inkább egy pár ezüst fülbevaló (Apacsban már 2-400 körül vannak egész jók) vagy valami nem drága, de mégis értékálló dolgot adnék vagy utalványt, de ha csak egy bonbont kapok még annak is jobban örülnék, mint a haszontalan kacatnak.

Esetleg megkérdezhetitek a szülőket gyűjt-e valamire a gyerek és abba beleadni, ha már mindenképpen pénzbe gondolkodtok.

Ha még valakinek a virág ára nem tetszett, anyósomnak februárban volt születésnapja egy közepes csokrot köttettünk és 8000et fizettünk érte,de egy ballagási csokor is 4-5000 körül van.

2020. ápr. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 A kérdező kommentje:

8!

Nem tudom ki pontozott le de nem én az biztos!!

2020. ápr. 16. 15:41
 10/54 anonim ***** válasza:
77%

Attól függ, milyen a kapcsolatotok. Nekem az unokahugom olyan, mintha a saját gyerekem lenne, én neki biztos valami komoly összeget/dolgot adok majd minden jeles alkalomra, persze pénztárcához és életkorhoz mérten.

Nyilván, ha ez nálatok nem ilyen, akkor a 10-50 ezer Ft az a tartomány, amiben gondolkodj.

2020. ápr. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!