Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Mennyi pénzt adjunk a ballagó...

Mennyi pénzt adjunk a ballagó gyereknek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ebben az évben fog 8-ból ballagni az unokahugom. És abban biztosak vagyunk hogy pénzt fogunk adni neki. Viszont nem tudom, hogy ilyenkor mennyit illik adni. Ti mennyi pénzt adnátok vagy mennyit kaptatok.? Mielőtt jönnének azok a válaszok, hogy ez attól függ mennyit tudunk adni es hogy elmaradnak a ballagások. Nálunk megfogjak tartani au iskolában is augusztusban, és a család is megfogja tartani.



2020. ápr. 16. 10:50
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
12%

Hiába akadtál ki xD

Nagyon is közel jár az igazsághoz...

Én is hasonlókat csináltam.

Haverokkal berúgtunk meg rászoktam a cigire is sőt az unokahúgoddal egyidős lányok kiszöktek, hogy együtt bulizunk meg hát tudod hormonok, méhecskék meg virágok...

2020. ápr. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
47%

Attól, hogy te meg a környezeted ilyen lezüllöttek vagytok/voltatok, még ne általánosíts. Én a 35 évem alatt nem szívtam bele semmilyen cigibe egy slukkot se, sosem ittam, és nem is drogoztam. Bulizni sem voltam soha az iskolai és tábori bulikon kívül, még a gólyatáborokba se mentem el.

Én a barátaimmal színházba jártam, filmekről és könyvekrőlbeszélgettünk, és felnőttként meg utazni szeretünk.

Nem mindenki proli.

2020. ápr. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim válasza:
38%
Virágboltot ráönteni ne látszódjon ki a csokrok alol, árány ora árány nyaklánc, IPhone 15 öst zsebébe csusztatni, utcán felálitott katonai sátorban 300fös ebéd mindenki lássa.
2020. ápr. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim válasza:
19%
20 ezret ,meg 1 tellót.
2020. ápr. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
13%
42es: nem is érezted jól magad egypercig se életedben.
2020. ápr. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 A kérdező kommentje:
Milyen vicces itt mindenki 🤔
2020. ápr. 18. 09:52
 47/54 anonim ***** válasza:
82%

"42es: nem is érezted jól magad egypercig se életedben."


Jaaa, mert csak részegen fetrengve érezhetem jól magam?? Bocsi, megint tanultam valamit. :D


Valójában képzeld, de:

- remekül éreztem magam, amikor a Balatonban/tengerben úsztam, és nem kellett félnem, hogy berúgva belefulladok.

- amikor emlékeztem a családi- és baráti összejövetelekre, mert nem ittam le magam a sárga földig

- kifejezetten jól éreztem magam, amikor bejártam a fél világot, és a további utazásaimon is jól fogom érezni magam

- egyébként is teljesen jól érzem magam a bőrömben, pont annyira, hogy nincs szükségem tudatmódosító szerekre ahhoz, hogy elviseljem az életemet.

Nem úgy, mint neked, aki vélhetően annyira szánalmas kis senki, hogy máshogy nem is bírna megmaradni, csak ha a felét se fogja fel annak, ami körülötte van.


Szóval további jó züllést, én meg inkább szervezem a következő, járvány utáni időszakra való utazásaimat, színházazásaimat. Addig meg olvasom a könyveimet. :)

2020. ápr. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim válasza:
100%

Amennyi belefér.

Én van akitől 5 ezret kaptam, gazdagabb rokonoktól kaptam 20 ezret is.

Szerintem ebbe a tartományba valahol, 5 ezer alatt inkább nem pénzt adnék, hanem valami ajándékot, 20 ezer felett meg túlzás szerintem, bármennyire is jó az anyagi helyzetetek.

2020. ápr. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:

Nem olvasom végig a hozzászlásokat. A kérdésedre, szerintem, nincs jo válasz. Teljesen családfüggő. Nálunk pl. egyáltalán nem volt ünnepség a nyolcadikos ballagás. És nem azért, mert csrk vagyunk vagy prolik, vagy nem tudom, miket írtak itt össze. Nálunk egyszerűen nem volt szokás. Elmentünk a ballagásom után fagyizni a szüleimmel meg a testvéreimmel és ennyi. Viszont a bérmálkozásom igazi családi ünnepség volt, arra kaptam pénzt is meg ajándékokat. Most vagyok végzős gimnazista egy nagyon jo iskolában... hát, ez a ballagás sem lesz az igazi. Állítolag majd szeptemberben ballagunk, ha lehet.

Szoval a kérdésedre válaszolva: én nem kaptam semennyit, mert nálunk nem szokás. Emlékszem, volt olyan osztálytársam, aki jo laptopot vagy Ipone-t kapott. Ha jo a kapcsolatod, szoros viszonyban vagytok, akkor 10-15 ezer, ha nem megterelő a családnak. 2 éve ballagott a bátyám 12.-ből, ő volt, akitől 20.000-t, volt, akitől 35.000-t kapott, de a legemlékezetesebb neki az, akitől nem pénzt, hanem ajándékot kapott, olyat, ami a választott egyetemi szakjához kapcsolodik.

2020. ápr. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:

Úsztam én is balatonban, tengerben...

Attól mert megkóstóltuk az alkoholt nem lettem alkesz.

A cigi meg hát az egész család füstöl...

Viszont ettől még nem kéne lenézned, hisz nem csak úgy éreztem magam jól de úgy is, hogy ittam.

Tudod ebben a korban már előjön a felnőtt akarok lenni érzés ..

Azóta eltelt 16 év.

Megtanúltam németül éltem is kint meg is házasodtam, dolgozom voltak jobb és kevésbé jobb pozíciók de hát Mind1.

Ballagásra egyébként nem kell sok pénzt adni szerintem.

Olyan 10ezer Ft/fő elég vagy 🎁.

Nekem annó pc volt a vágyam a család összedobta, bátyámtól egy simsont kaptam.

De lánynak nem igazán biztos, hogy hasonlóak lennének a vágyai.

2020. ápr. 20. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!