Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Mennyi pénzt adjunk a ballagó...

Mennyi pénzt adjunk a ballagó gyereknek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ebben az évben fog 8-ból ballagni az unokahugom. És abban biztosak vagyunk hogy pénzt fogunk adni neki. Viszont nem tudom, hogy ilyenkor mennyit illik adni. Ti mennyi pénzt adnátok vagy mennyit kaptatok.? Mielőtt jönnének azok a válaszok, hogy ez attól függ mennyit tudunk adni es hogy elmaradnak a ballagások. Nálunk megfogjak tartani au iskolában is augusztusban, és a család is megfogja tartani.



2020. ápr. 16. 10:50
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
55%

Mi van? 50 meg 100 ezer egy ÁLTALÁNOS iskola elvégzéséért?😂

Felénk ez a cigányoknál szokás, ahol sanszos, hogy az akkor 18 éves Ronáldónak valóban az lesz az utolsó ballagása.

Egyébként meg fejezzétek már be ezt a savanyúzást, szavak kiforgatását. SENKINEK nem azzal van baja, hogy megünnepeljük a gyereket, elmegyünk étterembe, 5-10 ezret adunk vagy pl egy komolyabb laptopot közösen a rokonságtól. Megérdemli, miért ne. De ne vicceljünk már itt több tízezer forinttal, könyörgöm. És főleg ne fikázzuk azt, aki kevesebbet ad. Érettségire amúgy mennyit kell kapnia a gyereknek? Az azért mégiscsak komolyabb eredmény. Ugye 200 rugó alatt meg se álltok? Na és egy szakma? Diplomaosztó? Esküvő?

Kész röhej. Ja és mielőtt irigyezni kezdenétek, csak mondom, hogy felesleges, mert jómódban nőttem fel, mindenem megvolt. Ettől függetlenül szüleim nem tették magukat nevetségessé, hogy tíz-százezreket adjanak meg pláne kérjenek a rokonságtól azért, mert kijártam a nyolcadik osztályt. Sőt még a közel kitűnő érettségimhez is “csak” gratuláltak meg “csak” összegyűltünk a rokonsággal étteremben, akiket külön kértek, hogy ne ajándékozzanak nagy összegeket.

2020. ápr. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
80%

Sztem 10-20e ft ideális, ha anyagilag megengedhetitek magatoknak.

TÖbbnek nincs értelme.

És igen, nagyon is fontos mérföldkő a gyermek életében a ballagás!!!!

Akinek nincs gyereke, az minek válaszol ilyen kérdésre?

Kedves Kérdező! Sztem 10-20 reális. Üdv.

2020. ápr. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
41%
Miről beszélsz? Két gyerekem van. Ettől még az általános iskolából elballagni nem lesz teljesítmény. Csak az idő múlása. Megünnepeljük, kap kis ajándékot, de nem 50-100 ezret.
2020. ápr. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
67%

És ki mondta, hogy ennyit KELL adni, vagy hol láttál olyat, hogy bárki leszólta volna azt, aki nem ad sokat? A Kérdező feltett egy kérdést, és mindenki elmondta, ő hogy gondolja, meg náluk hogy van.

Utolsó, te vagy az egyetlen, aki beszólogatsz meg megjegyzéseket teszel, senki más.

2020. ápr. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
82%

Egyébként annyi, hogy 50 ezret nem kp-ban adnék egy 14 évesnek, de én pl. vennék egy biciklit az unokahúgomnak, ha erre vágyna, és az lenne 50 körül, vagy akár elvinném egy utazásra. Ígértem neki Disneylandet. Az meg több is lenne. Ilyesmire gondoltam, de mindenki döntse el lelkiismerete szerint.

Amúgy az sem mindegy, milyen a viszony, és a Kérdező nem válaszolt erre. Én írtam, hogy az én unokahúgom olyan nekem, mintha a saját gyerekem lenne, kicsi kora óta én veszek neki olyasmiket, ami nagyobb kiadás, és a szülei nem engedhetik meg maguknak, vagy egyszerűen csak könnyebb nekem, mert jól élek, és nekem nincs gyerekem. De ezzel nyilván nem mindenki van így. Az is rendben van, ha valaki csak virágot visz, ez nem verseny.

2020. ápr. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 A kérdező kommentje:
Nagyon jó viszonyom van az unokahugommal. És azért pénzt ad mindenki mert 14 évesen nagyon érett a korához, és nem lehet neki semmi olyat kitalálni, inkább rábizzuk mit vesz abból a pénzből amit kap.
2020. ápr. 17. 16:37
 37/54 anonim ***** válasza:
75%

Akkor 30-40 reális szerintem. Nálunk ez a szokás egy átlagnál jobban élő vidéki családban.


Kedves lassan agyvérzést kapó válaszoló, megértettük, hogy te hogyan gondolod és nálatok mi a szokás. Lassan ott tartasz ebben a témában, mintha azt vitatnánk meg, hogy kinek mi a kedvenc színe, és szerinted mindenki szar lenne, akinek nem a zöld.


El kell fogadni, hogy különböző családok és szokások vannak. Itt mindenki leírta a saját szokásait, a kérdező pedig ez alapján eldöntheti mennyit ad. Persze nagyon széles a skála, valakinek ballagási bulija sincs, valaki pedig Kanári-szigeteki utazást kap. Szerintem senki se írt olyan nagyon elrugaszkodott dolgokat.

2020. ápr. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
18%
Siralmas és szánalmas, hogy egy gyerek pénzt kap egy xaros ballagásra, karácsonyra stb. Emléket adj neki. Ha az illemet nézed,akkor 20 éve nálunk már az 50-100ezer ment...
2020. ápr. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
23%
Egy tizes elég, hogy tudjon venni alkoholt, cigit, meg egy kis füvet.
2020. ápr. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 A kérdező kommentje:
Én őszintém megmondom nem értem az utolsó valaszolot. Te magadból indulsz ki ?? Te ezt csináltad 14 évesen vagy hogy a f**** jönnek ilyen gondolataid de most komolyan ??? Vagy neked ilyen a gyereked??? Én komolyan nem értem hogy ezeket a cigis, alkoholos, drogos dolgokat sehol nem tudjatok elengedni ?? Bármilyen kérdés ami gyerekkel kapcsolatos ez a 2 válasz tiszta szégyen. Amúgy meg mindenkinek saját dolga, felelősége hogy mit csinál szerintem .. Arról nem beszélve, hogy te is voltál gyerek te is csináltál rosszat, és valószínű próbáltad már a 3-ból bármelyiket.
2020. ápr. 17. 21:35
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!