Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Mennyi pénzt adjunk a ballagó...

Mennyi pénzt adjunk a ballagó gyereknek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ebben az évben fog 8-ból ballagni az unokahugom. És abban biztosak vagyunk hogy pénzt fogunk adni neki. Viszont nem tudom, hogy ilyenkor mennyit illik adni. Ti mennyi pénzt adnátok vagy mennyit kaptatok.? Mielőtt jönnének azok a válaszok, hogy ez attól függ mennyit tudunk adni es hogy elmaradnak a ballagások. Nálunk megfogjak tartani au iskolában is augusztusban, és a család is megfogja tartani.



2020. ápr. 16. 10:50
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
32%
50k
2020. ápr. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
43%
Egy 20-ast. Vagy vmi jópofább csokor, virágbox, és mellé egy 10-est.
2020. ápr. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
43%

50 ezer FEJENKÉNT/családonként egy 15 éves gyereknek, mert kijárta az általános iskolát? Érettségire akkor már most spóroljon mindenki.

Egyébként meg nem tudom, miért kötöd ki, hogy ne a ti anyagi helyzeteteket írjuk. Miért, mi alapján viszonyítsunk? Nem mindegy, hogy havi 200-ból éltek hárman, vagy egy emberre jut 3x ennyi.

Szerintem egyébként 5-10 ezer között, ezzel a gesztus megvan, de mégse istenítünk 8 általánosért. Ha sokan hoznak pénzt, abból összegyűlik egy szép összeg, amiből nyugodtan vehet valami komolyabb dolgot.

2020. ápr. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
52%

[link]


Ennyi minimum jar szerintem

2020. ápr. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
72%
5-10 ezer szerintem. Max. 10 ezer. Szerintem az egy 8.-ból ballagónak bőven elég egy 10-es, én többet nem adnék. Esetleg még valami virág mellé.
2020. ápr. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
47%

És akkor mi van, ha nem érdem, meg nem különleges teljesítmény? A karácsony sem érdem, meg a szülinap sem, mégis összejönnek a családok, barátok és ünnepelnek, együtt vannak, jól érzik magukat.

Attól, hogy ti ilyen besavanyodottak vagytok, hogy semminek se tudtok örülni, más még jól érezheti magát a barátaival, családjával. És ha náluk az is szokás, hogy pénzt ajándékoznak, azzal mi a baj?

2020. ápr. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az én unokahúgom is ballagni fog. Tekintettel arra, hogy a ballagás utáni ebédünket legalább fedeznie kell az ajándék összegének (legalábbis mi így gondolkozunk, ha lagziba megyünk, akkor is) , mi 15e ft-t fogunk adni kis csokor virággal. 3-an megyünk a ballagásra- elméletileg.

2020. ápr. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
66%

Bölcsiből is ballagnak a gyerekek. Adott korban minden nagy teljesítmény. Egy bolcsisnek nagy dolog oviba kerülni, egy ovisnak meg iskolát kezdeni. De akik szerint ezek nem lényeges lépések és nem kell büszkének lenni rá, az nyilván annak se tudott örülni, amikor pl a saját gyereke először felült, vagy kimondta ez első szót....


Kérdező! 10-20 e körül, ha belefér.

2020. ápr. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
52%

Örülni neki, megünnepelni egy dolog. Hozzávágni egy félhavi minimálbért meg egy másik.


Ha nem érted a különbséget, akkor gondok vannak a szövegértéssel.

2020. ápr. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 A kérdező kommentje:
Hat nem tudom. Lehet velem van a baj, de szerintem, azért ha tud az ember akkor illik 5000 forintnál többet adni. Ugye alltalaban ha ballagásra mentek családdal, ha egy csaladban (most a kisebbre gondolok) vagyunk 4-en, két gyerek két felnőtt nem fogunk mind a 4-en külön pénzt adni, hanem egybe fogunk adni egy összeget. Ilyenkor szerintem azt is figyelembe kell venni, hogy a nagy család együt is megünnepli, elmennek például étterembe és azt a ballagó gyerek szülei tizedik alltalaban mert igy illik. Egy ismerősöm mondta hogy nem voltak sokan de 60 ezer forint volt a vacsora. Ha ezt nézzük azért szerintem illik 5 ezer forintnál többett adni. Lehet, hogy ez egyesek számára nem nagy dolog, de azért nem hiszem el ha a gyereketek ballagna vagy családtag csak 5 ezer forintot adnál neki?.. Szerintem semmi baj nincs azzal, ha valaki 50-100 ezer forint között ad pénzt a gyereknek.?! És azért valljuk be őszintén hogy valamilyen szinten igenis "nagy" dolog hogy ellballgaott, és egy átlagos ember elege során 2-3-szor ballag csak. És egy ballagás egyenlő egy lépésel, mert utána megy a középiskolába és így tovább. Lehet én gondom -rosszul, de szerintem ti akik ilyen "rosszakat" írnak sajnáljátok a gyerektől a pénzt.!!!
2020. ápr. 17. 10:36
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!