Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Nyolcadik osztalyos gyereketek...

Nyolcadik osztalyos gyereketeknek megtartjatok a ballagasat juniusban?

Figyelt kérdés
Mi elore lefoglaltunk egy 49 fore helyet es ebedet, eloleget is adtunk. Az etterem adott meg idot a lemondasra, de nem tudjak a teljes osszeget visszaadni.
2020. ápr. 29. 07:37
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
44%

10, egy érettségi ballagáson oké, ott az átlag bulit tart, meg van is értelme, a felnőttkor határa blabla, de attól szerintem nem kell hanyatt esni, hogy a drága gyerek képes volt elvégezni a 8 általánost. 🤷‍♀️

De persze, tartsák, az ő dolguk. Csak most nyilván nem sok ráció van benne.

2020. ápr. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Nagy csaladunk van, tobb testverunk is van a ferjemmel, unokatesok, keresztszulok. Egy csaladi ebeden a nagyszuloknel is 30an szoktunk lenni :)

Nekunk is 4 gyerekunk van.

2020. ápr. 29. 11:38
 13/21 anonim ***** válasza:
40%

10es vagyok. Mivel mi videken elunk, kisvarosban, nincs helyi kozepiskola, szoval ugy lett leegyszerusitve a dolog, hogy a 8.os ballagasra van meghivva a csalad, mert a kozepiskolaihoz nem varnank el, hogy mindenki utazzon 50 km-t Debrecenbe es oldja meg mindenki a parkolast vagy a vonatot stb. Igy helyben le van rendezve minden. Vegulis mondhatjuk, hogy ha nem is a felnotte valast, de a nagyvarosba kerulest unnepeltuk...

Anyanak van 6 testvere, mindenhol 2-3 gyerek. Gyerekkorunkban minden egyes hetvegen meglatogatta mindenki a nagyszuloket. Ott is voltunk majd' 30an, pedig esemeny sem kellett hozza.

(Es nagyinak megvolt a heti program: pogacsak, retesek stb keszitese a hetvegere)

2020. ápr. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
69%
13-as. Szegény nagyszülők! Gondolom milyen fáradtak lehettek! Ti csak hiszitek, hogy ők mindent bírnak! Úgy csinálnak, de nagyon fárasztó az ilyen családi összejövetel. A kérdésre válaszolva, sajnos nagy az esélye, hogy nem lesz ballagás. Ők jól oldanák meg, hogy étteremben rendeznék ezt a családi összejövetelt.
2020. ápr. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként az én esetemben is az általános iskolai ballagást tartottuk meg igazán, aminek több oka volt:


- imádtam az általános iskolámat, meg az osztályomat is

- maga az iskola is komollyá, ünnepélyessé tette, ergo volt mire meghívni a rokonokat, barátokat

- az még a gondtalan gyerekkor volt, amikor kezdődött utána a nyári szünet, párosult ehhez az egészhez egy óriási felszabadultság érzés


Ezzel szemben a középiskolai ballagás:

- nem szerettem az osztályomat

- az iskola gyakorlatilag egy unalmas és kb. kétórás igazgatói beszéddel rendezte le a dolgot, amit az előző évek tapasztalataiból tudtam, és mindenkit meg akartam kímélni tőle (főleg, hogy ez a beszéd, nemzetiségi iskola révén, német nyelvű volt, amit a családom 90%-a nem is beszél)

- szerdai nap napközben ballagtunk, pénteken már kezdődtek az érettségik (ugye ez is a nemzetiségi jelleg miatt, német irodalommal kezdtünk), itt már mindenki esze azon járt, hogy tanulni kell, izgultunk, stb. Messze nem volt olyan felhőtlen, mint az általános iskolai.


Na, a lényeg: nincs szerint azzal semmi baj, ha valaki az általános iskolai ballagásnak rendesen megadja a módját. Ettől nem kellene senkit sem lenézni.

2020. ápr. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
83%

Senki nem nézett le senkit, én csak meglepődést láttam, hogy mi a csudáért a nagy létszám. Ebben szerintem nincs semmi rossz, a kérdező meg is magyarázta.

Ettől még tény marad, hogy most nem kéne 50 embert összetrombitálni, szerintem az étteremmel is le lehet meccselni.

2020. ápr. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
8%

14es, hidd el neked, a nagyszuleim imadtak azt, hogy ott vannak az unokak. Ne azt gondold,h egesz napra, meg nagy kajalas meg mi. csak kis keksz, pogacsa, sutemeny es kesz. A felnottek a hazban, a gyerekek meg az udvaron (vagy eppen a padlason, tyukolban, fa tetejen)

Mind a 2 nyugdijas volt, a csalad adta nekik az eletet. Ha valamelyik csalad nem jelent meg hetvegen, hetfon papa erkezett, hogy mi a baj. Ugyanis a 90es evek kozepen meg nem volt mindenhol vonalas telefon.

2020. ápr. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
29%
17-es.Így elhiszem, és tudom, hogy ennyi nem olyan fárasztó. Sőt ezt én is nagyon szeretem.
2020. ápr. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
39%
Meg attól, hogy nagyszülő valaki, nem feltétlenül 90 éves lerobbant emberekre kell gondolni. Apukám is nagypapa, 64 éves, és egészséges, életerős.
2020. ápr. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, az én nagymamám is évekig mosolyogva sütögette a sütit a családi rendezvényekre, aztán egyszer teljesen összeomlott hogy amúgy már évek óta alig bírja és nagyon elege van az egészből, csak nem akart minket megbántani...

Nyilván nem mindenhol van ez, de azért szerintem érdemes jobban odafigyelni a nagyszülőkre hogy mennyit robotolnak, még akkor is ha látszólag szívesen teszik.

2020. ápr. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!