Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Mennyi pénzt adnátok a ballagá...

Mennyi pénzt adnátok a ballagásra?

Figyelt kérdés
A bátyám lánya ballagni fog általános iskolából elballagni. Lesz egy kis szűk családi körös ebéd egy jó színvonalú helyen. Tesóm szerint ne adjunk semmit, mert nem ez a lényeg. Szóval ti mennyi pénzt adnátok ketten a férjeddel? Nincsenek anyagi gondjaink. Csak kíváncsiságból kérdezem ti mennyit adnátok a helyünkben.
2015. ápr. 27. 15:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
12%

Nem adnék pénzt. De láncot sem. Soha senkitől nem kaptam olyan ékszert, ami tetszik.


Inkább elvinném moziba vagy vásárolni.

2015. ápr. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Szerintem úgy lesz ahogy a 10-es írta.

Moziba, fürdőbe gyakran megy együtt a családunkból egy társaság szóval az havi szinten megvan.

Köszönöm a sok választ, mindenkié hasznos volt, mert sikerült kiválasztanom a számunkra megfelelőt.

2015. ápr. 27. 15:45
 13/22 anonim ***** válasza:
26%

Én 11 éve ballagtam általános suliból és szinte minden rokontól pénzt kaptam, vagy ékszert. Szerintem igenis nagy dolog, ha elballag valaki általános suliból, középiskolából, sőt még az oviból is. Egy életszakasz lezárul és egy új fog kezdődni szeptembertől. Lehet alap dolog, de akkor is annak a gyerkőcnek igen is nagy szám, hogy ő elvégezte az általános iskolát és ezt megünneplik. Örülni fog neki. De igazából te tudod, hogy a családodban hogy illik, mennyit illik, mennyit tudsz rászánni.

Én 15-20ezret adnék.

2015. ápr. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Én adnék neki 10-20 ezret és vennék valami jó könyvet, amilyet szeret, ez megmarad emléknek, főleg ha írsz is az elejébe valamit.
2015. ápr. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
32%
Én semmenyit nem adnék, főleg egy általános iskolásnak. Magáért tanuljon az ember, ne pedig a pénzért. Nem kell már fiatalon az anyagiasságra nevelni. Pénzt kapni nekem személy szerint nem olyan jó érzés, mintha valaki időt szánt volna arra, hogy egy szép ajándékot válasszon nekem. Olyan mintha csak muszájból kivenné a bukszából, azt beletenné borítékba. Inkább ajándékot adnék, pl. egy szép könyvet vagy ékszert.
2015. ápr. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
100%
Mi az unokahúgomnak tavaly 10 ezret plusz egy kis csokrot adtunk a ballagására. Dínom-dánom is volt. Most olyan ballagásra megyünk, ahol csak a suliban tudunk megjelenni, a vacsorán nem, így 5000-et adunk pénzcsokorba kötve.
2015. ápr. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Nálam attól fuggne az ajándék hogy mennyire el jól a gyerek. Ha szüksége lenne pénzre, 10 000 lenne az alap , ha ez engem se terhelne meg. Meg esetleg óra.

Tőlem jövőre ugyan ebben a szituban kb 10.000ft és óra vagy nyaklanc lesz az ajandek . Esetleg vmi üzletbe utalvány. Virágot nem veszek mert tényleg horror áron van és utálom nézni ha elhervad a pénz.

2015. ápr. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
73%
Virág + 20 ezer
2015. ápr. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
100%
10.000 + valami maradandó. Könyv, ékszer, óra. De pénzt szerintem 10-esnél többet ne adj, vagy kérdezd meg tesódékat, nehogy Ti többet adjatok, mint a szülei, mert az kínos lenne.
2015. ápr. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:

Én most ballagok gimiből. Amikor nyolcadikból ballagtam, akkor a rokonoktól átlagosan 2-5 ezret kaptam. A nagymamámtól és nagypapámtól arany ékszert .

Akkor kb 30-an voltunk. Nem én akartam ennyi embert meghívni.

A virágot tényleg feleslegesnek tartom. Akkor már inkább cserepes. De az meg lehet nem feltétlenül még neki való.

Én egy laptopot vettem a kapott pénzből, amit a szüleim kipótoltak.

A mai napig használom, most is arról írok. Szóval merem állítani, hogy ez volt az eddigi legjobb ajándékom.

Szerintem pénzt adj, olyan 10 ezer forint szerintem ideális, ha nem okoz gondot. És bízzatok benne, hogy nem elnasizni fogja a pénzt a lány, hanem valami hasznos dolgot vesz magának.

Az egyik rokontól 5ezerért kaptam könyutalványt. Annak is nagyon örültem.


Most a gimiből ballagva nem rendezünk nagy banzájt szerencsére.

Esetleg kérdezd meg a szülőket, hogy van -e konkrét terve, hogy mit szeretne. Mert ha mondjuk xy telefont, akkor akár a meghívottak közösen összedobhatják rá a pénzt. Így biztos, hogy jó helyre kerül.


Szóval én se szívesen adnék ki tízezreket, ha nem tudom, hogy mire költi majd. De ha tényleg olyanra amire vágyik, akkor szívesen adnék.

(már dolgozok is, van már egy szemlétem a pénzre)

2015. ápr. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!