Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Miért nem tartunk mi Halloweent?

Miért nem tartunk mi Halloweent?

Figyelt kérdés

Annyira tetszik ez az ünnep !

Miért nem tartjuk mi ezt a Hangulatos ünnepet ?

Gondoljatok bele hogy élveznék a gyerekek .

És milyen klasz hangulatba lehetne beöltöztetni az egész várost ( falut ) .

Ki Szeretné még tartani a halloweent ?



#ween
2012. máj. 23. 16:31
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
37%
Igen él, és? Egyszer meg fog ő is halni, és nem gondolom hogy ez valami szörnyű dolog. Ilyen az élet.
2012. máj. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
59%

Én azon mosolygok,hogy pár magyar odavan a halloweenért egy olyan országban ahol inkább megemlékezés van,és nem tivornyázás.

De Angliában egyre kevésbé vannak oda a halloween ünnepért.Itt egyre kevesebb azok száma akik gyerekekkel kopogtatnak és cukorkát kunyerálnak.Talán a sok bevándorló miatt már értelmét veszítette.

Minden évben kopognak,és minden évben nem nyitok ajtót..Ahogy ha otthon élnék sem nyitnék ajtót az édességért kunyeráló gyerekeknek..

Talán otthon a magyar népszokásokat kéne felújítani,tartani.Sok van ami sokkal jobb mint a halloween.

Csak egy kérdés.Te tartod a busójárást??Tök jó szokott lenni..Igaz nem hallottak napján van,de jó kis télbúcsúztató..

2012. máj. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
36%

ma 20:34

Nem tudom mennyi idős vagy,de ha majd meghal a családod a férjed/vagy feleséged,ha meghalnak a gyerekeid akkor is azt mondod hogy nem olyan nagy dolog???Mert ha igen akkor nálad valami nagyon nem stimmel agyilag...

2012. máj. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
57%

9-es, te nagyon hülye vagy. egy: na és ha az egyik október 31, másik november 1? képzeld, mindkettőnek ugyanaz a lényege (a halottak napjának/mindenszenteknek és a Halloweennek (ez amúgy konkrétan azt jelenti, hogy minden szentek estéje). csak másképp ünneplik. Magyarországon megemlékezéssel.

kettő: neked se halt még meg senkid, úgy látom.

2012. máj. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
28%

Még jó, hogy nem tartjuk, és remélem nem is fogjuk.

Most komolyan, miért kell minden értelmetlen szart átvenni Amerikától? Miért kell mindenben Amerikát majmolni?

Ez egy nyugodt, bensőséges ünnep, amikor megemlékezünk az elhunytakról, fohászkodunk értük, miért kell előző nap zombiknak öltözve meggyalázni őket, csak azért, mert az amerikai édességgyáraknak kell a pénz, és hogy tovább hízzanak az amúgy sem túl egészséges amerikai gyerekek?

Tudjátok mi a Halloween? A legaljasabb pénzhajcsár "műanyag ünnep", amit a világ a hátán hordott. Az amerikai édességgyárak és a butító propaganda divatos remeke. Az, hogy egy békés ünnepből hogyan lehet pénzt csinálni, és ezzel megalázni azt.

2012. máj. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
0%

" megemlékezés semmire sem jó, a halottaknak már úgyis mindegy, emlékezni meg úgyis emlékszik rájuk az ember."


Ezt majd édesanyád temetésén ismételd el, jó?

Amúgy te nem lehetsz egy mintakeresztény, ugye?

2012. máj. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
33%

20:42


Stimmel vagy nem, engem legalább nem visel meg az élet. :)


21:32


Nem vagyok keresztény, se hívő. Nem a középkorban élek.

2012. máj. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
74%

Búsójárás?Ti már voltatok ilyenen?Édesanyám járt fiatal korában és szerinte borzalmas és barbár.A beöltözött emberek többsége erőszakos és durva mellesleg van bennük kevéske alkohol is.Édesanyám szerint ez egy borzalmas népszokás és nem kívánja senkinek hogy átéljen ilyesmit.


Amikor én voltam diák már akkor is tököt faragtunk , pedig az nem ma volt.

A Halloween egy kelta szokás.Szokás az Egyesült Királyság egész területén , Írországban ,Kanadában , Ausztráliában , USA-ban , Új-Zélandon.

Itt Európában ennek nem nagyon van hagyománya.Azt meg kell hagyni hogy nagyon kedves kis ünnep és a gyerekek imádják.

2012. máj. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem az lenne az ideális, ha minden nép minden szokást átvenne és tartana, amivel találkozik valahol a világban.
2012. máj. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
23%
Ja, tényleg de jó lenne... Pl azt az afrikai szokást, ahol a fiatal lányokat csonkolják, nehogy már élvezzék a nemi életet, vagy azt, ahol a karikákkal megnyújtják a nyakukat, netán a férfiak arcának teljes tetoválását, esetleg a zsidó körülmetélést... Ja, jó ötlet
2012. máj. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!