Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Miért nem tartunk mi Halloweent?

Miért nem tartunk mi Halloweent?

Figyelt kérdés

Annyira tetszik ez az ünnep !

Miért nem tartjuk mi ezt a Hangulatos ünnepet ?

Gondoljatok bele hogy élveznék a gyerekek .

És milyen klasz hangulatba lehetne beöltöztetni az egész várost ( falut ) .

Ki Szeretné még tartani a halloweent ?



#ween
2012. máj. 23. 16:31
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

Júj Látom nagy lavinát indított el a kérdésem .

Pedig szerintem ez egy nagyon aranyos Ünnep. :)

És akik meg ellene vannak azok biztos csak azért mert már nem kisgyerekek és nekik csak a csokit kéne állni :D

Én 25-évesen egy gyermekem van és neki szeretném minnél élvezetessebé tenni az életét .

Szerintem tuti minden gyerek örülne ennek az ünnepnek .

Ami a holtak napját illeti mind a kettő külön külön napra kéne tenni.

Így mind a két ünnepet meg lehetne tartani .

2012. máj. 24. 12:20
 22/34 anonim ***** válasza:
20-as pontatlanok az infóid.
2012. máj. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
0%

"Nem vagyok keresztény, se hívő. Nem a középkorban élek."


Te tudod, felebarátom, majd meglátjuk, hogy a halálos ágyadnál mit mondasz, mert akkor már nem azt fogod, hogy "csá".

Amúgy pedig milyen érv az, hogy "nem a középkorban élek", már bocsánat? Tudom, hogy ez nem ide illő téma, de szerinted hol lenne ez a világ Jézus nélkül?

2012. máj. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
62%

22:18


Valószínű vagy 100 évvel előrébb tartana a tudomány. Húha, de szörnyű lenne! (Halálos ágyról meg annyit, voltam már halálközeli állapotban, amikor 100% biztos voltam benne hogy meghalok, akkor is csak annyit mondtam, hogy hát ez van, ha most halok meg, akkor most. Különben is kíváncsi vagyok, mi történik a halál után, és bár nem akarok meghalni amíg nem muszáj, de gondolj bele, csak egyszer halsz meg ténylegesen, nehogymár felesleges siránkozással töltsek egy ilyen egyedi pillanatot.)

2012. máj. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 Andizsuzsi ***** válasza:

Kérdező!

Ahhoz, hogy a gyerekednek minél több éményt adj, nem kell új ünnepeket bevezetni. Töklámpást faragni a tél folyamán bármikor lehet, decemberben ugyan olyan jó móka, mint októberben. Az általad emlegett két ünnep (sőt három) különböző napon volt eddig is: halloween október 31-én, mindenszentek november 1-jén, halottak napja november 2-án.

2012. máj. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
16%

05-24 22:42


És akkor mi van, ha 100 évvel előrébb tartana a tudomány? 200 éve nem volt se tévé, se számítógép. Most van. És mivel jobb nekünk? Ugyanúgy vannak háborúk, ellenségeskedések, éhezés, pénzéhesség. Sőt, minél fejlettebb lesz a tudomány, a technika, annyira fajul el az egész világ! És ez így van! Gondolj csak bele, az állatok nem háborúznak! Nem is szennyezik a környezetet, csak azért, hogy olajat állítsanak elő... Az ősember se háborúzott. (Erre mondják, hogy a leghülyébb állat az ember.) Azt nem veszed észre, hogy ahogyan fejlődik a tudomány, a technika, az ember egyre értéktelenebb lesz? Mert minden ember csak a saját javával foglalkozik, csak neki legyen jó, a másik meg le van szarva.

Mert ha mindenki keresztény életet élne, akkor lenne összetartás, lenne szeretet, nem lennének háborúk, politikai harcok, megcsalás, és hadd ne folytassam... Most nézz rá a magyar népre! Nincs se egység, se összetartás, mindenki utál, meg lenéz mindenkit, de ez senkit nem zavar, mert a "nekem legyen jó, oszt jóvan" felfogás a legegyszerűbb.

Mert a kereszténység egy összetartó erő, ami azt tanítja, hogy mi emberek Isten gyermekei vagyunk, egymásnak testvérei. Ha az emberek elfogadnák ezt a felfogást, akkor máris nem tennénk egymás kárára, hanem szeretnénk egymást. Gondolj bele, normális ember nem ölné meg a testvérét, és nem is lopna tőle.

2012. máj. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
78%
Gratujálok előző válaszoló, hogy neked a tudomány a tv-ben nyilvánul meg. Látszik mennyire intelligens vagy. ;D Ha szerinted az állatoknak meg jobb, akkor hajrá, mi tart vissza hogy elvonulj valahova a világ végére, és technika nélkül élj, látod, az amishoknak is megy. Ja, hogy az túl kényelmetlen lenne, hát sajnálom.
2012. máj. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
0%
Én pedig gratulálok ahhoz, hogy milyen szépen kitértél a lényeg elől, amellett, hogy egy érvet se hallottunk arra, hogy miért lenne kevesebb az élet a kereszténység nélkül. Bár nem tudom, mit várok, a marxista egyetemen ezt tanítják...
2012. máj. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim válasza:
60%

Valahol minden nép meg szeretné őrizni a tradícióit, amivel együtt jár egy bizonyos szemléletmód is, ez természetes. A magyarok szeretik komolyan venni ezeket az ünnepeket, néhol kicsit már vaskalaposan ragaszkodnak ehhez a mentalitáshoz. A magyar egy "pesszimista nép", azt mondják, és szerintem ebben ez ki is ütközik. Nekem mégis az a véleményem, hogy a csoki-hajtóvadászat jobb helyen van angolszász területen.


tegnap 17:40 - gondolom, azt akartad írni, hogy "miért lenne TÖBB a világ kereszténység nélkül". :) Nekem is azt tanították, hogy a vallás jelentősen visszavetette a tudomány fejlődését, mert aki nem isteni beavatkozással magyarázta a villámlást vagy bármilyen más jelenséget, az eretneknek számított :D Ha ehelyett az egymásra mutogatás helyett arra sarkallják egymást az emberek, hogy megismerjék mindennek a kézzelfogható okát, akkor talán hamarabb érjük el a jelenlegi fejlettségi szintet. Talán így érthette a beszélgetőpartnered. Tudomány címszó alatt pedig ne csak az elektronikai kütyüket értsd, mert nem ennyire egysíkú a dolog.

2012. máj. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 DarkPurple válasza:

nekem tetszene az ötlet. Talán egy kicsit Amerika majmolása, de idézem "Miért nem tartjuk mi ezt a Hangulatos ünnepet ?

Gondoljatok bele hogy élveznék a gyerekek .

És milyen klasz hangulatba lehetne beöltöztetni az egész várost ( falut ) ." Ezzel egyet értek, sztem is tök jó lenne:)

2012. jún. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!