Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Hogy készülsz lélekben a...

Hogy készülsz lélekben a húsvétra?

Figyelt kérdés
Nem csak a vallásosoktól kérdem, hanem bárkitől, akinek jelent valamit ez az ünnep. Mindenki válasza érdekel. :)

2021. márc. 20. 18:10
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
85%

#30 Nálunk alapból ez volt a locsolkodás, hogy viszonylag hozzánk közeli rokonokat meglocsoltunk.


Sose jártunk házról házra.

Rokonlátogatóban meg főleg nem voltunk már évek óta.

Húsvéti rokonlátogatás soha sem volt. Húsvéti locsolkodás volt meg szökőévben egyszer beültünk a kocsiba és elmentünk több száz kilóméterre élő rokonokhoz 2-3 napra.

2021. márc. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
96%

Több mint egy hónapja készülök lelkileg (katolikus vagyok, nagyböjt van most nálunk), vagyis hát igyekszem, de most nem könnyű ráhangolódni.

Máskor azért több alkalom van: énekkarral próbáljuk a nagycsütörtöki, nagypénteki és húsvéti kórusműveket már februártól. Ez is segít nekem ráhangolódásban, plusz más alkalmak: keresztút, lelkigyakorlat. Most ezek nincsenek, hiányoznak is, sajnos az online tér ez nem pótolja.

2021. márc. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
54%

#32 Bocsánat, lehet fura kérdés lesz de írtad, hogy nagyböjt van nálatok.


Az mit jelent?

2021. márc. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
100%

#33 amennyire tudom az étkezés visszafogása, különösen a hús mellőzése, mulatozás, bulik elhagyása, de főként elmélyülő gondolkodás, a hitről.


Ha úgy világosabb olyasmi, mint a Ramadam az iszlámban.


Tanítok török egyetemistákat is, egy részük vallásos, ők a dohányzásról is lemondanak, sőt órára se járnak be.

Kicsit félős-dacosan álltak elém ezzel, mondtam, hogy OK, majd bepótoljuk. Sok böhöm nagy gyerek ölelgetett.

Akinek van hite, annak az fontos.

2021. márc. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
96%

33-as:

A nagyböjt a húsvétra való felkészülés időszaka, a Katolikus Egyházban hamvazószerdától tart nagyszombat estéig. Cél gyakorlatilag a lelki felkészülés a kereszténység legnagyobb ünnepére, a húsvétra. Nagyböjt alatt Krisztus szenvedése és halála áll a gondolkodásunk középpontjában, ezért a bűnbánatot, az önmegtartóztatást és a jócselekedek gyakorlását igyekezünk megtartani. Önmegtartóztatás alatt a legismertebb, amit összekötnek a nagyböjttel az, hogy "nem eszünk húst". Nos, valóban nagyböjt péntekjein hústilalom van, de nem merül ki ennyiben a böjtölés. Sokan nem fogyasztanak alkoholt, csokit, kevesebbet neteznek, nem a maguk kényelmét keresik, illetve nem szórakozunk. De az étkezési lemondások csak eszközök, a cél az, hogy figyelmünket Istenre fordítsunk.

Igen, a Ramadán is egy böjt. Viszont amennyire én tudom, az iszlám sokkal szigorúbb nálunk: ők pl. nem esznek egész napközben, csak ha már lement a nap. Ilyen azért nálunk katolikusoknál nincs, vagyis aki akar csinálja, de nem kötelező előírás.

2021. márc. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
100%
Mar erosen nezegetem a fustolt sonkakat a henteseknel.
2021. márc. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
100%
Vallásos család vagyunk, de nem csak ezért, hanem a magamba szállás, a felkészülés és a lelki megtisztulásért is böjttel szoktam rá készülni. Általában megtartom hamvazószerdától, egészen a végéig, a hústilalommal és a lemondásokkal együtt, de a nagyhetet különösen szigorúan szoktam venni, mind kulturális, mind ünnepi, mind vallási szempontokból. Például tegnap, azaz nagycsütörtökön vagy zöld csütörtökön csak zöldségeket szoktam enni, nagypénteken, vagyis ma, különösen szigorúan (magam miatt is) kenyér-víz, egyszer jóllakatós böjt. Ez számomra olyan, mint az advent, ez is felkészülés egy nagy ünnepre, vallásilag, kulturálisan, meg mindenhogy, egyszerűen hozzátartozik az ünnephez. Nagycsütörtökön szoktuk megvenni a húsvéti ételeket, nagypénteken pedig elkészítjük a sonkát, de nem eszünk belőle. Nagyszombaton szoktuk elkészíteni a díszeket, kopogtatót, koszorút, néha még a húsvétfát is ekkor állítjuk fel, bár azt van, hogy húsvétkor. Nagyjából így készülünk rá, remélem erre gondoltál. :-)
2021. ápr. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
50%
#37 De akkor szándékosan éhezteted magad?
2021. ápr. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
73%
Miért éheztetném? Mert nem eszem húst, tojást, meg édességeket ebben a negyven napban és törekszem az erkölcsös életre? Vagy mert csak kenyeret, meg zöldséget eszem, ebben a szent három napban? Az embernek meg kell tanulni az önmegtartóztatást és a kísértések, vágyak, ösztönök fölé emelkedését, mert az embert ez különbözteti meg az állattól, ez a léleknek is nagyon jót tesz, hogy tudod, hogy a vágyaidon felülkerekedtél. Keresztényi szemszögből pedig a gyászt is jelképezi, valamint a feltámadásra a való felkészülést és megtisztulást.
2021. ápr. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!