Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Kinek mit adtok a családban...

Kinek mit adtok a családban karácsonyra?

Figyelt kérdés
Mit főztök 22.-23.-24.-25.-26. án?
2019. okt. 24. 21:45
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nálunk a tágabb családban csak a gyerekeknek ajándékozunk, tényleg működik, hogy egymásnak nem vesszük meg a 30. tusfürdőcsomagot/csokit/piát/csetreszt, hanem a gyerekek kapnak, mi összeülünk egy ebédre, vagy vacsorára és beszélgetünk egymással.


A szüleinknek, nagyszüleinknek adunk ajándékot, ők minden évben kérik az (déd)unokák fényképes naptárját, összefogva a két sógornőmmel együtt csináljuk meg.

Ezenfelül az adott évből szoktunk fotóalbumot is összeállítani.


24-én átmegyünk ebédre anyukámékhoz, de ez még nem a Karácsony miatt, hanem anyu születésnapja apropójából, pont 24-én született.

Este otthon együtt férjemmel és a 3 kislányunkkal.


25-én ebédre anyósomékhoz megyünk, vacsorára a szüleimhez.


26-án ebédre a nagyszüleimhez, vacsorára a férjem nagyszüleihez.


27-én pedig mi hívjuk át őket hozzánk egy ebédre, édesapámnak is akkor van a névnapja.


Nekünk annyiból könnyebb, hogy egy településen lakunk, könnyen vándorlunk.


Gesztenyekrémlevest, őzgerinces csirkemellet, aszalt szilvával töltött sertésszüzet és lazacfilét csinálok krumplisalátával. Sütinek csak tiramisut csinálok, édesanyám pedig bejglit süt minden évben.


A vendégségben többnyire húsleves, raguleves, halászlé, töltött káposzta, rántott hús/hal/cordon bleu, kacsa, fasírt, töltött csirkecomb szoktak lenni. Anyósom isteni rétest, hókiflit süt, nagymamám zserbóját imádom.


Most hirtelen ennyi ugrott be.

2019. okt. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!