Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Kamaszok, hogy kerülitek ki a...

Kamaszok, hogy kerülitek ki a felesleges, használhatatlan karácsonyi ajándékokat?

Figyelt kérdés

Tudom tudom, még majd' 2 hónap, de nálunk a család egy része már november végére beszerzi a legtöbb ajándékot, meg nem is akarom december végén közöli velük, mit kérek, amikor már a budget kimerült. Szóval idén szeretnék előre gondolkodni, és megelőzni az előző évek katasztrófáját: felesleges, használhatatlan ajándékok halmazát. Pl. gagyi sminkek,szappan/tusfürdő, 2 mérettel nagyobb pizsama, pulcsi, zokni, vagy béna avonos parfüm, aminek inkább szaga van, mint illata. Nem arra megyek, hogy minél többet költsenek rám, mert pl tavaly amennyit elköltöttek olyan dolgokra, amiket kidobtunk azóta, abból kijött volna 1 olyan, amit tényleg használtam volna, és örültem volna neki.


Anyukámékkal, mamáékkal ez nem gond, mert ők megkérdezik, mit szeretnék, vagy pl apukám ideadja a pénzt előtte, és rám bízza, mire költöm. De most a távolabbi rokonokkal meg vagyok lőve. Mondtam már, hogy nem kell ajándékkal vesződni, adjanak pénzt. Hát de az nem olyaaaan, meg személytelen. De lejárt csokit, meg tiszta műszál felsőt kapni a kínaiból még rosszabb...


(17/L)


2019. nov. 3. 14:09
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
63%

“Mondtam már, hogy nem kell ajándékkal vesződni, adjanak pénzt.”

De nagylelkű vagy, királylány. Ha nem kell az ilyen-olyan ajándék, akkor ne kelljen a pénz sem ajándékba!

Mellesleg nevetséges, hogy te semmit nem adsz, mert “gimis vagy” (És? Miben befolyásol ez? Az pl igazán nem nagy összeg, hogy vegyél egy csokit vagy süss valamit, esetleg kézzel készíts, ha ügyes vagy), de elvárásaid azért vannak. Hát ez nem így működik. Jelentsd ki, hogy te idén sem fogsz adni semmit, de nem is kérsz. Ez tisztességes, támogatom is, mert én sem szeretem az ajándékozással járó hercehurcát, de a te kettős mércéd meg elég bicskanyitogató. Az avonos hisztid meg pláne. Persze könnyű úgy flancolni, hogy a szüleid fizetik neked a méregdrága parfümöket...(mert ha neked lenne rá pénzed, akkor arra is telne, hogy vegyél vmi kis dolgot másoknak).

2019. nov. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 A kérdező kommentje:
Mint egy család, úgy szokott ajándékozni mindenki. Nem értem, ezen mit nehéz felfogni. Az unokatestvéreimtől sem kapok külön semmit, pedig 18-20 évesek.
2019. nov. 3. 15:25
 13/48 anonim ***** válasza:
45%
Na még a nálad 1-2 évvel idősebbeket is lehúznád??
2019. nov. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem te ne gyere semmi felfogással, mert egyértelmű, hogy te nem adsz ebbe semmit. Azért, mert az unokatesóid sem?

Oké, de akkor neked miért vannak extra igényeid? Hiszen kvittek vagytok, egyikőtök sem ad bele a buliba. Ha meg ők is csinálják a fesztivált, akkor elárulom, hogy ez ultra gáz, nem követned kéne őket, hanem különbnek lenni. Vagy ahogy mondtam, előállni a legtisztább megoldással: nem adsz és nem is kérsz semmit. Ez miért nem szimpi? Nem lenne semmi probléma többet, nem kapnál holmi vacak avonos cuccokat, és neked se kéne azzal foglalkozni, hogy minek örülne a másik.

2019. nov. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
92%
Ne ajándékozzatok távolabbi rokonok között, semmi értelme. Jöjjetek össze, beszélgessetek, sütizzetek. Annak több értelme.
2019. nov. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
74%

“én nem ajándékozok a szüleimtől külön, hát milyen dolog ez, úristen. ”

Olyan dolog, hogy akkor nem támasztunk elvárásokat a másik (pláne egy komplett család, hiszen te magad mondod, hogy ők is így ajándékoznak) felé, hogy ugyan ne vegyen már senki semmi cuccot, de azért a rászánt pénzt adja már oda neked. De miért, ha te magad nem járulsz hozzá semmivel az ő ajándékukhoz? Max az lenne jogos, ha szüleid (mivel gondolom, ők fizetik) jeleznék, hogy ők jóval nagyobb értékben ajándékoznak a másik családnak, ők meg nem adnak semmit, és ez így elég cinkes.

Szóval a nagyon okos az max te vagy itt. Vegyél vissza az arcodból, kislány, ne oszd ki a felnőtteket. Eddig szinte senki nem értett egyet veled, talán el kéne gondolkodni, hogy te ülsz fordítva a lovon.

2019. nov. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 A kérdező kommentje:

De milyen extra igény?! Az, hogyha már vesznek valamit, akkor ez ne valami borzalom legyen, vagy 3 mérettel nagyobb? Ez komolyan az extra? Nem azt kérem, hogy költsenek rám harmincezreket. Ezt is leírtam, de értelmezni nem sikerült még mindig!


Annyira korlátolt vagy, 78%-os, hogy veled nem is lehet mit kezdeni. Leírtam az alap problémát, de te csak kötöszködsz, feleslegesen. Lehet, hogy fiatalabb vagyok, mint te, de esküszöm jobban összerakom, hogy mi a gond.

1. béna ajándékokat kapunk (nem csak én, a szüleim is)

2. nálunk a gyerekek külön nem ajándékoznak, nem szokás. Nem értem, miért jössz azzal, hogy akkor mire fel várok el bármit. Anyáék sem kapnak semmit az unokatesóméktól, mi mégis adunk nekik is ajándékot ugyanúgy.


Én erre szeretnék megoldást, békésen. Nem bunkózva, hogy nekem aztán tőlük nem kell semmi, mert nyilván ez sem esne jól nekik.


Jöhetsz te itt azzal, hogy ez milyen dolog, attól nem fognak változni a szokások, és én sem fogok házitündér üzemmódban nekiállni sütit sütni ajándék gyanánt. Hőböröghetsz, sokra nem mész vele.


De gondolom, te örülnél a 3 mérettel nagyobb felsőnek, ami tiszta műszál, vagy a zoknicsomagnak, vagy az olyan tusfürdőnek, ami kiszárítja a bőrödet, és még az illata sem jó. :) Szép is a képmutatás.

2019. nov. 3. 15:44
 18/48 anonim ***** válasza:
54%

Itt te hőbörögsz egyedül, hogy milyen rossz rokonaid vannak:)

Én csak azt írtam le, amit gondolok, amit én csinálnék a helyedben (vagyis csinálok is, nálunk nincs a felnőttek között ajándékozás, bár ebbe már a 17 éves is beletartozik, ha úgy dönt, ő sem akar vesződni - ha akar, akkor viszont vesz is, nem csak kap). Ha ez neked nem tetszik, nem kellett volna itt kérdezned. Pláne ha semmit nem vagy hajlandó átgondolni. Minek írtad ki akkor a kérdést?

2019. nov. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
87%
Te még mindig nem érted. Hogy mondjam el finoman, hogy felfogd? Nem vagy annyira fontos a rokonaidnak, hogy még a te ajándékodon is agyaljanak. És ez rohadtul így van jól, mert van nekik is saját családjuk.
2019. nov. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 A kérdező kommentje:
Én ezt értem, de akkor inkább ne adjanak semmit se, vagy amit szánnak az ajándékomra, tegyék bele egy borítékba. Ha ez 3 ezer forint, akkor annyit.
2019. nov. 3. 15:57
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!