Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Kamaszok, hogy kerülitek ki a...

Kamaszok, hogy kerülitek ki a felesleges, használhatatlan karácsonyi ajándékokat?

Figyelt kérdés

Tudom tudom, még majd' 2 hónap, de nálunk a család egy része már november végére beszerzi a legtöbb ajándékot, meg nem is akarom december végén közöli velük, mit kérek, amikor már a budget kimerült. Szóval idén szeretnék előre gondolkodni, és megelőzni az előző évek katasztrófáját: felesleges, használhatatlan ajándékok halmazát. Pl. gagyi sminkek,szappan/tusfürdő, 2 mérettel nagyobb pizsama, pulcsi, zokni, vagy béna avonos parfüm, aminek inkább szaga van, mint illata. Nem arra megyek, hogy minél többet költsenek rám, mert pl tavaly amennyit elköltöttek olyan dolgokra, amiket kidobtunk azóta, abból kijött volna 1 olyan, amit tényleg használtam volna, és örültem volna neki.


Anyukámékkal, mamáékkal ez nem gond, mert ők megkérdezik, mit szeretnék, vagy pl apukám ideadja a pénzt előtte, és rám bízza, mire költöm. De most a távolabbi rokonokkal meg vagyok lőve. Mondtam már, hogy nem kell ajándékkal vesződni, adjanak pénzt. Hát de az nem olyaaaan, meg személytelen. De lejárt csokit, meg tiszta műszál felsőt kapni a kínaiból még rosszabb...


(17/L)


2019. nov. 3. 14:09
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
15%

ha már fiatalon túlhajszolod magad azzal árthatsz is magadnak.

persze ez részben a szüleid hibája.erről rengeteg cikk van

[link]


itt a vége felé nem igen fogták fel miről írtak többen

hogy mi alapján nézitek le ezeket az embereket az jó kérdés

simán lehet nálatok gazdagabb bárki,csak nem hirdeti


mindent meg lehet magyarázni,mindkét oldalról

az önelégült gazdagok mindent a pénzre fognak fogni,hogy

szegény ember nem lát túl rajta és fordítva.


amúgy ne érezd magad királylánynak a parfümjeiddel

minden pláza és websop rogyásig van velük mindenki tudja :)

csak egy tucat ember vagy.

2019. nov. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
95%

“Websop” ...:D inkább nem is írok erre semmit sem.


Persze, hogy rogyásig van, hisz ők árulják. Van aki meg tudja venni és van aki nem. Nem mondtál túl nagyot utolsó.

2019. nov. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
22%

Te tenyleg azert nem ajandekozol - mert gimis vagy? :D es mi egyetemistakent fogod elkezdeni ezt? Te jo eg!

Masreszt 17 evesen ugy hisztizel az ajandekok korul mint egy 4-5 eves kisgyerek. Legyen eszed! Ez nem arrol szol hogy neked mire va szukseged. Anyuci majd megveszi neked! Nekem a unokahugom ennyit hisztizne mert nem tudom mi elete vagya azert kicsit helyre raknam mirol is szol a karacsony. Teged nem tanitanak ilyesmikre. Gimis korukent ezeket kene mar tudnod, mert az nem nagy teljesitmeny higy azt tudod mit AKARSZ. :D

2019. nov. 8. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
22%

Sztem továbbra is az a gáz, hogy a rokonaid ajándékozási szokásaival (hogy olcsó dolgokat adnak) bajod van, azzal viszont semmi gond, hogy te SEMMIT nem adsz nekik, mert hát ez a “hagyomány”, hogy a “gyerekek” (bár lefogadom, hogy pl ha discoba kell menni, akkor már nem nevezed magad annak) nem adnak. Na most, ha egy hagyományt (rokonok szokása) meg lehet változtatni, elvárnád, hogy másként csinálják, akkor nem gondolod, hogy úgy lenne igazságos, ha onnantól te is vennéd a fáradtságot az ajándékozásra? Mert perpillanat még a legrondább kínais pólót adó ember is több energiát fektetetett a történetbe, mint te, gondold rád is, ez viszont fordítva nem mondható el, az nem ajándékozás, hogy anyukád vesz valamit, te meg aláírod a kísérőkártyát, azt cső. Nagyon szánalmas ez a kettős mérce.


Meg még mindig az lenne a legegyszerűbb, ha megmondanád, hogy innentől fogva te nem kérsz ajándékot.

2019. nov. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
33%

mekkora kamu környezetvédők

akik mást hibáztatnak,mert saját maga kidobja kapott ajándékát

jellemző,míg saját maguk túlfogyasztását észre se veszik

nyilván nem járnak autóval és mindenből kevesebbet fogyasztanak mint a csóróbbak

másoknak még az ajéndékát is képes hibának venni

hihetetlen öntelt sötét emberek

2019. nov. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
0%

42 esnek



“Websop” ...:D inkább nem is írok erre semmit sem.

Persze, hogy rogyásig van, hisz ők árulják. Van aki meg tudja venni és van aki nem.

Nem mondtál túl nagyot utolsó. "



úristen,te ökör,nyilván ők árulják,hát pont ezt írtam.

te hány éves vagy 2 ?


meg is látszik csak a pénz alapján ítéled meg az embereket.

attól hogy ezt a sok zsart magadra kened nem leszel tőle több :)


végülis semmi meglepő nincs benne ez a kapitalista átverés lényege

kinevelje az ilyen féktelen hívőket.

másrész tök jó dolog,mert bárki csinál ilyen szemetet,jól megélhet belőle.

2019. nov. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim válasza:
82%

Hát, itt tényleg elég bunkó válaszolók jöttek össze... (pl.én) 😀.


Kérdező, én értem, mire gondolsz, velem is volt, hogy egy alkalomra 5-6 tusfürdő csomagot kaptam az ismerősöktől. Viszont én eltettem, és később elhasználtam őket. Dezodort pl. évekig nem kellett vennem, annyit kaptam. A ruhát, ha végképp nem kell, add le gyűjtőbe, örülni fognak neki.

Szóval, szerintem fogadd el, aztán próbálj vele kezdeni valamit. Általában meg lehet oldani.

2019. nov. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim válasza:
75%

Szerencsétlen kérdező, egy ártatlan gondolatára szeretett volna értelmes választ kapni és erre a válaszolók nagyrésze a saját problémáit vetítette ki a lányra.

Röviden én a helyedbe én felvenném velük a kontaktot, telefonon, és elmondanám, hogy valószínűleg most egy kicsit nehéz nekted és nem szeretnék gondot okozni ugyhogy én nem kérnék semmilyen ajándékot (lehet hogy még jobbat is fogsz kapni mert látják milyen rendes vagy ^^) de viccet félretéve, csak mosolyogj és köszönd meg.

2019. nov. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!