Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Kamaszok, hogy kerülitek ki a...

Kamaszok, hogy kerülitek ki a felesleges, használhatatlan karácsonyi ajándékokat?

Figyelt kérdés

Tudom tudom, még majd' 2 hónap, de nálunk a család egy része már november végére beszerzi a legtöbb ajándékot, meg nem is akarom december végén közöli velük, mit kérek, amikor már a budget kimerült. Szóval idén szeretnék előre gondolkodni, és megelőzni az előző évek katasztrófáját: felesleges, használhatatlan ajándékok halmazát. Pl. gagyi sminkek,szappan/tusfürdő, 2 mérettel nagyobb pizsama, pulcsi, zokni, vagy béna avonos parfüm, aminek inkább szaga van, mint illata. Nem arra megyek, hogy minél többet költsenek rám, mert pl tavaly amennyit elköltöttek olyan dolgokra, amiket kidobtunk azóta, abból kijött volna 1 olyan, amit tényleg használtam volna, és örültem volna neki.


Anyukámékkal, mamáékkal ez nem gond, mert ők megkérdezik, mit szeretnék, vagy pl apukám ideadja a pénzt előtte, és rám bízza, mire költöm. De most a távolabbi rokonokkal meg vagyok lőve. Mondtam már, hogy nem kell ajándékkal vesződni, adjanak pénzt. Hát de az nem olyaaaan, meg személytelen. De lejárt csokit, meg tiszta műszál felsőt kapni a kínaiból még rosszabb...


(17/L)


2019. nov. 3. 14:09
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
65%

Ja és ez a “rosszul esne nekik” szöveg csak kifogás.

Szépen megmondhatnád, hogy “Kedves XY! Átgondoltam, és úgy gondolom, hogy idén én már nem szeretnék részt venni az ajándékozásban, felnőtt vagyok már, kínos nekem, hogy miattam költötök. Szeretném, ha ezentúl nem vennétek nekem semmit, hanem csak összegyűlnénk, jól éreznénk magunkat, beszélgetnénk. Ez szerintem sokkal fontosabb, mint az, hogy tárgyi javakkal foglalkozzunk.”

Szerinted egy ilyesmi megfogalmazásban mi lenne a sértő? Az már annál inkább annak nevezhető, ha te (akármilyen cuki köntösbe is bújtatva) előadod, hogy “nem kell a mindenféle vacak, amit vesztek, de az árával azért gondoljatok rám is”. Tényleg nem érzed a különbséget?

2019. nov. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
57%

de ha mind a ketten raktok a boritékba 3 e ftot

és csak a boriték szine más annak mi értelme ?


igen ahogy fent is írták.ez egy gesztus.

nem a világ múlik rajta.

ráadásul nyilván olyan ajándékot kapsz mindenkitől amilyen viszonyban vagy vele.

akit nem ismersz annyira nem kell tőle sokat várni.

2019. nov. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
75%
de amúgy igen,ha a ruházati,szépség stb. dolgokkal mindig baj van kérjél akkor édességet vagy sütit
2019. nov. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
84%

A távolabbi rokonoktól inkább csokoládét, édességet kapok, így tőlük szinte sosem kapok hasznavehetetlen ajándékot - mivel szeretem az édességet.

A családomnak pedig már hónapokkal karácsony előtt elmondom, hogy mit kérek, és én is megkérdezem tőlük, hogy ők mit kérnek.

2019. nov. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
74%

Nagyon bicskanyitogató a stílusod, remélem tudod...egy elkényeztetett, nagyképű kis csitri vagy.


Hallottad már azt a mondást, hogy A SZÁNDÉK A FONTOS?! Gondolom nem, mert te elvárod az ajándékot vagy a pénzt, de te annyira nem vagy képes, hogy egy órát eltölts azzal, hogy készíts mondjuk személyre szabott mézeskalács figurákat ajándékként. Inkább nem adsz semmit, mert gimis vagy, de a barátnőkre mégis költesz pénzt..grat....


Biztos mindenki kapott már olyan ajándékot, ami évek óta ott csücsül a fiókban, vagy a szekrényben. De nekem soha a büdös életben nem jutott eszembe, hogy megmondjam a távoli rokonaimnak, vagy bárkinek (!), hogy inkább adjanak pénzt, mert nem kellenek azok a szarok amiket ők vesznek. Ha kicsit érettebb lennél, akkor tudnád, hogy nem az ajándék a fontos...

2019. nov. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 A kérdező kommentje:

Ja, mert itt a legtöbbetek annyira kedves, és jófej. :) Nyilván kiállok az igazamért, bármennyire is furcsa ez.


Azt pedig nem tudom már máshogy leírni, hogy nálunk nem ajándékoznak a "gyerekek" külön. Tehát biztos nem fogok kézműveskedni, meg sütögetni. Mivel a szüleim vesznek ajándékot mindenkinek, a többi gyereknek is. Vagy figyu, lehet nem megy a magyar itt pár embernek. Milyen nyelven írjam? Angol, német, vagy olasz könnyebben értelmezhető lenne?

2019. nov. 3. 17:28
 27/48 anonim ***** válasza:
69%

“Ja, mert itt a legtöbbetek annyira kedves, és jófej. :) Nyilván kiállok az igazamért, bármennyire is furcsa ez.”


Érdekes, én 17 éves koromban sem követelőztem, és értékeltem bármit is kapok a távolabbi rokonoktól...(és nem sokkal vagyok idősebb nálad), szerintem ez lenne a normális hozzáállás. Ahhoz gyerek vagy, hogy ajándékot adj, de ahhoz nem, hogy materiális elvárásaid legyenek mások felé, érdekes.


Leírhatod amit akarsz, bármilyen nyelven, attól még ugyanúgy egy követelőző, elégedetlenkedő gyerek maradsz. A baj a te értékrendeddel van, úgyhogy védheted a vélt igazadat. De nincs amúgy semmi furcsa, mert pont úgy viselkedsz, mint ami általános egy elkényeztetett, önelégült gyerekhez :)

2019. nov. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
83%
Mondd meg nekik, hogy köszönöd, de nem kérsz ajándékot, és kész. Mi ebben olyan nehéz? Miért kell itt veszekedned?
2019. nov. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim válasza:
42%

Nem vagy te egy kicsit beképzelt?!

Édes istenem...bár ilyen gondjaim lettek volna 17 évesen, hogy mit kapok karácsonyra. Nevelő faterom anyukájától (aki ugye nem is rokonom) kapott 13. illatcsomagnak is örültem, nem hogy még válogassak is. Gondolt rám! Érted ennek a lényegét?

Meg minek kell kérned a 43. rokontól is? Mi idén már nem is ajándékozunk. Felesleges! A lényeg, hogy együtt legyen a család!


Remélem idővel rájössz kislány! És beéred a szaros avonos parfümmel is, nem csak a chanel parfümmel amit anyuci v apuci vett meg.

2019. nov. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim válasza:
39%

Jobb adni mint kapni! Örök igazság!


Komoly önértékelési problémáid vannak!

Valamelyik gyerek már ennyi idős korában 1 éve dolgozik. Gondolom neked mindent megvesznek. Hülye kis p*csa vagy. Semmi más 😀

2019. nov. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!