Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Kamaszok, hogy kerülitek ki a...

Kamaszok, hogy kerülitek ki a felesleges, használhatatlan karácsonyi ajándékokat?

Figyelt kérdés

Tudom tudom, még majd' 2 hónap, de nálunk a család egy része már november végére beszerzi a legtöbb ajándékot, meg nem is akarom december végén közöli velük, mit kérek, amikor már a budget kimerült. Szóval idén szeretnék előre gondolkodni, és megelőzni az előző évek katasztrófáját: felesleges, használhatatlan ajándékok halmazát. Pl. gagyi sminkek,szappan/tusfürdő, 2 mérettel nagyobb pizsama, pulcsi, zokni, vagy béna avonos parfüm, aminek inkább szaga van, mint illata. Nem arra megyek, hogy minél többet költsenek rám, mert pl tavaly amennyit elköltöttek olyan dolgokra, amiket kidobtunk azóta, abból kijött volna 1 olyan, amit tényleg használtam volna, és örültem volna neki.


Anyukámékkal, mamáékkal ez nem gond, mert ők megkérdezik, mit szeretnék, vagy pl apukám ideadja a pénzt előtte, és rám bízza, mire költöm. De most a távolabbi rokonokkal meg vagyok lőve. Mondtam már, hogy nem kell ajándékkal vesződni, adjanak pénzt. Hát de az nem olyaaaan, meg személytelen. De lejárt csokit, meg tiszta műszál felsőt kapni a kínaiból még rosszabb...


(17/L)


2019. nov. 3. 14:09
1 2 3 4 5
 31/48 anonim válasza:
53%

Persze az már nem menne, hogy elajándékozd a cuccaid, mert neked az nem fekszik, hogy a szegény megkapja ami neked nem kell..Gondolom sose adtál senkinek.

Remélem megtapasztalod milyen mikor anyád nem nyalja ki a segged.

2019. nov. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
32%

Teljesen igazad van. A drága márkaneveket kár volt említened, mert nem képes a jónép lecuppanni a jólétről, amiben élsz.

Irigyek és kárálnak.

Engem majd jól lepontoznak és tagadják, hogy kennék magukra az Amouage-t.

2019. nov. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
60%

Nekem is sokszor esett rosszul, hogy amikor pont eszükbe jutott a nagybátyám családjának, hogy létezem és küldtek nekem ajándékot, az az esetek 90%-ában valami olyan dolog volt, ami a legtávolabb állt az ízlésemtől. És ezt egyébként tudták is, csak annyira gépiesen ajándékoznak, hogy nem veszik figyelembe az ilyen "jelentéktelen" dolgokat, hogy a másik minek örülne. Én ebbe az évek során beletörődtem, igazából annak a verziónak drukkolok - mert ez is elő szokott fordulni - hogy egyszerűen kifelejtenek a listából. :) Ellenkező esetben vihetem a cuccokat az adományboltokba, meg kérdezgethetem a baráti körömet, hogy ki tudná használni. Ráadásul nemcsak rosszul esik, hogy ennyire figyelmen kívül hagyják az ízlésemet és a gondolkodásomat (pl. szeretem a természetes és környezetvédő termékeket, erre kapok egy türkizkék, kínai tusfürdőt...), még nekem van lelkiismeret furdalásom miatta, hogy nem tetszik az ajándékuk és nem tudok örömöt mutatni.

Szerencsére ők nem "ellenőrzik" később, hogy használom-e őket, szóval nem kérdezik meg, hogy hogy tetszett, meg nem figyelik, hogy hordom-e a dolgokat. Mert ilyen is van, hogy ad valamit, aztán folyamatosan abban kell járnom, ha találkozunk, mert figyeli.

Egyébként írtak ki idén egy ilyen kérdést, hogy mi volt a leggázabb ajándék, amit kaptál ( https://www.gyakorikerdesek.hu/unnepek__ajandekozas__9933078.. ) és eléggé látszik a válaszokból, hogy sokaknak tényleg egyáltalán nem szempont, hogy a másik örüljön az ajándéknak... Vagy hogy egyáltalán használni tudja... pl. cukorbetegnek édesség. Meg az is gyakori, hogy csak továbbadnak valamit, amit ők is kaptak, nem számít, hogy már lejárt a szavatossága vagy hogy férfiaknak gyártott termékeket adnak tovább nőknek...

De én is úgy gondolom, hogy ha valakinek nem szempont az, hogy a másik minek örülne, az pont nem az illetőre "gondolás". Én legalábbis ha valakire gondolok, akkor a személyiségjegyeivel együtt gondolok rá, nemcsak mint egy névre a telefonkönyvben. De nem véletlenül született az a fogalom, hogy "kínajándék" az ilyen ajándékok jelölésére.

Azt nem pontosan értem, hogy miért van a #4 válasz lepontozva (pontosabban látva a fő csapást, értem én...), mert kb. a beletörődésen kívül ez lenne az egyetlen járható út, hogy a szüleidnek kellene beszélniük erről a rokonokkal, akár nem is feltétlenül direkt módon, csak úgy mellesleg megemlítve vagy megpróbálni bevonni őket a kívánságlistád teljesítésébe, ha azon vannak olyan értékű tételek is, amiket adni szoktak.

2019. nov. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 A kérdező kommentje:

Nem akartam ebbe belemenni, mert úgy gondolom, hogy más anyagi helyzete nem kitárgyalnivaló téma, de az utóbbi kommentek után úgy érzem, tiszta vizet kell öntsek a pohárba.


Igen, sajnos több 16-17 éves dolgozik, mert muszáj nekik. Én szerencsés helyzetben vagyok, mert a szüleim, családom (jóval) többet tud nyújtani, mint a minimum szint, és nekem egyelőre a munkám a tanulás. Az, hogy jól teljesítsek. De nyilván ha filléres gondjaink lennének, hónapról hónapra nehéz lenne megélnünk, én is félretenném a tanulmányaimat és dolgozni mennék. Viszont! Attól, mert "bezzeg más már 16 évesen a gyárban dolgozik", ez még nem lesz normális! Egy 16 évesnek az iskolában kéne lennie, utána sportolni, barátokkal és a családjával lenni, nem pedig melózni végzettség, érettségi nélkül! Sajnos rengeteg gond, baj van a világban, de senkinek nincs joga ezt nekem itt felhánytorgatni. Ettől nem lesz jobb/rosszabb nekem, ahogyan nem tudok segíteni azon sem, ha valakinek 16 évesen dolgoznia kell. Lehet trágárkodni, meg osztani, de őszintén, lepereg... Nem tud meghatni, amikor névtelen valakik nagypofával nekem esnek úgy, hogy semmit nem tudnak rólam. De akiből ilyen heves érzelmeket vált ki egy ártatlan kérdés, inkább nézzen kicsit magába, mert ez a viselkedés szerintem még "arcnélkül" is ciki. Belegondolni is rossz, hogy egy ilyen ember milyen lehet a mindennapokban, vagy akár a munkahelyén. Ezt így a százaléknélküli, felháborodott barátunkra értem, aki 3 kommenten át próbált osztani, mert annyira elöntötte az agyát a sz_r, hogy egybe le sem tudta írni a kis cuki.

De őszintén, itt van az idei félévre szóló "órarendem", kíváncsi vagyok, szerinted mikor kéne dolgoznom?!

Hétfőnként 9-re megyek iskolába, ott vagyok 2-ig. Utána gyorsan ebédelek valahol, aztán 3-tól fél 5-ig nyelvórán vagyok. 5 körül hazaesek, akkor szusszanok egy kicsit, utána tanulok általában este 7-8-ig (jobb esetben, ha nincsen a héten bármi dolgozat). Kedden fél 8-tól 3-ig iskolában vagyok, 4-től 6-ig/fél7-ig táncon, 7-nél hamarabb sosem érek haza. Szerdánként szintén fél 8-tól iskola, de akkor laza nap van, mert csak 1-ig vagyok bent, majd 3-től érettségi felkészítőn vagyok. Csütörtökön fél 8-ra megyek a gimibe, 2-kor végzek, de minden 2. héten DÖK megbeszélés van, mivel végzősként én letten a diákönkormányzat elnöke, szóval muszájból ott kell lennem. Szóval egyik héten ez van, a másik héten még semmi, de januártól bejön még két plusz óra az érettségi miatt, így azokat is be kell valahová sűrítenem. Pénteken 9-től 1-ig iskolában vagyok, 1-től fél 3-ig nyelvvizsga felkészítőn, majd 4-től megint táncon. És mire hazaérek hulla fáradtan, ott vagyok, hogy vége a hétnek. Sokszor arra nincs időm, erőm, hogy a barátommal találkozzak. Éjszakába nyúlóan tanulok, most is hajnal 2-kor fejeztem be egy kiselőadáshoz a prezentációt, és 7-kor jelez a telefonom, hogy ébresztő. Hétközben tényleg nagyon maximum találkozom egyszer-kétszer a barátommal, vagy átjön este egy barátnőm, esetleg elmegyek anyuval tornázni és ennyi. Hétvégente meg örülök, hogy alhatok 10-11-ig, pihenhetek, vagy bűntudat nélkül alhatok a barátomnál, vagy mehetek kicsit buliznia barátnőimmel. Mielőtt azzal jössz, hogy "hát de ott van a hétvége, lehet dolgozni", akkor kérdem én, szerinted milyen hatással lenne rám az, ha az egészhetes hajtás után még azon a két napon is jelenésem lenne valahol?! Sokszor így is pl a szavakat akkor tanulom, vagy előre megírom a fogalmazásokat, beosztom az anyagot mindenből, hogy ne a tz előtti 2 nap szakadjon rám minden. Most is itt volt a hosszúhétvége, elutaztunk, de én ugyanúgy vittem az 1000 kérdés könyvemet, és magoltam, meg évszámokat jegyzeteltem. Utolsó év, ezerrel megy a hajtás, mellé még van egyéb kötelezettségem is. De kérdem én, szerinted mikor kéne dolgoznom? :)


Az utolsó kis kívánságodról pedig annyit, hogy a karma ezerrel dolgozik, és talán visszaszáll rád. További sok sikert az életben neked, reméljük idővel több leszel, mint egy megkeseredett sz_rdarab!

2019. nov. 4. 02:22
 35/48 anonim ***** válasza:
40%

a mások ennyi idősen dolgoznak nem azért írták hogy lennézzed babám.

hanem hogy érettebbek :)


a tied egy tipikus minta család,a kapitalista világ csúcsa :)

DÖK elnökként már most megtanultad hogy lehet másokat lenézni

és látszik előre a jövőd.40 éves korig tanulsz,eltartanak

majd felső vezetőként belépsz a munkaerő piacra

nulla agykapacitással,csakis a papírok és külsőségek alapján megítélve embereket

és sorra rugdosod ki a neked nem szimpi arcokat.


sok sikert hozzá

2019. nov. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 Ignis Subdialis ***** válasza:
59%

Azért van még hová fejlődni zenből, ha itt felveszed a kesztyűt. A stílus maga az ember, nem feltétlenül kellene felpaprikázódnod valakitől, aki megközelítőleg sem ír annyira helyesen, mint mondjuk Te. Nem leszel előrébb, ha átveszed ugyanezt a "ki tudja primitívebben jellemezni a másikat" stílust. Ha már valaki kiállította magáról a szegénységi bizonyítványt, neked nem kell rátenned még egy lapáttal, saját szavai minősítik a leghitelesebben...

Sajnos tényleg az van, hogy a tizenévesen munkába állók rákényszerülnek arra, hogy dolgozzanak, mert nem olyan a családi háttér, hogy tudja létüket finanszírozni. Persze olyanok is vannak, akik azért dolgoznak, mert az alapszükségleteiken felül szeretnének valamit, ami nem egyezik a családi ízléssel/kasszával. Ezt azonban nem okos etalonként feltüntetni, hiszen számtalan úton bizonyított tény, hogy sem az iskolai túlterheltség, sem a korai munkába állás nem szolgálja egy adott társadalom érdekeit. A társadalomnak az az érdeke, hogy nyugodt, kiegyensúlyozott, életükben értéket találó emberek alkossák, nem pedig frusztrált idegroncsok, akik gyerekkoruktól fogva kényszerpályán mozognak és esélyük sincs kitörni ebből, egyrészt alacsony iskolázottságuk, másrészt a családi minta és a környezeti béklyó miatt.

Az egy érvelési hiba egész egyszerűen, nulla logikai kapcsolattal, hogy neked azért kellene megelégedned az elhibázott és téged teljesen semmibe vevő ajándékokkal, mert másoknak kenyérre sem telik. Kíváncsi lennék, hogy az ezt javaslók közül hányan utasítanak vissza egy fizetésemelést azzal, hogy ugyan már, hát van akinek még ennyi sincs! Minden egyes ember, Te is, a hozzászólók is, vannak egy anyagi helyzetben, aminél van jobb is, rosszabb is. És természetes, hogy az ember felfelé kívánkozik, nem lefelé. Aztán persze vannak, akiknek egyetlen eszközük, hogy jól megmondják a magadfajtának a gyakorikérdéseken a frankót. Nem egy irigylésre méltó helyzet ez se.

Ráadásul pont nem a múlt évszázad süket csillogásában élünk már, most már lassan az iskolázatlanabb rétegek tudatossági szintjét is eléri, hogy igencsak el kell kezdeni gondolkodni, ha szeretnénk még időt tölteni a bolygón, s ehhez hozzá tartozik, hogy nem tékozlunk, dobálunk ki dolgokat, vásárolunk feleslegesen satöbbi. Szóval ha valakit izgat az, hogy ne kapjon már használhatatlan cuccokat, az ma már A haladó gondolkodás. Aki szerint meg a lényeg "a szándék a fontos" c. közhely, emlékezhet a másikra is: a Pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve.

Úgyhogy miután lenyugodtál, szerintem fordíts nyugodtan hátat ennek a kérdésnek. Évtizedes tapasztalatom, hogy van ezen az oldalon valamilyen mechanizmus, hogy egy kérdéshez vagy szinte csak hasznos válaszok érkeznek, vagy trollok lepik el és küldik el a kérdezőt a Plútóra. És a kettő azonos eséllyel történhet meg, sose lehet tudni, hogy most vajon kiket fog vonzani a kérdés. Itt nem volt szerencséd.

2019. nov. 5. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
83%

Én teljesen át tudom érezni a kérdező helyzetét. Igaz más a hátterünk. 25 éves vagyok és én igenis dolgoztam iskola mellett hétvégente, de nem azért, mert filléres gondjaink voltak, hanem mert már akkor tudtam, hogy van egy szint, amit szeretnék tartani és elő akartam magamnak teremteni a pénzt. Sosem voltam elkényeztetve de én sem kentem magamra a noname ezro boltos smink palettát meg a hasonló helyen beszerzett parfümöket, mert figyeltem a bőrömre, megvoltak a termékek amiket szerettem, amik igaz jóval drágábbak voltak, de minőségibbek is.

A távoli rokonoktól a mai napig kozmetikumokat, tusfürdőt, bizsukat szoktam kapni. Én szépen megköszönöm, mosolyogok és elteszem. Úgy vagyok vele, hogy azért senkit sem fogok megbántani, mert értelmetlennek találom az ilyen ajándékokat. Ha nekik jó érzés, hogy adtak, én ugyan ilyen jó érzéssel fogadom. Maximum elajándékozom, vagy később kidobom. Én imádok ajándékozni, szeretek mindenkit meglepni, a körülményekhez képest neki való ajándékot választani, de nem mindenki lehet olyan, mint én. Beletörődtem, ez van :) nem dől össze a világ, ha mosolyogsz kettőt és túlteszed magad rajta.

Egyébként szerintem anyukádékat is megkérhetnéd, hogy említsék meg a rokonoknak, hogy idén valamire gyűjtesz és ha gondolják, inkább abba segítsenek be :)

2019. nov. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim válasza:
96%

Egy kicsit túlzásnak érzem azt, ahogy egyesek kiforgatták ezt a kérdést, nem beszélve erről e lenéző, lesajnáló stílusról, amit egyesek felvettek...

Először is, egyetértek egy korábbi válaszolóval, haszontalan ajándékot adni, ami semmilyen szinten nem passzol az illető ízléséhez, szokásaihoz stb pont, hogy nem a gesztusról szól, meg arról, hogy gondoltak rá. Ahogy korábban írtam, nettó bunkóság, faragatlanság, neveletlenség. Például olyan ételt ajádnékozni, amire allergiás az illető egyértelmű jele annak, hogy az elmúlt években a kedves rokonoknak az illető nem volt elég fontos, hogy egy ilyen hétköznapi dolgot megjegyezzenek róla. Ugyanez elmondható a kérdező által leírtakra: lehet mentegetni, hogy az Avonnak jó illata van, de ízlésről vitatkozni elég primitív dolog, ahogy az is, ha olyan dolgot adunk a másiknak ajándékba, amiről nem tudjuk 100 %-osan, hogy jó lesz-e neki. Én is kaptam már karácsonyra Dove tusfürdőt: nem szeretem az illatosított termékeket és csak állatokon nem tesztelt kozmetikumokat használok. De egyáltalán, mi itt az információ közlés? Hogy büdös vagyok és zuhanyozzak gyakrabban? Mibe telne az ilyen rokonoknak, ha már mindenáron adni akarnak valamit, kipuhatolni a szülőktől, hogy mégis minek örülne a lány? Lehet, hogy annyira azért nem fontos nekik, hogy megeresszenek egy tetű telefont? Meg elnézést, szándékba csomagolni ilyen hitványságokat ráadásul görénység is, érzelmi zsarolás, mert én is bármikor összekukázok itthon, például egy Dove tusfürdő szettet és továbbadom bármelyik rokonomnak anélkül, hogy az az ajándékozás őszinte lenne, mert inkább csak azért adnám tovább, mert én úgysem használom el.

Kicsit úgy érzem, hogy egyesek azért jöttek ide, hogy megleckéztessenek egy 17 éves lányt a saját nyomoruk miatt, amiben vannak/voltak.


Az a válasz pedig, hogy aki ennyi idősen dolgozik, az érettebb: nagyon jót kacagtam. Miért lenne érettebb? Tehát az, aki ennyi idősen az egyetemi felvételiére készül, meg nyelvvizsgázik és ez elveszi a szabadidejének 90 %-át, nem olyan érett? Vagy mégis hogyan kéne ezt értelmezni? Miért kéne neki dolgoznia? Ennyi idősen az az ember dolga, hogy tanuljon, esetleg ha valami különleges kívánsága van, akkor azért elmehet diákmunkázni HA nem sérül emiatt a tanulás. Aki ennyi idősen dolgozni kényszerül, pl alapvető megélhetési dolgok miatt, ott a szülők mélységesen szégyelljék magukat, hogy annyira nem képesek, hogy a saját gyereküket kulturált körülmények között felneveljék. Tisztelet annak a csekélyke kivételnek, ahol mondjuk apuka meghalt, az egyedül maradt anyukának pedig 3 gyereket kell önállóan menedzselnie. De azért tudjuk, hogy általában nem azért nőnek fel gyerekek nyomorban, mert a fő kenyérkereső váratlan elhalálozik, hanem mert tanulatlan emberek meztelen pitsára potyogtatják a kölkeiket.

2019. nov. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
73%

24 vagyok, de szerintem igazad van. Mondjuk én egy 17 évesnek, akivel nem állok napi kapcsolatban, nem is vennék ruhákat, drogériás termékeket. Minek? Mindenkinek vannak bevált márkái, kedvenc színei... Még ha drága parfümöt is kapnék, akkor sem lenne őszinte a mosolyom, ha az illata nem passzolna hozzám.

Inkább egy bonbont, aztán majd úgyis elkínálgatja a barátai között, nem egyedül eszi meg valószínűleg.

Ha valaki csak képen lát, annak csalóka lehet a méret.


Abban van szerencsém, hogy nekem a közelebbi családom figyelmes. Ha ruhát kapok, a méretemről egyeztetnek anyámmal, az ízlésemet meg ismerik.


Bárki bármit mond, az ajándékozásnak az a varázsa, hogy a másik igen is gondolt rád, időt szánt az ajándékodra. Nincs is szebb, amikor elejtesz egy félmondatot még ősz elején, amit karácsonyra talán már el is felejtesz... Aztán ott vár a fa alatt mégis, mert a másik figyelt rád beszélgetés közben.

2019. nov. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
70%

Ja, és a gyerek dolga a tanulás. Neki ez a munkája.

Én is csak nyári munkára engedném el, ha lenne 17 éves gyerekem. Egyébként a cél a minél jobb érettségi / szakma kitanulása.


Én pl. az írószereket imádom, na most egy szép toll 200-300 Ft körül mozog, a füzet sem sokkal drágább. Persze ezt csak azt tudja, aki odafigyel rám. Megússza egy ezres alatt az ajándékozást, úgy, hogy még örülök is neki. 😊

2019. nov. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!