Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Ha nem telik egy csomó ajándék...

Ha nem telik egy csomó ajándékra hogyan oldjam meg a karácsonyt?

Figyelt kérdés
Nagy közös ebédelést szoktam általában rendezni, de ebben az évben még pluszban ajándékokra nem tudok költeni, csak a közös nagy ebédet tudom lebonyolítani. Ha vannak itt rajtam kívül szintén kevésbe tehetős emberek megosztanátok ti hogyan szoktátok a karácsonyt megünnepelni? Nagy szégyen ha néha előfordul hogy nem tudok ajándékokat venni? Természetesen mástól szintén nem várom el soha.
2019. nov. 28. 20:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Pont úgy kellene elmondani, ahogy leírtad. Ez nem a te hibád, és egy felnőtt embernek nem is kell túl nagy ész hozzá, hogy megértse, bárki bármikor kerülhet ilyen helyzetbe. Én már azt is becsülném, hogy az ebédet bevállaltad.
2019. nov. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért gond elmondani? Miért kell szégyellni? Gondolom, nem idegeneket hívtál meg, hanem a szeretteidet. Ha az én családtagom lennél, azt se hagynám, hogy az egész ebéd a te költséged legyen.
2019. nov. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%

Irgalmasság testi cselekedetei:


1. éhezőknek ételt adni

2. szomjazóknak italt adni stb.


Olvasd el az Irgalmasság testi és lelki cselekedeteinek listáját - ÉS ALKALMAZD NYUGODT SZÍVVEL!!!


Ui: bízd magad a lelkiismereted hangjára, amikor válaszolsz egy-egy megválaszolandó kérdésre. Hidd el, nem fogsz csalódni!

2019. nov. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
52%

Az ajándék nem pénz kérdése, viszont a karácsony fontos eleme. Az lenne a lényege, hogy kifejezd vele, hogy gondoltál és időt is szántál az ajándékozott(ak)ra.

Készíthetsz te magad is valamit. Attól függ, mihez értesz. Pl. Kötsz egy-egy sálat mindenkinek. Vagy egy kis videót is összevághatsz az elmúlt évről zenei aláfestéssel ha vannak fényképek, videó felvételek.

2019. dec. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
#14, az ebéddel nem fejezi ki, hogy gondolt a szeretteire, szeretettel készítette az ételt? Komoly munka áll az ilyen sok emberes eszem-iszom mőgött.
2019. dec. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
52%

Nyilván kifejezi, de náluk évek óta így szokás, és nem hiszem, hogy éreztetni szeretné, hogy most éppen nehezebb anyagi helyzetben van. Ezért írtam, hogy találjon ki valami kis ajándékot, ami nem kerül szinte semmibe, de mégsem lesz az az érzése, hogy magyarázkodnia kell.

És nem is várható el tőle nagyobb ajándék, mivel ebéddel várja őket.


Kérdező! Ha amúgyis te főzöl-sütsz, akkor készíthetsz pl.névre szóló mézeskalácsot is meg házi készítésű szaloncukrot, bonbon-t, amit becsomagolsz, és a teríték mellé raksz, azt hazavihetik ajándékba.


Vagy veszel 10-15 db (ahány vendéged lesz) kaparós sorsjegyet, és amikor eljön az ajándékozás ideje, mindenki választhat egyet. Még mindig jobb, mint az a kínos beszélgetés, hogy "Jajj, köszönöm szépen, de nem kellett volna, mert most én sem vettem semmit! Nem úgy volt, hogy idén nem is lesz ajándékozás?"

2019. dec. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!