Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Karácsony utáni depresszió?

Karácsony utáni depresszió?

Figyelt kérdés
Tudom, sokan nem várták az ünnepeket és talán örülnek, hogy már lassan vége, de én minden évben borzasztóan magam alatt vagyok. Mindig azt érzem, hogy valamit másképp kellett volna csinálni,megbánok dolgokat, hogy nem használtam ki a karácsony minden percét (ami nyilván lehetetlen, mégis bánkódom miatta). Utálom a szilvesztert, mert ilyenkor úgy érzem, nem sokat értem el az évben, eszembe jut, milyen gyorsan telik az idő és tudom, hogy nemsokára munka...na és ez is:egész évben az év végére várok, hogy végre ne kelljen dolgozni menni, de most nyári szünetig nincs semmi pihenés. Nem tudom megérteni, amikor azt mondják, hogy már unatkoznak otthon és várják, hogy dolgozni menjenek. Én sosem vagyok így, mindig élvezem, ha a családommal lehetek otthon. Valaki van még így??
2019. dec. 31. 13:45
 1/1 anonim válasza:

Igen, ez téli depresszió, ami az ünnepek alatt tetőzik, de mostantól egyre jobb lesz.

Egyébként sok más ember sem ér el többet, sokan egy életen át ugyanazt csinálják, ugyanaz a munkájuk. Ne bánkódj emiatt.

Inkább gondolj arra, hogy van egy családod, akikkel szeretsz lenni, hogy emiatt szerencsés vagy. Talán pont a ritka alkalmak teszik különlegessé a családi együttlétet.

2020. jan. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!