Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Valaki tud segíteni?

Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Anyámék Jehova tanúi úgy 29 éve kb. Én ebbe születtem bele, de úgy soha nem hittem benne, nem voltam az egyház tagja sem de igazából ugye semmi ünnep nincs nálunk 😅

Én viszont szeretnék karácsonyozni meg fát állítani ajándékot venni adni stb. Jó nem a családnak mert nem tartják de értitek.

Nem lehet viszont se fa se semmi mert az hamis vallás, meg evilági cucc, meg Sátántól jön stb stb

Szóval kifogjak vágni ameddig otthon élek.

Viszont esküszöm,hogy szeretnék végre egy rendes karácsonyt. Tudod elhivod a barátnőd feldíszititek a fát, össze bujtok és a hasonlók ami ilyenkor van.

Mert vágyok rá.

Mit lehet tenni ez ügy érdekében?


Szerintem az egész egy agymosás, népbutítás, és tönkre teszi az összes családi kapcsolatot mint ahogy nálunk is.


Még egy kérdés ezt hogy közeljem a barátnőmmel? Mármint hogy anyámék miatt nincs karácsony. Nagyon égő, már a gondolat is. Meg a magyarázkodás is. Pfuu. Pedig egy fél éve együtt vagyunk mindent megbeszélünk de ezt úgy nem tudom tállalni hogy ne égjen a pofám. Vagy ez egy ilyen "játék"?

Köszi a segítséget!



2020. okt. 31. 13:21
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
100%

Vagy a saját szobádban csinálod minimalistán.

Vagy a baránődnél.


Simán megmondod, hogy a szüleid Jehovások, szóval ha normálisan akartok élni, akkor az ők házukban nehéz lesz.

2020. okt. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 A kérdező kommentje:

De minimálisan se lehet.

Úgymond rock kedvelő vagyok Úristen mit kaptam én azért amikor kiderült.

Behozom az ördögöt a házba stb

Hány pendrive lett emiatt széttörve. Apám falhoz vágta a telefont többször is emiatt.

Egyszerűen bolondok 😅


Arra gondoltam nagymamámékhoz elmegyek karácsonykor és ott töltöm. Még tartják valamennyire dehát 2 főre éppen csak. Majd talán beszélek velük. Ez most jutott eszembe.


Nem lehet velük együtt élni. Most korona van és ugye nem lehet sehova járni. Ezért heti 3 alkalommal ilyen vallásos szarjuk van online gépen. Hallgatom hogy énekelnek stb

Szóval már pihenni se lehet otthon. Ha szólok róla akkor a válasz "ez a valóság és majd rájössz"

Konkrétan a saját otthonomból kell menekülnöm.

Nem tudom hogy oldjam meg.

2020. okt. 31. 13:46
 3/67 anonim ***** válasza:
91%
tartsák tiszteletben hogy te tartasz karácsonyt,tudod ők nagyon agymosottak ehhez,de a te nézeteidet is tiszteletben tarthatják,egyébként egy hamis vallás a jehovista szervezet.mégcsak nem is keresztények.ők is elfogadhatnák hogy te keresztény ünnepet tartasz.fő a tolerancia mindkettőtők részéről.
2020. okt. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim válasza:
100%

"Nem lehet velük együtt élni"


Költözés és kész

2020. okt. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:
90%

el kell költözni az ilyenektől, lehetőleg telefonszám cserével és távoltartási végzéssel együtt...

el sem tudom képzelni, milyen szörnyű lehet és hogy hiányozhat neked az Ünnep, de inkább ne kockáztass, csak menekülj minél gyorsabban... tudom hogy iszonyúan vágysz rá, de nem éri meg ezért az ügyeleten vagy akár a sürgősségin kikötnöd!

2020. okt. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 anonim válasza:
22%

Szia


Ha picit is hívő ember vagy - már a karácsony miatt is - akkor figyelmedbe ajánlom a 5 parancsolt


2Móz 20,12

Tiszteld apádat és anyádat, hogy hosszú ideig élhess azon a földön, amelyet Istened, az ÚR ad neked!


Miért? Hogy hosszu ideig elhess


Nem azért mert szerinted vagy az ide írok szerint megérdemlik.


Azért,mert isten ezt kéri.

Ja és ez az egyetlen parancsolat amihez isten ígéretet fűz,ez mutatja mennyire komolyan veszi.

Csak ekkor leszel hosszú életű a földön,ha tisztelgés őket.

Szerinted most azt teszed?


Most jön a na de ők ilyenek....

És van keresztény aki ellenük uszít,ám az 5 parancsban nincs kibúvó.


Ne azért tiszeld amilyen,hanem azért mert isten ezt kéri.


Pl Mózes ellen lázad a nép, meg okuk is van = isten úgy érzi,hogy ellene lazadtak és nem Mózes ellen,mert Mózest Ő nevezte ki.


A szüleidet Ő bízta meg a neveléssel, nem az ide írogatok "keresztényeket",hanem őket.


Neked egy dolgod van isten szemében: tisztelni őket.


Ha nem tetszik költözz el,de utánna is tisztelettel tartozol, mert felneveltek, sőt mert isten ezt várja tőled.


Aki kereszténykent mást tanácsol csak mert tanúk a szüleid azoko a kövi imaban már meg is beszelhetik Istennel,hogy miért lázitanak ellene,hisz teljesen egyértelmű az 5 parancs.

2020. nov. 1. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 anonim ***** válasza:
85%
attól mert nem fogadja el a jehovista hamis tanitásokat,akkor már nem tiszteli őket,ne mosd már az agyát.
2020. nov. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 anonim válasza:
26%
Attól nem tiszteli ahogyan ír róluk
2020. nov. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:
100%
gondolom a pillanatnyi indulat,amugy elég idegesitőek a jehovisták a bigottságukkal,mégha a szülők is azok.
2020. nov. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 SIDLER22 válasza:
38%

Úgy látom te nagyon másmilyen életet élsz a szüleidhez képest.

Én szerintem meg a karácsony és az ehhez hasonlók az agymosás. Miért kéne egy adott időszakra leszorítani a szeretetet meg az ajándékozást? Az ehhez kapcsolódó problémákról nem is beszélve. Az áruházak ezzel tisztában is vannak és az árakat úgy alakítják. Maga a karácsonyfa is egy fa amit kivágtak valamikor. Persze manapság sokan műfenyőt vesznek, de még mindig vannak akik hazarángatják a 2 méteres fenyőt, hogy aztán egy hónapig ott hullajtsa a tűleveleit.


Lehet, hogy a negativitásom oka a korábbi Jehova Tanúi kapcsolaton (gyerekkoromból), de nekem még most sem tetszik ez az egész.

2020. nov. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!