Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Valaki tud segíteni?

Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Anyámék Jehova tanúi úgy 29 éve kb. Én ebbe születtem bele, de úgy soha nem hittem benne, nem voltam az egyház tagja sem de igazából ugye semmi ünnep nincs nálunk 😅

Én viszont szeretnék karácsonyozni meg fát állítani ajándékot venni adni stb. Jó nem a családnak mert nem tartják de értitek.

Nem lehet viszont se fa se semmi mert az hamis vallás, meg evilági cucc, meg Sátántól jön stb stb

Szóval kifogjak vágni ameddig otthon élek.

Viszont esküszöm,hogy szeretnék végre egy rendes karácsonyt. Tudod elhivod a barátnőd feldíszititek a fát, össze bujtok és a hasonlók ami ilyenkor van.

Mert vágyok rá.

Mit lehet tenni ez ügy érdekében?


Szerintem az egész egy agymosás, népbutítás, és tönkre teszi az összes családi kapcsolatot mint ahogy nálunk is.


Még egy kérdés ezt hogy közeljem a barátnőmmel? Mármint hogy anyámék miatt nincs karácsony. Nagyon égő, már a gondolat is. Meg a magyarázkodás is. Pfuu. Pedig egy fél éve együtt vagyunk mindent megbeszélünk de ezt úgy nem tudom tállalni hogy ne égjen a pofám. Vagy ez egy ilyen "játék"?

Köszi a segítséget!



2020. okt. 31. 13:21
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 anonim ***** válasza:
0%

50

Igen, a napéjegyenlőség ünnepe ez, ami pogány eredetű. Hogy miért lett karácsony? Mert így könnyebb volt a pogán, okat a kereszténységre téríteni. S

2020. nov. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/67 anonim ***** válasza:
83%

Átérzem a helyzetedet kérdező,mert én is ugyanebben a helyzetben voltam.Nem volt Karácsony,Szilveszter,nem mehettem szülinapo zsúrra a barátnőimhez,kimaradtam minden iskolai ünnepből.

Most,hogy kiléptem a szervezetből,mindig várom a Karácsonyt.Nálunk nincs túlzásba vitt ajándékozás,nem rendezünk orgiákat,ahogy anno a szervezetben próbálták elhitetni velünk.Este a templomba megyünk,másnap összeül a cslád és csendben ünnepelünk.Nálunk így müködik.

2020. nov. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/67 anonim ***** válasza:
64%

53

jobb késöbb mint soha kilépni ebből a nyavajás szervezetből,gondolom elég volt a sok negativ gyümölcsből ami ott termedt.

2020. nov. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/67 anonim ***** válasza:
59-es: elhiszem, hogy nálad a műszeretetről szóltak/szólnak ezek az ünnepek, mert süt belőled a szeretetlenség/indulat. Sajnálom, hogy nem volt alkalmad megtapasztalni, milyen egy igazi karácsony, amikor ad is és kap is valódi szeretetet az ember.
2020. nov. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/67 anonim ***** válasza:
Kérdező, ne félj elmondani a barátnődnek az igazságot. Hidd el, nem égő, nem fog ezért megvetni. Egyszerűen csak mondd el, hogy a szüleid Jehova tanúi, ezért nálatok nincs karácsony, de te nem ezt a hagyományt szeretnéd folytatni. Megkérdezheted, hogy ők hogy ünneplik, esetleg nem tudom, nem ünnepelhetnél-e velük.
2020. nov. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 anonim ***** válasza:
66-os: igen, a valódi szeretet. Amikor a játékboltos, édességboltos és ruhaboltos dagadásig keresi magát pénzzel, amikor Jani bácsi, a rokon aki felé nem is nezett a család 364 napig, hirtelenmegjelenik karácsonyozni és persze mindenki nagy szeretettel fogadja, amikor halálra zabálod magad az ünnepi fogásokkal, amikor a kereskedelmi csatornák az aranykorukat élik és amikor ennek vége, megint letojod a rokonok nagy részét még egy évig. Azon a napon persze mindenkinke megy a Boldog Karácsonyt! SMS meg nyálas idézetek, de utána semmi...
2020. nov. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/67 anonim ***** válasza:
66-os, sajnálom, hogy ilyennek élted meg a karácsonyt. Így sajnos érthető a benned lévő indulat. Mégis azt mondom, próbálj meg ezen túllépni, és a saját családodban (ha van vagy lesz) olyan légkört kialakítani, ahol valódi szeretet van. Mivel azt látod, megtapasztaltad, hogy mi az, ami nem jó, próbáld meg a gyerekeid számára az ellenkezőjét biztosítani. Önfeláldozással jár, de megéri.
2020. nov. 9. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 anonim ***** válasza:
69-es: én semmilyennek nem éltem meg és nem is akarom. Elég amit látok. Bőven. És nem kérek, a családom sem kér az ilyen hazugságokból és világi ünnepekből
2020. nov. 9. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/67 anonim ***** válasza:

Vidiripi


- Ha ünnepelni akarsz akkor megteheted csak nem otthon! Mert ugye abból balhé lenne.


"Szerintem az egész egy agymosás, népbutítás, és tönkre teszi az összes családi kapcsolatot mint ahogy nálunk is."


Önmagában az hogy Jehova tanúi nem ünneplik a karácsonyt az nem teszi tönkre a családi kapcsolatokat! Ezt azért szeretném leszögezni!

Ami viszont tényleg tönkre teszi a családi kapcsolatokat az a tanítás amit kapnak az Őrtorony társulattól egészen pontosan a hű és értelmes rabszolgától.

Ami nem más mint hogy aki Jehova tanúja az gyakorlatilag minimalizálja a kapcsolatát az összes olyan személlyel aki NEM tanú! Na ez az ami tönkreteszi a családi kapcsolatokat!

Már csak azért is mert ilyesmi nincs leírva a Bibliában. Igen tartsuk távol magunkat a világ dolgaitól hívő emberként ezt olvashatjuk a Bibliában de azt nem hogy azon rokonaink akik nem hívők azokkal meg kellene szakítani a kapcsolatot!

A Biblia szerint Jézus testvérei nem hittek benne.(János 7:1-5)

Ennek ellenére még sem lehet azt olvasni hogy Jézus megszüntette volna a családi kapcsolatokat!

Még akkor sem amikor Jézus rokonai erőszakkal magukkal akarták vinni mert őrültnek tartották!

Jézusnak van kijelentése arról hogy kit is tart a testvérének! (Márk 3:32-35)

De itt sem azt olvashatjuk hogy meg kell szakítani a kapcsolatot a nem hívő rokonokkal. De másfajta kapcsolat van a vér szerinti de nem hívő rokonai valamit a szellemi testvéreivel akik hívők!

És azt is meg kell jegyezni hogy Jézus vér szerinti rokonai halála után már hívőké lettek! Sőt nem csak hogy hívőkké lettek hanem az egyikük Jakab a jeruzsálemi keresztény gyülekezet vezetője lett!

Kérdés az ha Jézus megszakította volna a kapcsolatot a rokonaival akkor vajon mi történt volna? Vajon akkor is hívők lettek volna?

2020. nov. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 anonim ***** válasza:

Utolsó! Valóban nem szüntette meg, de azt is mondta, hogy azok az ő valódi testvérei akik cselekszik az atyja akaratát.

A tanúk sem kell megszakítsák a kapcsolatot csak nem olyan bensőgéses a kapcsolat többé, mint azelőtt. Jézus sem ment ki a testvérei hívására mert bár fontosak voltak neki, még fontosabbak voltak a szellemi testvérei.

2020. nov. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!