Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Miért ennyire népszerű a...

Miért ennyire népszerű a Grincs-fa itthon is?

Figyelt kérdés

Szerintem egy eléggé undorító szimbólum.


Az egész A Grincs című filmből származik, ami arról szól, hogy van a Grincs, aki egy hegyre száműzött, folyton csak utálkozó, pesszimista lény, aki ki nem állhatja a karácsonyt, az embereket, meg úgy kb. mindent, nincsenek barátai, családja, még a külseje is taszító. Minden napja csak abból áll, hogy folyton azon gondolkodik, hogy hogyan tudná a karácsonyt és az ünnepeket teljesen tönkretenni. Aztán kitalálja, hogy megpróbálja ellopni a karácsonyt, mindenhova betör, minden házat kifoszt. Ellopja többek között a karácsonyfákat is, gúzsba köti őket, hogy könnyebben be tudja gyűrni a zsákjaiba.


Már ez is eléggé sokkoló és már ez is szerintem elég ok lenne arra, hogy egy ilyen szimbólum ne kerüljön karácsonykor a házakba. Viszont van még több is. Ha megfigyeljük az egész tulajdonképpen egy azon túl, hogy gúzsba kötött karácsonyfa, zanótból vagy zsurlóból készült dísz, aminek a csúcsa lefelé a Föld felé, nem pedig az ég, a Menny felé mutat és semmilyen világítás, sem gyertya, sem semmilyen füzér nincs rajta. Fontos megjegyezni, hogy a fenyő, mint nemes és örökzöld növény a kereszténységben az örök életet, Isten irgalmasságát és szeretetét, illetve Jézus győzelmét a halál felett jelképezi. A kereszténység előtti vallásokban is egy pozitív szimbólum volt. Nemes növény. Ezzel ellentétben a zsurló, meg a zanót bár örökzöldek, de nem nemes növények, rossz energiákat hordoznak. A karácsonyfa csúcsa az ég felé, a Menny felé mutat, míg ennek lefelé, a Föld felé vagy sokak szerint inkább a Pokol felé mutat. Semmilyen fénysor, csillogó gyöngysor vagy gyertya nincs rajta, ami a rendes karácsonyfán a világosságot, a fényt, az üdvözséget jelképezte, ebből következik, hogy az ellenkezőjét, vagyis a sötétséget helyezi előtérbe.


Értem én, hogy ami Amerikában van, az biztosan jó a társadalom szerint, de ez ott sem tekint nagy múltra vissza, másrészt pedig a tényeket sem szabadna háttérbe szorítani, pláne, ha a családdal együtt töltött időről van szó.


Van karácsonyfa, adventi koszorú stb.


Mégis miért lett ekkora divatja ennek az őrületnek?



2021. dec. 19. 20:58
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
89%
Talán azért mert mindennek megvan az ellentéte ezen a világon,így logikus hogy a karácsony sem maradhat ki a sorból.
2021. dec. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
35%
Mert a sok debil sznob gyökér imád sznoboskodni azzal, hogy "én nem szeretem a karácsonyt, meg fujj minden, ami karácsony", így hát kitalálták az ilyeneknek a grincsfát. Meg is érdemli mind...
2021. dec. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim válasza:
100%

Nekem és családomnak nem tetszik! De nem láttam még egy ismerősnél, vagy munka közben ügyfeleknél sem, ahogy nejem egy betegénél sem.

De alapvetően, az alapján nem lehet általánosítani, mennyi embernek tetszik, hogy több üzletben, virágosnál lehet látni. Mindez nem jelenti, hogy sokan veszik is!

2021. dec. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
14%
Sátánista szimbólum.
2021. dec. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%
Öhm, az megvan, hogy a Grincs mese lényege pont az, hogy a karácsony nem az ajándékról meg a fáról szól, hanem a szeretetről, családról..?
2021. dec. 20. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:

#5.

Mégiscsak az élettelen, mindent gyűlölő, mások örömét tönkretenni próbáló Grincs lopásából merítették az egészet...

2021. dec. 20. 01:24
 7/37 anonim ***** válasza:
86%

...aki szintén megismeri a szeretet erejét, és karácsonyra dobogni kezd a szíve...


Ez egy pozitív mese és a grincsfa is pozitív jelkép, akármit is hallucinálsz róla. Pontosan a karácsony lényegéről szól.

2021. dec. 20. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
0%
Akkor a Télapó meg a gonosz, a grincs meg a jó? Hagyjuk már az ilyen idiótaságokat. A Grincset ki kellett volna lőni már az elején a filmnek, mivel veszélybe sodorta az ünnepet.
2021. dec. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 Dorka900 ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, pont ezért van grincsfa is az ajtó környékén általában, hogy jól át legyen verve a grincs és azt vigye el, ne az igazi karácsonyfát,olyan kis hagyomány szerű bolondság :D Nekem személy szerint annyira nem tetszik, nincs is nekünk, de annyira nem izgat, hogy másnál van. Mások meg már feldíszítik a fát már lassan novemberben, ahogy a közösségi médiákon látom, az nem zavar ilyen erővel? :D
2021. dec. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%

3-asnak: Az, hogy sok árusnál van, az pont azt jelenti, hogy nagyon sokan veszik. A virágosok abból élnek, hogy azt árulják, amire kereslet van, nem pedig azt, ami személyesen nekik tetszik. Én virágboltban dolgozom, nálunk már mindenszentek előtt többen érdeklődtek, hogy mikor kezdjük árulni, úgyhogy november közepén már elkezdtük készíteni őket, és azóta is folyamatosan viszik. Személy szerint nekem nem tetszik a grincsfa, és készíteni is unalmas, de hát azt áruljuk, amit a vásárlók szeretnek.


Egyébként nem tudom eredetileg milyen volt a grincsfa, de a mostaniakat kb. ugyanúgy díszítjük, mint a karácsonyfát: színes szalagokat, üveggömböket, fényfüzéreket teszünk rá. A vásárlók pedig elsősorban nem az eredeti jelentése miatt veszik, hanem praktikus okokból: két-három hónapon át is szép marad annak ellenére, hogy élő zöldből készül. Nagyon sokan szeretik már novemberben kidekorálni a házukat, és a grincsfát nyugodtan ki lehet tenni már ekkor, ugyanolyan szép lesz így is karácsonykor, míg egy fenyő addigra már rég kiszáradna. Na meg a legtöbben még mindig ragaszkodnak ahhoz, hogy fenyőt csak 24-én díszítünk, a grincsfához pedig nem kötődik ilyen hagyomány.

2021. dec. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!