Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Miért ennyire népszerű a...

Miért ennyire népszerű a Grincs-fa itthon is?

Figyelt kérdés

Szerintem egy eléggé undorító szimbólum.


Az egész A Grincs című filmből származik, ami arról szól, hogy van a Grincs, aki egy hegyre száműzött, folyton csak utálkozó, pesszimista lény, aki ki nem állhatja a karácsonyt, az embereket, meg úgy kb. mindent, nincsenek barátai, családja, még a külseje is taszító. Minden napja csak abból áll, hogy folyton azon gondolkodik, hogy hogyan tudná a karácsonyt és az ünnepeket teljesen tönkretenni. Aztán kitalálja, hogy megpróbálja ellopni a karácsonyt, mindenhova betör, minden házat kifoszt. Ellopja többek között a karácsonyfákat is, gúzsba köti őket, hogy könnyebben be tudja gyűrni a zsákjaiba.


Már ez is eléggé sokkoló és már ez is szerintem elég ok lenne arra, hogy egy ilyen szimbólum ne kerüljön karácsonykor a házakba. Viszont van még több is. Ha megfigyeljük az egész tulajdonképpen egy azon túl, hogy gúzsba kötött karácsonyfa, zanótból vagy zsurlóból készült dísz, aminek a csúcsa lefelé a Föld felé, nem pedig az ég, a Menny felé mutat és semmilyen világítás, sem gyertya, sem semmilyen füzér nincs rajta. Fontos megjegyezni, hogy a fenyő, mint nemes és örökzöld növény a kereszténységben az örök életet, Isten irgalmasságát és szeretetét, illetve Jézus győzelmét a halál felett jelképezi. A kereszténység előtti vallásokban is egy pozitív szimbólum volt. Nemes növény. Ezzel ellentétben a zsurló, meg a zanót bár örökzöldek, de nem nemes növények, rossz energiákat hordoznak. A karácsonyfa csúcsa az ég felé, a Menny felé mutat, míg ennek lefelé, a Föld felé vagy sokak szerint inkább a Pokol felé mutat. Semmilyen fénysor, csillogó gyöngysor vagy gyertya nincs rajta, ami a rendes karácsonyfán a világosságot, a fényt, az üdvözséget jelképezte, ebből következik, hogy az ellenkezőjét, vagyis a sötétséget helyezi előtérbe.


Értem én, hogy ami Amerikában van, az biztosan jó a társadalom szerint, de ez ott sem tekint nagy múltra vissza, másrészt pedig a tényeket sem szabadna háttérbe szorítani, pláne, ha a családdal együtt töltött időről van szó.


Van karácsonyfa, adventi koszorú stb.


Mégis miért lett ekkora divatja ennek az őrületnek?



2021. dec. 19. 20:58
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%

Hú, kérdező, szerintem a többség nem lát bele ilyeneket, mint te, egyszerűen tetszik nekik.


A karácsony sem igazán keresztény jellegű ünnep manapság, szimplán mindenki ünnepli, az is, aki csak röhög a Sátán meg a Menny létezésén.


Túlgondolod.

2021. dec. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:

#11.

Ez is érthetetlen számomra. Ha valakiben annyi tisztelet nincs, hogy tiszteletben tartja más hitét, az év egészében harcos vallástalanként gúnyol minden vallást, az miért tart vallási, szakrális eredetű ünnepeket. Ugyanúgy hányingerem van az ilyentől, mint amikor valaki idiótának tartja a vallásos embereket, utána meg pusztán azért tart templomi esküvőt, mert szerinte az nagyon romcsiii. Nincs baj azzal, ha valaki megtart olyan ünnepeket is, amelyek nem kapcsolódnak szorosan a világnézetéhez, azzal sincs baj, ha egy olyan ember megtartja a keresztény vagy bármilyen más vallási ünnepeket, aki nem hisz Istenben vagy nem gyakorol vallást, de ugyanakkor tiszteli a vallásokat és elismeri, hogy fontos részük volt és van is a kultúránkban és társadalmunkban.


Itt egy cikk ennek a szimbólumnak a jelentéstartalmáról és eredetéről:

[link]

2021. dec. 20. 15:21
 13/37 anonim ***** válasza:
100%

A gáz az, kérdező, hogy a másik oldalt meg se hallod. A cikked is egyoldalú.

Galambbal nem lehet sakkozni...

2021. dec. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem is csúnya, mondjuk én semmit sem szeretek a Grincs írójától.
2021. dec. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, és te jársz templomba? Tartod a tízparancsolatot, a böjtöt és egyéb karácsonyi szokásokat?


Mert ilyen alapon azt is meg lehet említeni, hogy a hozz@d hasonló emberek 95%-a csak olyan díszkeresztény, aki kiválogatja a vallásból, ami neki tetszik és azt tartja. Ez is tiszteletlenség.

2021. dec. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:

#15.

Arc nélkül vádaskodsz, úgy, hogy a kérdésedre még nem is reagáltam.


Igen, törekszem arra, hogy Jézus tanításai szerint éljek (de néha megbotlok, hisz ember vagyok, egyedül Jézus élt hibátlan életet). Megtartom az összes böjtöt, nem eszem sem húst, sem édeset, sem tojást, sem nagyböjtkor, sem adventkor és próbálok segíteni is másoknak, hiszen a böjtnek éppen az a lényege, hogy a saját vágyaim oltom ki és nyomom el és az ezek kiélésébe fektetett energiát Istenre és felebarátaimra fordítom. Rendszeresen járok templomba, mivel katolikusnak kereszteltek, de sok kérdésben az ortodoxia közelebb áll hozzám. Amúgy ez a hithű kereszténységnek nem feltétlen feltételen, mivel lehet jó keresztény egy református/evangélikus is és náluk nem bűn néhányszor elhalasztani az istentiszteletet, de ez már teológiai kérdés.

2021. dec. 20. 21:47
 17/37 anonim válasza:
42%

A karácsony pogány eredetéről hallottatok már amúgy?


Grincsfa ettől függetlenül szerintem egy csúf és felesleges valami. Nem adnék érte egy forintot se.

2021. dec. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
84%

Na gondold el, 2000 éve még azt kérdezték az emberek, miért lett divatja egy olyan Istennek, aki szerint mindenki rossz, bűnős, aki örök szenvedésre ítél másokat, meg ártatlanokat kínoz és ölet meg, és még a fiát is megkínoztatja, mintha anélkül nem lehetne eltörölni a "bűnöket... "


Hú, hát hogy lett divatja egy ilyen beteg vallásnak?

2021. dec. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:

#18.

Ha konyítanál a teológiához nem írnál ilyeneket. Jézus, a Fiú. Tehát Ő saját maga Isten, egyik személyében. Ő az Atya fia, nem pedig általánosságban az Istené, mivel saját maga is Isten a kereszténység szerint. A keresztény Isten pont, hogy mindenkinek megbocsájt, aki megbánja a bűneit, ellenben mondjuk a zsidó JHVH-val vagy sok ősi pogány istennel. A pogányok által véghezvitt keresztényüldözésről hallottál már? Szóval nem értem a felháborodásod okát. Ennyi erővel az összes vallás ellen fellázadhatnál?


#17.

Attól még nem pogány eredetű, hogy hasonló dátumon van pogány ünnepekkel. Meg ami azt illeti zsidó ünnepekkel is, meg perzsa ünnepekkel is, meg buddhista ünnepekkel is, meg egy köteg világi ünneppel is.


Egyébként ahogy a leírásban írtam, meg a cikkben is írják a zsurlónak, meg a zanótnak a kereszténység előtti vallásokban is abszolút negatív töltete volt.


Szóval teljesen jogosan ítélhetjük el ezt a gusztustalan sz@rkupacot, ami egy gusztustalan, kitaszított lény lopásából ered.

2021. dec. 21. 13:07
 20/37 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt nem értem, hogy a mások felett való ítélkezés és a gyűlölködés hogyan egyeztethető össze nálad a keresztény vallással.
2021. dec. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!