Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Miért ennyire népszerű a...

Miért ennyire népszerű a Grincs-fa itthon is?

Figyelt kérdés

Szerintem egy eléggé undorító szimbólum.


Az egész A Grincs című filmből származik, ami arról szól, hogy van a Grincs, aki egy hegyre száműzött, folyton csak utálkozó, pesszimista lény, aki ki nem állhatja a karácsonyt, az embereket, meg úgy kb. mindent, nincsenek barátai, családja, még a külseje is taszító. Minden napja csak abból áll, hogy folyton azon gondolkodik, hogy hogyan tudná a karácsonyt és az ünnepeket teljesen tönkretenni. Aztán kitalálja, hogy megpróbálja ellopni a karácsonyt, mindenhova betör, minden házat kifoszt. Ellopja többek között a karácsonyfákat is, gúzsba köti őket, hogy könnyebben be tudja gyűrni a zsákjaiba.


Már ez is eléggé sokkoló és már ez is szerintem elég ok lenne arra, hogy egy ilyen szimbólum ne kerüljön karácsonykor a házakba. Viszont van még több is. Ha megfigyeljük az egész tulajdonképpen egy azon túl, hogy gúzsba kötött karácsonyfa, zanótból vagy zsurlóból készült dísz, aminek a csúcsa lefelé a Föld felé, nem pedig az ég, a Menny felé mutat és semmilyen világítás, sem gyertya, sem semmilyen füzér nincs rajta. Fontos megjegyezni, hogy a fenyő, mint nemes és örökzöld növény a kereszténységben az örök életet, Isten irgalmasságát és szeretetét, illetve Jézus győzelmét a halál felett jelképezi. A kereszténység előtti vallásokban is egy pozitív szimbólum volt. Nemes növény. Ezzel ellentétben a zsurló, meg a zanót bár örökzöldek, de nem nemes növények, rossz energiákat hordoznak. A karácsonyfa csúcsa az ég felé, a Menny felé mutat, míg ennek lefelé, a Föld felé vagy sokak szerint inkább a Pokol felé mutat. Semmilyen fénysor, csillogó gyöngysor vagy gyertya nincs rajta, ami a rendes karácsonyfán a világosságot, a fényt, az üdvözséget jelképezte, ebből következik, hogy az ellenkezőjét, vagyis a sötétséget helyezi előtérbe.


Értem én, hogy ami Amerikában van, az biztosan jó a társadalom szerint, de ez ott sem tekint nagy múltra vissza, másrészt pedig a tényeket sem szabadna háttérbe szorítani, pláne, ha a családdal együtt töltött időről van szó.


Van karácsonyfa, adventi koszorú stb.


Mégis miért lett ekkora divatja ennek az őrületnek?



2021. dec. 19. 20:58
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:

#20.

Tudtommal ez a vacak nem a felebarátom és nem is Isten, hanem egy tárgy, amiről nyugodtan mondhatok akár nagyon negatív véleményt is, úgysem sértődik meg. XD

2021. dec. 21. 20:01
 22/37 anonim ***** válasza:
66%
Persze, de te egyértelműen azokat ítélted el ezzel az egésszel, akik megveszik azt a tárgyat, és azokat, akik ünnepelni merészelik a karácsonyt annak ellenére, hogy nem vallásosak. Ők pedig emberek.
2021. dec. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
0%
Én nem vagyok vallásos, úgyhogy akkor a kérdező helyett is lehülyézhetem ezeket az undorító grincsfa kedvelőket.
2021. dec. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%
Persze, nyugodtan, ha ez téged boldoggá tesz. Legalább te őszinte vagy. A kérdező viszont a kereszténységre hivatkozik, miközben pogány eredetű, középkori babonákat hoz fel példának, amiknek semmi köze ehhez a valláshoz. A kereszténységben semmiféle rossz, negatív energiákat hordozó növények nincsenek.
2021. dec. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%

De egyébként meg, mi értelme ízlésen vitatkozni? Mondom, a többség nem lát bele ilyeneket, mint a kérdező, csak tetszik nekik.


Nekem nem, de biztos van olyan, ami meg nekem tetszik és másnak nem. Sőt, le merem fogadni, hogy a kérdező otthonában is találunk számos olyan dolgot, amiről megkérdezhetnénk, miért olyan népszerű nála?

2021. dec. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:

#24.

Miért ne tisztelhetnék más vallású hitrendszereket, az mellett, hogy egyébként keresztény vagyok? Akkor törvényszerűen gyűlölnöm és nevetségesnek kell neveznem a többi vallást? Egyébként nem a pogány tanokra hivatkozva hányok ettől a kupactól, azt csak felemlítettem, hogy bizony, náluk is a rossz, a negatív jelképe volt ez a növénycsoport. Egyes keresztény hagyományok szerint Jézus a fenyők közé bújt el üldözői elől. Ha a legenda nem is feltétlenül igaz, akkor is biztos, hogy a kereszténységben a nemes és örökzöld növény, a fenyő, Jézusra, a fényességre, a tisztaságra és az örök életre utal, ezzel ellentétben a nem nemes örökzöld az örök rosszra.

2021. dec. 22. 12:02
 27/37 A kérdező kommentje:
Anti-karácsonyfa.
2021. dec. 22. 12:03
 28/37 A kérdező kommentje:
Jézus arra tanít, hogy gyűlöljem, utáljam a bűnt, de a bűnöst szeressem. Ez az elv átfogalmazva itt is működik. Attól még, hogy egy szokást gyűlölök, a követőit szerethetem.
2021. dec. 22. 12:06
 29/37 anonim ***** válasza:
80%

A karácsonyfának semmi köze nincs az égvilágon Jézushoz, Németországból kezdett elterjedni a 16. századtól.


Az örökzöld már egészen vikingek, rómaiak óta része a téli napfordulós ünneplésnek, de nincs ilyen, hogy "nem nemes" egy örökzöld, ez nettó baromság.

A többi része is legalább ilyen hiteles annak, amit írsz.

2021. dec. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:

#29.

Eredetileg a középkorban kialakult keresztény szokás a karácsonyfa, ami a díszítésében is megmutatkozik. A díszsorok a kígyót szimbolizálják, a gömbök a tudás fájának gyümölcsét, a gyertyák a bűnöktől való megtisztulást, majd később az égősorok a fényt és a világosságot, a csillag vagy csúcsdísz a betlehemi csillagot szimbolizálja, maga az örökzöld az örök életet és még sorolhatnám. Valóbban használták dekorációnak az örökzöld növényeket már a rómaiak (borostyán), germánok (magyal, tiszafa, fenyő), kelták (fagyöngy), de ami azt illeti a zsidók is a fény ünnepén, télen, hiszen ezek a zöldek emlékeztették őket a nyár, a viruló természet és a Nap reményére, viszont fenyőfákat nem állítottak és díszítettek, ez annál későbbi szokás. Később a reformációkor kapott nagy hangsúlyt a középkorban kiforrt hagyomány, amikor is a német evangélikusok karácsonyfákat (Weihnachtsbaum, magyarul szent éjszakai fa, vagyis karácsonyfa) állítottak a templomokban és otthonaikban. Egyes hivatkozások Luther Mártonhoz kötik a gyertyák elhelyezésének hagyományát a karácsonyfákon. Később egy német lelkész egy szekérkerékből készítette el az első adventi koszorút, amire 4 nagy és sok kicsi gyertyát helyezett, illetve különböző díszeket, például gallyakat, magvakat tett. Később ez egyszerűsödött le.


Egyik pillanatban azt állítjátok, hogy a pogány tanításokban vannak nemes, meg nem nemes, pozitív, meg negatív növények, aztán meg azt, hogy nincs is ilyen. Kicsit ellentmondásos. Biológiailag tényleg nincs.


Ez a fa az anti-karácsonyfa, undorító.

2021. dec. 22. 13:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!