Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Túlreagálom a mai napot, a...

Túlreagálom a mai napot, a Szentestét?

Figyelt kérdés
A barátom vallásból adódóan nem ünnepli a karácsonyt, viszont én igen, és így most ő is. A testvére megkérte, hogy vigyázzon ma (meg talán holnap) a kutyájukra, míg ők elmennek a párjával a párja szüleihez karácsonyra. Le kell vinni a kutyát meg etetni. Mi mindketten dolgozunk ma, illetve én nemrég végeztem, ő estig dolgozik, de homeoffice, és olyan országokkal van kapcsolatban a munka, akik szintén ünneplik a karácsonyt, nem dolgoznak, így a barátomnak sincs dolga, nem fordulnak hozzá problémával. Szóval olyan a mai nap, mintha nem is dolgozna. Én úgy terveztem, hogy főzünk és eszünk együtt, ajándékozunk, együtt leszünk. De ő a tesója lakásában van most, és késő estig ott is lesz. Azért nem mentem haza karácsonyra, hogy ő ne legyen egyedül, erre most én vagyok egyedül. Az egészben az fáj, hogy azt mondta, karácsony holnap van, mire én kérdeztem, hogy ha holnap van, akkor a tesója miért nem holnap ment el a párjával? (A barátom holnap nem dolgozik, így belefér, hogy elmegyünk hozzájuk a kutya miatt, de az ilyen jövünk-megyünk, de ő ma egész nap ott van) Lehet, hogy önző dolog, de ez az első karácsonyunk együtt, és ha a tesója együtt tölti a Szentestét azzal, akit szeret, akkor én? Kedvelem a tesóját, de úgy érzem, úgymond elém helyezte őket. Reggel óta dolgozok, főzni fogok, takarítani, és utána már csak aludni szeretnék, nyilván megvárhatnám, míg hazaér, de este 11-kor mire van ereje az embernek? Max enni egyet gyors, ajándék, de a meghitt része elmarad. Vagyis nekem biztosan. Remélem mindenki érti a helyzetet, nem bunkó szeretnék lenni, és nem mérges vagyok, hanem csalódott. Ha ezt tudom, hazamegyek én is, hogy apukám ne ünnepeljen egyedül. Tudom, hogy holnap is lehet ajándékozni és ez nem a világvége, de elterveztem mindent, és mindig eltervezek mindent, és sosem tudok semmit megcsinálni úgy, ahogy akarom, mert valami vagy valaki mindig elém és a terveim elé furakodik. Rengeteg időt töltöttem az ajándékkal, a bevásárlással is, mert minden nap dolgoztam és rohangáltam munka után, hogy még nyitva legyenek a boltok, stb., nem tudom, nekem ez rosszul esik. Nem is tudom, mi a kérdésem, csak ki szerettem volna írni magamból.

2021. dec. 24. 16:17
 1/3 anonim ***** válasza:
67%

Gondolom ha akarta volna, megoldotta volna, hogy veled legyen.

Szerintem a vallási szokásához továbbra is ragaszkodik, csak nem akart megbántani és most így próbál kibújni alóla.


Holnap is nehogy közbejöjjön neki valami.. Az ilyenektől kitelik.

2021. dec. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
91%
Nem reagálod túl. Akkor előre meg kellett volna beszélni, hogy ma legyetek külön. Külön kiszúrás, hogy ma apukád is egyedül maradt a semmiért.
2021. dec. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy a tesója megkérte erre, de karácsonykor. És a barátom szerint holnap van a karácsony, akkor tudtam meg, hogy ott van és ott is lesz estig, mikor én is dolgoztam már. És mikor említette, hogy karácsonykor kell menni a kutya miatt, akkor azt mondta, hogy eteti és leviszi picit, pisikaki minden, elmegy reggel meg este, és bár nem tetszett, mert minek hoznak kutyát, ha sehova nem viszik magukkal, de elengedtem, mondom oké megyek akkor én is, úgysem láttam még a kutyát. De nem erről volt szó, és nem akarok fennakadni minden hülyeségen, de én az ő vallási dolgait is elfogadtam, kérés nélkül bevontam magam, holott egyáltalán nem követem azokat a nézeteket, és eléggé egyoldalúnak tartom ezt, hogy ő meg elengedi “holnap van karácsony” címszóval. A másik meg valóban apukám, már 3 éve nem voltam otthon, mindig dolgoztam karácsonykor, és nem úgy, mint most, hanem egész nap, most nem, és most se mentem haza. Mindegy, elengedem az egészet inkább..
2021. dec. 24. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!