Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Tényleg vannak olyan családok,...

Tényleg vannak olyan családok, akik nem karácsonyoznak?

Figyelt kérdés
Nincs fa, nincs ajándékozás hanem csinálnak valami programot.. Ez miért van? Ismertek ilyet?

2022. dec. 29. 11:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Például nálunk. Annyira szegénységben éltem a gyerekkoromban, nem volt pénzük karácsonyfára, meg ünnepi kajára, meg ajándékra. Arról szólt karácsony gyerekkoromban ettük zsíros kenyeret, hideg lakásban fáztunk, néztük tévét.
2022. dec. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
94%
A zsidó családok például nem ünnepelnek keresztény ünnepet. Nem egy van belőlük ebben az országban.
2022. dec. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Ja de én keresztény családra gondoltam, de úgy tűnik senki nem látott még ilyet. Xd :D
2022. dec. 29. 19:16
 14/18 NTBS ***** válasza:
100%
Igen. Egyre gyakoribb.
2022. dec. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
33%
Például mi. Utáljuk a karácsonyt, ugyanolyan nap mint a többi, bár általában elutaztunk valahova, hogy ne kelljen ezt az egészet végigszenvedni, lépten-nyomon ezzel találkozni.
2022. dec. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
64%
Mikor megszületett a gyerekem, 3 hós volt karácsonykor, állítottunk egy pici műfenyőt az asztalra,de legszivesebben ezt is kihagytam volna. Amúgy szeretek minden téli dekorációt, készülődést, fényeket. Ha nem lenne gyerekünk, nem igazán érdekelne maga a fa és karácsony napja sem. Szerintem filmeznék,olvasnél,aludnék egesz nap. De most 6 éves a gyerek,természetesen hatalmas fa és ajándékozás van,őt nem akarjuk megfosztani az élménytől.
2022. dec. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, vannak (bár nem mindenki nélkülözi teljesen az ünneplést ebben az időszakban).


Vannak vallási szekták, amelyek antibiblikusnak, vagy egyenesen pogánynak tartják a karácsonyt, sőt, egyesek az összes ünnepet (pl.: Jehova tanúi), ezért egyáltalán nem ünneplik (őket). Most ezen érvek cáfolatára nem térnék ki. Érdekes módon vannak olyanok, akik éppen ellenkezőleg, a karácsonyt keresztény eredete miatt nem ünnepelték, és hoztak helyette vallástalan alternatívát (lásd: fenyőünnep). Megint mások nem igazán vallási okok miatt, hanem sokkal inkább társadalmi/közéleti/politikai okok miatt hagytak fel vele: a 20. század második felében Maulana Karenga létrehozott egy új ünnepet, a karácsony helyett: a kwanzaa-t, mivel a karácsonyt/hanukát a fehérek ünnepének tartotta. Vannak, akik szintén társadalmi okok miatt nem tartják, mivel mára már nagyon kommersz és fogyasztói ünneppé lett.


Megint mások nem mesterséges, illetve modern/új okok miatt nem tartják, hanem náluk sosem volt szokás. Például nem keresztény vallásúak, hanem mondjuk zsidók, muszlimok, buddhisták stb., és megvan a saját ünnepük, illetve megvannak a saját ünnepeik.


Meg vannak, akiknek mindennél egyszerűbb okuk van rá: egyszerűen nem szeretik, nem jelent nekik semmit. Nincs családjuk/mindennap együtt vannak, nem szeretik a fogyasztást, minden nap a szeretet ünnepe, nem hívők, vagy akár még csak nem is ebből a kultúrkörből származnak, nem akarnak elverni másfél havi fizetést kb. két hétre az egész évből, nem szeretik a giccses szobrocskákat, karácsonyfákat, csili-vili cuccokat, fénysorokat stb.


Számtalan oka lehet annak, hogy valaki nem ünnepli. Én is ismerek ilyen családokat, és hallottam több hasonló esetről is, mint amelyeket fent felsoroltam.

2022. dec. 31. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
74%
A kertszomszédomék nem karácsonyoznak egyáltalán. Ők nem vallási okokból teszik ezt hanem mert erre megvan a nyomós okuk. A szüleik már nem élnek, testvéreikkel sem tartják a kapcsolatot mert egyszer régen nagyon összebalhéztak valamin és emiatt a család teljesen szétszakadt. Maga a karácsony nekik sokszor elég rossz élményben telt el, volt nem egy tragédia is és folyton erre emlékezteti őket ez az egész. Húsvét sem érdekli őket, Ők akkor elmennek kirándulni és ennyi. Ilyenkor karácsonykor ami pénzt kapnak a munkahelyükön karácsonyra abból a pénzből elszoktak menni wellnessezni. Egyedül a Szilveszter az amit megünnepelnek és mindig házibuli van náluk, megmondták hogy nekik ez az egy olyan ünnepük van amit telejsen nyugodtan, boldogan tudnak eltölteni a barátokkal és pozitív élményeik voltak mindig. Amikor a covid miatt nem nagyon lehetett bulizni akkor szinte depressziósok voltak mert nem mertek áthívni senkit sem mert attól féltek hogy nem fogják tudni tartani magukat és hogy valaki felnyomja őket mert sajnos eléggé olyan környéken élünk ahol ha valaki picivel magasabb hangerővel fingja el magát a hátsókertjében már megy a feljelentés.
2022. dec. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!