Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Nincs kedvem ehhez az egész...

Nincs kedvem ehhez az egész karácsonyhoz! De lehet hogy elmebeteg vagyok?

Figyelt kérdés

Tipikus az a fajta ember vagyok, aki imádja a karácsonyt. Vagyis ennek a tudatát, hogy tél, hó, boldogság, öröm, család. Már ezt várom novemberben, imádom a karácsonyi dalokat, a vásárokat, stb.

Aztán szenteste előtt 1-2 nappal rámjön a dili (most is), hogy ehhez az egész karácsonyhoz nincs kedvem. Nyüzsgés, ás ráadásul annyira undorító, hogy az emberek két nap erejéig szeretik egymást, ajándékoznak, finom kajákat sütnek, amikor még ha a karácsony valódi (a szeretet, Jézus ünnepe) szellemben csinálnák mindezt, de a fele nem is, csak úgy megszokásból. És imádom nézni a kis gyerekek arcát amint örülnek az ajándéknak és káröröm van bennem hogy nem is tudják hogy a jézuska nem létezik.. ugyanakkor meg hányingerem van a sok rokontól hogy adják az ajándékot de úgy hogy előtte kifaggaták anyámat hogy minek örülnék (tehát muszájból adják, mert "illik" nem azért mert szeretnék és mert boldognak akarnak látni). Legszívesebben elutaznék teljesen egyedül valahová és a karácsony igazi szellemében ünnepelném azt. Elmennék a szegények közé és boldoggá tenném őket egy kis étellel, pénzzel esetleg (ha lenne..).

Ám nemcsak karácsonykor, hanem húsvét előtt is rámjön egy elmebeteg érzés. Jelenleg az, hogy legszívesebben elmondanám a gyerekeknek hogy nincs Jézuska, hogy nem ő hozza az ajándékot. Megmondanám a magamét a rokonoknak, és bontatlanul visszaadnám az ajándékot.

Mindig azt képzelem el, hogy mondjuk speciálisan anyukámmal, hogy nem bontom ki az ajándékát de nem is adom neki vissza, csak ott lenne a szobámban hogy lássa hogy nem érdekel az ajádnéka stb. Ugyanez van húsvétkor is, mondjuk mostanában a húsvét már nem nagyon érdekel, de mikor még kisebb voltam még kaptam ajándékot de tudtam hoyg nem a nyuszi hozza mégis mindig azt akartam eljátszani hogy az anyukám láttára kidobom az ajándékot bontatlanul vagy ilyesmi...

Azt akarom hogy odajöjjön babusgatni de én még akkor is ellenállok és nem lágyulok el, és azt akarom hogy állandóan az úgymond bocsánatomat várja de nem tudom miért..

14L


amúgy ezeket sosem csinálom meg, csak elképzelem és boldogsággal tölt el..


de a karásconyit anyámmal lehet most megcsinálom..olyan jó lenne végre azt csinálni ezen a sz*ros ünnepen amit szeretnék


2011. dec. 22. 16:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Elmebeteg vagy,és szeresd a karácsonyt mert az egy nagyon szép és jó ünnep,ne másokkal b@ssz ki,hogy nem nyitod ki az ajándékát meg stb.Menj pszihológushoz!
2011. dec. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Teljesen érthető, hogy idegesít, ha megszokásból, kötelezettségből,

netán –horribile dictu- csere-érdekből történik az ajándékozás.!!!

Az üzletek, a reklámok még erősítik is ezt az idegesítő , hazug dolgot.


Mert eredetileg , tisztán ez lenne az értelme:


„Minden jó adomány és minden tökéletes ajándék felülről való, és a világosságok Atyjától száll alá, a kinél nincs változás, vagy változásnak árnyéka.” (Jak 1,17)


És ezért ez a rövidített „Jézuska hozza” értelme elveszett.

Amúgy nálunk az angyal hozza – Jézus születésének örömére.:))


Amikor megyek készíteni, vagy venni ajándékot – arra gondolok, mi az ami örömet okoz az ajándékozottnak? A létesült világban nekünk kell ezt megvalósítani, amiről Jakab apostol ír. Te is, amikor a szegényeknek segíteni szeretnél, ilyen közvetítő vagy a szellemi és anyagi világ közt, kicsit angyalként. Az ajándék kigondolásnál is ez az nyitott, tisztaszívű érzés irányítson.

Mi a jó ajándék? Mivel szerezhetek örömet? Ezt nem olyan könnyű kitalálni, ehhez segít az angyal – aki a tudatos tudatom fölötti van, tudatfölötti – többet tud.

Az őrangyal. Genius – azt jelenti, az, akihez fölnőhetek --- ilyen intuitív, ihletett figyelemben (ebből lett a ’zseni’ szó – aki fölnőtt saját őrangyalához.)


Próbálj meg így figyelni a dolgokra, esetleg megbeszélni anyukával.

Remélem tudtam egy kicsit segíteni, hogy jól érezzétek magatokat!


Üdvözlet!-aa-

2011. dec. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

én szeretem azokat az ajándékokat amik szívből jönnek. ám akik így adják azok nekem kevesen vannak.

a "nem tudom mit adjak karácsonyra ...-nak" azt jelenti számomra hogy kényszerítik rá a személyt aki ajádnékoz, és nem tudja a kényszer érzését mivel csillapítani.

én olyan vagyok hogy tudom hogy a barátnőim közül egyikőjük úgy adja hogy tényleg szívből, a többiek meg muszájból, igaz nem mondták el nekem hogy nem tudják mit adjanak de nekem modnják hogy nem tudják mit adjanak a másiknak...

a rokonok meg a szüleim meg pláne, ha meg is kérdezik..


ezért szeretek jobban adni mint kapni. az osztályos húzáson én ajándékot készítettem, mondhatom én adtam a legszemélyesebbet, mindenki vett valami random dolgot én csináltam majdnem csak egyedül.. imádok adni, kíváncsi vagyok hogy tetszik nekik stb. boldogság tölt el.. sokkal nagyobb boldogság mintha kapnék valamit. akkor olyan "lerendezett " lettem.


épp azért jobban szeretek olyannak adni aki nem ad nekem. vagy nem tud mit adni (mert szegények stb. ilyen okokból) vagy mert nem tudja hogy fogok neki adni azért nem készül semmivel. így meglepetés éri már csak a szándék is.. :)

2011. dec. 22. 17:27
 14/16 anonim ***** válasza:
ugyan már én sem tudom kinek mit adjak mégis szeretem a karácsonyt és nem muszájból adok, azért adok mert jól esik.
2011. dec. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Előbb már írtam: tipikus serdülő vagy. A kérdezői kommentedben volt mégis valami, ami "átmelegíti" a véleményemet. "Imádok adni.." Ez gyönyörű - és ez vagy igazán. Tiszta és jó szándékú, szeretni tudó kislány - akiben "kavarog" a serülőkor. Az meg? - természetes, az összes konfúziójával. Hidd el: ezt tényleg kinövöd. Szeretni való felnőtt lesz belőled. Szép, meleg Karácsonyt mindazokkal, akik valahogy fontosak neked.
2011. dec. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Nem vagy elmebeteg hanem éleslátású. Igen, sajnálatosak mindazik akik kényszerbôl ünnepelnek. Te pedig gondolj a lekismereiedre és ne tedd.
2012. dec. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!