Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Utálom a karácsonyt?!

Utálom a karácsonyt?!

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy nem szeretem a karácsonyt,mármint nem látom semmi értelmét. Meg vagyok keresztelve,de nem érzem azt hogy a katolikus vallás közel állna hozzám,pedig régebben még templomba is jártam,és bibliát is olvastam.A családomban is mindenki csak "hagyományból" kereszteli meg a gyerekét. Tudom hogy sok nem vallásos család is ünnepli a karácsonyt,és ezzel nincs is semmi gond.Viszont ha egy család szereti egymást akkor ne csak karácsonykor hanem egész évben szeressék egymást,és segítsék egymást a családtagok! Utálom ezt a nagy felhajtást is: vásárlási láz,mindenhol giccses díszek,akciók,idióta reklámok.... mintha már csak üzlet lenne az egész. Hogyan éljem túl úgy a karácsonyt,hogy ne bántsam meg a családomat,rokonaimat,akik már most buzgón készülnek a karácsonyra,és meg egyáltalán nem lelkesedek ezért...?
2012. nov. 25. 16:26
 1/10 A kérdező kommentje:
19/L
2012. nov. 25. 16:28
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
én is utálom a karásonyt,21 éves vagyok,elég rossz érzés,amikor mindenki a családban készül rá.én meg csak felesleges pánzkidobásnak tartom
2012. nov. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem ez nem azt jelenti,hogy utálod hanem,hogy nem érted miért képesek mások lelekesedni érte.

Szerintem ezt így ne jelentsd ki a családodnak mert még te leszel a "fekete bárány",hanem (ha egyáltalán akarsz bármit is mondani)monde meg,hogy te nem vagy oda érte.

Próbáld meg túlélni,sok sikert :)

2012. nov. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
*mond
2012. nov. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát én nem utálom, de.....

ez a nagy felhajtás, hogy még a vízből is ez folyik, ez tényleg csak k**va nagy felhajtás, hogy jajj istenem, itt a karácsony, meg az ünnep, csilingelnek a TV-ben, meg minden. Felesleges.

Mi is odafigyelünk egymásra egész évben, csak karácsonykor ajándékot veszünk/csinálunk egymásnak. Ennyi. A többi felhajtás szerintem is felesleges.

2012. nov. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Ha nem vetted volna észre, minden ünnepből üzletet csinálnap. A "világvégéből" is azt fognak, és fogadjunk, h még dec. 22.- én is kaphatóak lesznek ezek a cuccok...
2012. nov. 26. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A kereskedelemmel és a felhajtással nem kell törődni. Én nem vagyok keresztény, de ünneplem a karácsonyt, bár nem veszem be azt a szeretet ünnepe szöveget, mi egész évben szeretjük egymást. De ez az ünnep valahogy olyan hangulatos, ha érted mire gondolok. Fenyőszag, gyertyafény, otthon ünneplőbe öltözünk és megajándékozzuk egymást, sütünk sütit és az év két napján megengedünk magunknak egy libát.


Viszont attól, ami a boltokban van, én is hányok. Az összes giccses zenétől, amit már most nyomatnak, a Mikulásmaskarába bújt emberektől, akik az utcán mászkálnak (a Mikulás különben is december 5-én éjjel jön), a sok vedd-meg-ezt-is dologtól, meg, hogy rám akarnak sózni olyan dolgokat, amiket nem akarok megvenni. Meg a "leértékelés" a boltokban, és akkor megy a sok birka megveszi azt, ami nem volt leértékelve, csak odaírták.

Én ajándékozni is szeretek, mert szeretem, ha örülnek neki. De nem vagyok gazdag, ezért nem tudok lépten-nyomon ajándékozni, amikor eszembe jut. (Én kézműves dolgokat szoktam adni, de az alapanyagot sem adják ingyen.)

2012. nov. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az apai ági családom szinte bigott keresztény. Én is meg vagyok keresztelve, kényszerből hittanra kellett járnom, elsőáldozó is voltam(és itt abba is hagytam, mert hányingerem van mindenféle vallástól!).

Nálunk a karácsonyi nyálcsorgatás sokkal nagyobb "buli", mint egy szülinap. Születésnapomra pl. kapok 6-7 ezret karácsonyra pedig vagy 25-öt(a család főleg pénzben és alkoholban méri az ajándékozást, tudom, érdekes madarak). Aztán mivel különváltak a szüleim, hobbi ilyenkor már csak megszokásból pocskondiázni anyát. Volt, hogy előttem és jó hangosan pofáztak róla olyan dolgokat, hogy nekem szakadt le az arcomról a bőr. Észre se veszik ilyenkor. Mindegy. :D Szóval akkor jönnek a kötelező ünnepi evések. Én meg nem fogok 2 napig koplalni a karácsony kedvéért, hogy 4 tányér kaja férjen belém. Keveset eszek alapból is nagyon. És akkor miért nem eszek. Meg úgyis kövér maradok, sose leszek sovány, ne most fogyozzál etc.

Rühellem.

A reklámok idegesítőek, a nyafogás a szeretetről még idegesítőbb. A fényeket, díszeket bírom, mindent amin nem mikulás, angyalka és télapó és társai vannak. Szeretem fotózni őket, jól néznek ki. :D

Bocsi a regényért, nem fejtem ki jobban mert sose végzek. :D

2012. dec. 3. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát, ha csak ez a baj... :) Mikor a lányom megszületett, biztos voltam benne, hogy meg lesz keresztelve... Azóta eltelt közel 2 év. Mindketten meg vagyunk keresztelve, így nem volt kérdés, hogy a kicsi is meglesz. Erre párom megkérdezi? Akkor hordod templomba is? Mondom, dehogy! Akkor meg minek? Most ott tartunk, hogy anyós rágja a fülünket, de nincs keresztanya jelöltünk sem.. Ráadásul szépen átvettem párom véleménynét, szerintem is eldönti majd ha nagyobb lesz, milyen vallást akar gyakorolni ( ha akar). Azt én is utálom, amit a kereskedők csinálnak a karácsonyból. Ráadásul nekem valahogy a szeretet ünnepe sem igazán jön be. Konkrétan volt, hogy sírva fakadtam az egész hazug " álszeretetből". Fadíszítés közben hisztiztem, és közöltem párommal az ünnepről alkotott véleményemet :) Nálunk ált a pénzről szólt. Most kezdek rájönni. Vagyis igazából az ajándékokra. Oké, ha nem kerül, oké, ha nem egyformán, de legalább ne olyant vegyenek, amit nem tudok mit kezdeni. Akkor inkább adják az árát vagy valami. Ráadásul anyámnak van egy olyan hülye szokása, hogy mindig sopánkodik, hogy cska ennyi annyi kerül. Mindenkinke. Erre én kaptam egy olcsó pulcsit ( oké, örültem neki, tényleg jól néz ki), errer öcsém kapott 2 új Hp lemezt, mindegyik 4000 körül volt. Tudom, mert mi megvettük a párommal nekünk is. Akkor hol van az egyformán. Abba beletörődtem hogy nem én vagyok a kedvenc, de legalább ne hazudjon a szemembe. Karácsonykor. Abban az időben úgyis sok balhé szokott menni nálunk :( Már most kezdi anyám,, hogy nem lesz se kaja, se fa, se ajándék. Persze... Végülis én a hangulata miatt szeretem ( ha olyan lenne, mint amit elképzelek). Nekem nem kell ajándék páromtól sem, csak legyen velünk, és ne legyenek viták. :) Persze lesz mindkettő :) Ja, és tudom, hogy Ő szeret.


Szóval tanácsot csak annyit tudok adni, hogy próbáld meg nem elvenni az ő kedvüket, de finoman esetleg mndd el, mit érzel az ünneppel kapcsolatban.

2012. dec. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A hetedik válaszoló elég jól megfogalmazta, a hangulata tényleg szép... Viszont a szeressük egymást karácsonykor legalább...
2012. dec. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!