Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mit tegyek ebben a helyzetben?...

Mit tegyek ebben a helyzetben? Első karácsony, és teljesen kétségbe vagyok esve.

Figyelt kérdés

Karácsonykor 5 hónapja leszünk együtt a párommal. Együtt is élünk már a legeleje óta.

Ő nagyon jól keres, én elég keveset. Emiatt kb. egy hónapja, amikor szóba került a karácsony, felvetette, hogy mi lenne, ha megszabnánk valami keretet az ajándékozásra, hogy ne legyenek aránytalanok az ajándékaink. De átgondoltuk és végül elvetettük az ötletet, merthogy ha minimumot szabunk meg, az azt jelentené, hogy kötelezzük egymást, hogy költsünk a másikra legalább ennyit, nem túl szép dolog, a maximum meg úgyis csak engem köt, ő meg tisztában van az anyagi helyzetemmel, szóval tud ennek függvényében vásárolni.

Na de a napokban véletlenül megtudtam, mit kapok tőle. Nem kutattam, csak mellettem olvasta az íméljét, és ahogy odapillantottam, pont azon a szón akadt meg a szemem: olyasmi, amire nagyon régóta vágyom, de nem engedhetem meg magamnak, mert másfél havi fizetésembe kerülő luxuscikkről van szó.


Ezt egyszerűen sehogy nem tudom viszonozni. Egyrészt nekem nincs hasonló jellegű dologra pénzem, de ez a kisebbik baj, mert ezt ő is pontosan tudja. A nagyobbik baj, hogy nem is tudok semmit, amire ő annyira vágyna, mint én erre. Így esélyem sincs egy igazán jó ajándékra, és ez nagyon frusztrál. Mit tehetnék? Vegyek neki sok kis dolgot? Olyasmikben gondolkoztam, amikre szüksége van, de ez az ajándék most kétségbeejtett.


Volt már valaki hasonló helyzetben? Hogy oldotta meg? Gondoltam arra is, hogy beszélek vele erről, de tegnap este hallottam, amikor a lakótársamnak mondta, hogy megrendelte már nekem és úton van. Szóval még le se tudom mondatni vele. Meg annyira talán nem is akarom, mert tényleg nagyon vágyom rá. Mit tegyek most?


2012. dec. 10. 15:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
54%

Ne aggódj és szivből jövőn gondolkodj.


Nálunk is volt hogy a két ajándék között kb 10-szeres különbség volt (én vettem a drágábbat),de eszembe nem jutott ezért kevésbé örülni annak amit kaptam,annak örültem hogy kedvébe tudtam járni a páromnak.


mit kapsz?

2012. dec. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
55%
elég szomorú, hogy ma már csak erről szól a karácsony... nem az a lényeg, hogy mennyibe kerül, mert lehet vmi drága de nem szívből jövő és lehet vmi egyszerű is, de szívből jövő... "ön dönt"
2012. dec. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
16%

Szeretne megajándékozni valamivel, aminek örülnél, de nyilván nem azért, mert hasonló értékűvel akarja viszonoztatni. Egy házasságban sem keresünk egyformán. Ne aggódj, fogadd el, örülj neki bátran (hiszen neki EZ lesz az öröm) és adj neki olyasmit, ami szívből jön, értékétől függetlenül.

És ne olvasd az emiljeit, mert oda a meglepi!:-)


Egy dolgot viszont ne feledj! Ha nagyon eltér a havi bevétel, akkor ott előbb-utóbb meg kell egyezni az ajándék-kérdésben, mert a kevesebbet keresőt az ilyesmi mindig frusztrálni fogja valamilyen szinten. Én mindenképpen egy maximumban egyeznék meg vele a helyedben, így nem lesz kényelmetlen. Nálunk is hasonló a helyzet, ismerem a problémát.

2012. dec. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
52%

hagyd mar beken a kerdezot. persze, hogy nem errol szol a karacsony! ez csak egy resze! mit kapsz?????? LecciLecci ird meg!

En meg inkabb azt mondom, hogy az o ajandekatol fuggetlenul vegyel neki valami kedveset, es orulj annak amit o ad. Jo fejnek tunik a baratod azokbol amiket irtal.

Ilyen az elet, a kulonbsegek majd eltunnek, ha kozos kasszan lesztek, es normalis a baratod. (es szerintem az)

no para!

szoval? Mit kapsz?

2012. dec. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
61%
elozo vagyok. Egyebkent az en ferjem kb. 7x annyit keres mint en, mert en a gyerekekkel vagyok itthon, o pedig jol keres, de osszhang van kozottunk, es en orulok az o sikerenek. Ami az enyem az az ove es forditva. De persze ez egy kesobbi kerdes. Most csak oruljaz unnepnek, ilyesmi.
2012. dec. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
81%
Tudom, hogy nem ez volt a kérdés, de ha már most gondot okoz a pénzkérdés, akkor ez szerintem csak még erősödni, rosszabbodni fog.
2012. dec. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
48%

Ha már ennyire ki van hegyezve az anyagiakra az ajándékozás, az inkább csereüzletnek tűnik.


Egyébként rém egyszerű: vagy ne ajándékozzatok (nem is értem, miért kötelező pont karácsonykor ajándékozni), vagy legyen kézzel készített.

2012. dec. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
26%
Ez egy párkapcsolat, örömet akarsz okozni a másiknak, akármivel, amivel tudsz. Nem cserekereskedelem, hogy azonos értékben kell árut adni azért, amit kapsz.
2012. dec. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Ha mindene megvan, olyasmivel készülj, ami élményajándék: kedvenc együttese előadására koncertjegy/színházjegy/operajegy/ egy napos utazás vhova stb... Eznekivül készíts neki házi likőrt, valami férfias ízben, a pasik minden piának örülnek, és olyat még biztos nem ivott, amit te készítettél az ő ízlésére.
2012. dec. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
47%
Nálunk a családban évekkel ezelőtt megegyeztünk, hogy ajándéknak csak apróságot!! Sokan vagyunk, néhány ezer forint lehet maximum az ajándék fejenként. A gyerekeknél természetesen nincs korlát, ők kaphatnak értékesebbet, de felnőttek egymás között csak kis szerényen.
2012. dec. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!