Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Karácsonykor minden évben...

Karácsonykor minden évben valami szörnyűség történik velem. Hogy lehetne ezt megszűntetni?

Figyelt kérdés
Szeretném én is átélni a karácsony hangulatát. De sosem tudom mert ameddig visszaemlékszem mindig történt valami borzalom. Sorolom évente mi volt: calici vírus miatt végig hánytam a 3 napot. Infuenza miatt ágyban kellett maradnom. Aztán arcidegbénulás, máskor sok éves kapcsolat utáni szakítás, másik évben olyan erős menstruáció, hogy felkelni sem tudtam, egyszer megvakult 24.re hírtelen az anyám (pár hét múlva szerencsére elmúlt), 2 éve egy súlyos betegségem kezdődött el 24.én ezt félre diagnosztizálta 2 orvos. Név szerint Karácsony A. szakorvos és Karácsony E. háziorvos. Majdnem meghaltam miattuk. Majd mikor már úgy tűnt meggyógyultam épp most decemberben a karácsonyi dekorációt tettem fel mikor éreztem, hogy baj van. Megműtöttek. Az egész karácsonyt a kórházban töltöttem. És most jön a legjobb. A szobatársamat Karácsonynénak hívták! Tudom, hogy ez már hihetetlen de tényleg igaz. Rettegek mi lesz jövőre. Segítsetek! Hogy lehet megtörni ezt az " átkot"? Már egy karácsonyfás zoknit sem merek felvenni mert félek, hogy eltörik benne a lábam. 😣

2018. febr. 20. 00:33
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Februárban nem a karácsonnyal szoktam foglalkozni. És eddig elfogadtam, hogy ez van és nevetgélve meséltem másoknak. De azért az, hogy idén egy korházi ágyon töltöttem csővel az oldalamban már komolyan megrémített, főleg, hogy az ilyen nevű személyek is beléptek a képbe. Azt nem az én tudatom irányítja, hogy a szobatársamat hogy hívják, vagy egy költözés után mi lesz a neve a háziorvosomnak akihez tartozom. Egyébként a szomatársammal legalább nem volt gond, viszonylag normálid volt a neve ellenére. Gondoltam most még messze van a karácsony, talán van időm megoldani valahogy a dolgot év végéig. Terápiákat pszichológus tart. Aki nem orvos! Hanem bölvsész szakot végzett. Az orvost pszichiáternek hívják. Aki nem tart terápiát hanem megtöm gyógyszerrel. Véletlenül alakult életesemények miatt érdekes lenne orvodhoz menni? Mégis mit mondanék neki?
2018. febr. 22. 09:31
 22/28 anonim ***** válasza:

Tisztában vagyok, hogy ki a pszichológus és ki az orvos, pszichiáter.

Ez orvosra tartozik, mánia és terápiával lehetne kihozni belőled.

Vannak ám milliomosok, akiket nem "tömnek gyógyszerrel" hanem terápiával gyógyítanak. Nem hiszem, hogy te ebbe a körbe tartozol.


"Egyébként a szobatársammal legalább nem volt gond, viszonylag normális volt a neve ellenére."

jó "a neve ellenére"... igen...

És egy Szabó nevű majd pofáncsap egyszer - "a neve ellenére" ő viszont rossz.


- igen, ezt kellene tudatosítani. Nem ritka a "Karácsony " név/szó/ünnep és a köteléket a "karácsony" és a rossz dolog " közt kellene elvágni.

Mert valójában nincs, csak a te téveszméd hozta létre.

Ezt mindenki tudja -rajtad kívül, úgy hogy most ne felelj (mennem is kell), hanem gondolkozz el azon, hogy te mész a forgalommal ellentétes irányban az autópályán.

Itt és most: mi a dolgod? Mit olvasol? mi a kedvenc versed? zenéd? Mikor énekeltél utoljára? Mikor rajzoltál - próbáld meg kirajzolni " magadból a feszültségeket.

2018. febr. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

Értékelem ezeket a hosszú válaszokat de nézd csak, ezt jelenti a mánia mint pszichológiai fogalom: [link]

A cikkben felsorolt tünetek közül rám semmi nem jellemző. Nincs felfokozott lelkiállapotom, nem hallucinálok, nem beszélek sokat, nem fokozott az anyagcserém és ha nem alszom 8 órát hulla vagyok...stb. Még mindig nem értem mit keresnék szerencsétlen véletlenek miatt pszichológusnál. Még ha valami mágushoz küldenél jobban megérteném. Az ember a saját betegségeit talán elő tudja idézni. De mások életére és egészségére nincs ráhatásom. A rajzolás sajnos nem segít ezen a problémán. Gyerekkorom óta festek...ilyen szempontból hiába. Hogy mi a dolgom...az életben? Vagy hogy értve? Ez egy nagyon jó kérdés....nyilván a lelki fejlődés mint mindenkinek....de bővebben én is kiváncsi lennék rá...olvadás, zenék meg versek nem tudom, hogy jönnek ide? A vers számomra egyébként sem egy kifejező műfaj.

2018. febr. 22. 17:41
 24/28 anonim ***** válasza:
Szerintem még mindig nem tudtad feldolgozni azt, hogy a családodban rossz volt a hangulat, és a szüleid elváltak. El kell fogadnod a múltat, és kell engedned. A mai életed legyen boldog és elégedett. A karácsony egy pár nap, nem az élet. Az egész év legyen jó, és az egész élet.
2018. febr. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
A végével egyet értek, hogy az egész év legyen jó. De sok évtized alatt amennyi rossz dolog történik az emberrel - nem csak velem, mindenkivel- vicces lenne azon rágódni, hogy a szüleim elváltak. Főleg, hogy azóta nyugdíjas mindkettő és remekül vannak egymás nélkül. A bétegséget és a kórházi traumát valóban nem tudtam még feldolgozni de ez a jelen és nem a múlt....
2018. febr. 24. 13:49
 26/28 anonim válasza:
nekem minden unnep elott gyomoridegem van. gyulolom oket.gyere ide miert nem jossz. edd meg. de nem mert nem szeretem rosszul vagyok tole. jo akkor nem. hoztal kajat?huha ide kajat kell hozni. gyertek ti. nem megyunk zavarunk.akkor mi is zavarunk. megoldas: minden unnepen DOLGOZOM. a szuletesnalomon is. egyszeruen nem tartom meg egyiket sem.ajandekot se veszek nem is adok csak 2 honappal kesobb.
2018. márc. 31. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Szerintem az ünnepek színesebbé és szebbé teszik az életünket. Én is próbáltam amit mondasz de nem vált be. Már csak azért sem mert az én munkaidőmnek vége van az ünnepnapokon is legkésőbb 18órakor utána meg ott vagy egyedül ha lemondasz mindenről, miközben mindenki ünnepel.
2018. ápr. 1. 08:15
 28/28 anonim válasza:
Valahogy megtaláltam ezt a kérdést,és megkérdezem hogy milyen volt a 2018-as,2019-es és 2020-as karácsonyod?remélem nem történt semmi borzasztó
2021. okt. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!