Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Azok akik várják a karácsonyt...

Azok akik várják a karácsonyt (! ) Nektek mik a terveitek az ünnepre?

Figyelt kérdés

Én már nagyon várom, 17nap van vissza:)


Hogyan készültök rá?

Ajándékoztok?

Mit főztök, süttök?

Dekort raktok ki a házra, vagy a házba?

Milyen lesz a fa?

Mézeskalács házikó?

Kedvenc karácsonyi film?


Minden részlet érdekel:)


Akik NEM szeretik és nem is várják a karácsonyt azok NE írjanak.


2018. dec. 7. 09:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mi elég sokat melózunk ez a főszezonunk, de az ajándék kiválasztás/megvásárlás, ünnepek alatt a családi nyugalmat szeretném a legjobban, de e helyett családlátogatás lesz :(
2018. dec. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Család látogatás nekem se tetszene, bár attól függ mennyire vagyok jóba velük:D
2018. dec. 7. 09:22
 3/14 A kérdező kommentje:
Úgy látszik csak én várom ennyire :/
2018. dec. 7. 13:31
 4/14 anonim ***** válasza:

Én 21-ig nagyon be leszek fogva, mindennek csak utána állok neki. Az adventi koszorú kivételével semmit sem csináltam:( Ez az első ilyen év nagyon régóta, advent első vasárnapján szoktam itthon dekorálni (mindig ugyanazokat a díszeket, ugyanoda, kialakult hagyomány szerint, esetleg 1-1 új darabbal - de nem sokat, és csak beltérre), szoktam adventi naptárat készíteni csokis dióval (saját készítésű zacskókba) - ez most mind elmaradt:S


Szűk családi és baráti körben ajándékozunk, a legtöbb a részemről már megvan.


Nálunk mindig sült hal van krumplival:D 23-án szoktam a süteményeket megsütni: mézeskalácsot (házat nem) és 2-3 családi sütit, amiket (szinte) csak ilyenkor készítünk.


A fát 21-22-23-án vesszük, olyan 1,60-as lesz, hagyományos családi díszekkel.


Film: azt majd meglátjuk, mihez lesz kedvünk épp aznap. Karácsony 3 napja alatt az Illatszertárat feltétlenül meg szoktuk nézni, mert nekem nagy kedvencem (főként persze a benne szereplő színészek miatt). Persze van saját, bevált karácsonyi zene válogatásunk is.


24 délelőtt és délután is elég "rutinszerű" (jó értelemben), mindenki tudja, mikor mit kell épp csinálni, hogy ne kelljen rohanni, mégis minden kész legyen időben. 25-26 egy-egy családlátogatás, ez is fix (értsd. nincs belőle családi vita, kb. "évtizedekre" előre lehet tudni, hogy mikor hova megyünk és kikkel találkozunk majd:) Azoknak a napoknak a maradék része pihenéssel és az ünnep "megélésével" telik.).

2018. dec. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hosszú válaszod :)

Akkor nem csak mi vagyunk ilyenek akik a megszokott módon, ugyan azt tesszük minden évben stressz nélkül,ugy ahogy nekunk jo:)

2018. dec. 7. 22:38
 6/14 Norman Bates ***** válasza:

Nekunk ez lesz az elso csaladi karacsonyunk, kislanyom 8 hos. Sajnos nagyon elfoglaltak vagyunk igy meg semmit nem diszitettunk fel.

Ajandekokat mar megvettm, majd be kell csomagolni.

Elvileg holnap veszunk igazi fat meg diszitgetunk, aztan 23-ig nem erunk ra karacsony temaval foglalkozni.

Meg nem tudom mit fogunk fozni, egyszeru otleteket szivesen varok, aztan valoszinukeg nezunk valami karacsonyos filmet. Nekem a reszkessetek betorok az amit minden evben megnezek.

25-en reggel ajandekbontas, majd pihenes.

26-n meg kimozdulunk, veszunk ruhakat.

2018. dec. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Norman Bates ***** válasza:
Meg annyit hozzatennek, hogy az elmult 2-3 evben eleg lapos volt a karacsony, nem volt hangulata, d eiden mar nagyon varjuk!
2018. dec. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Reszkessetek betörőket én is nézem idén


Köszi a választ!

2018. dec. 8. 11:53
 9/14 anonim válasza:

Én még csak zenéket hallgatok, de nagyon szeretnék már elmenni vásárolni a barátaimmal és szeretnék csinálni díszeket és ajándékokat itthon, de nincs motivációm, társam és ötletem:((

Dekor tuti, hogy lesz és mivel dekoratőr leszek ezért én díszítem a fát és a lakást!!

Nem vagyunk annyira mézeskalácsosak, általában nem lesz jó a végeredmény😂

Egyik nap karácsonyi zene mellett bontogatjuk az ajándékokat, másnap elmegyünk vendégségbe!

Nagyon várom a hangulat miatt és mert hazajön a nővérem!❤️

Neked, hogy fog telni?^^

2018. dec. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod :)


Én idén ilyen kis fonalból készült sapkákat gyártok nagyon jók :) karacsonyi dísz de akár ajándék mellé is adható.


Égőket szoktunk kirakni a házba meg apróbb díszeket.


Mezeskalacs elmaradt minden évbe, idén lehet csinálok végre:) de nagyon tetszenek a házikók.


A fára mindig színes díszeket teszünk. Nem szokott egyszínű lenni.


Ajándékokkal nem vagyok meg eddig csak párat vettem. De nem stresszelek be van meg ido:D


Kedvenc filmem a reszkessetek betörők 1-2 de ki gondolta volna:D

De mindet imádom mind olyan kis aranyos..


Nálunk évről évre a szokásos, 23-án, 24-én délelőtt sütés, főzés, 24-én díszítjük a fát is, aztán mire végzünk jön a család, meghitt ünneplés ajándékozás szűk családi körben, estig eszegetunk iszogatunk aztán utána hazamennek, aztán bebujok az ágyba és nézem a karacsonyi filmeket :)

25-26-an max tesómékhoz megyünk vendegsegbe de amúgy itthon pihenünk, filmeket nézünk:)

2018. dec. 8. 15:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!