Kezdőoldal » Ünnepek » Névnap » Nektek rosszul esne, ha...

Nektek rosszul esne, ha névnapotokon összesen 4 ember köszöntene fel titeket?

Figyelt kérdés

Az az igazság, hogy a legjobb barátnőm, a háromból 2 testvérem, és egy volt barátnőm/osztálytársam köszöntött fel. A szüleim, a másik tesóm, és a többi barát és családtag, illetve a párom valahogy elfelejtette.

Túlélem, nem ez a legnagyobb problémám, de ti mit szólnátok? Nektek ez mennyire fontos?

Mert nekem nem a legfontosabb ünnepek egyike, csak elgondolkoztam rajta és hát... Elég vegyesek az érzéseim.


2018. jan. 31. 12:17
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

A szüleimtől és a páromtól rosszul esne. Mi ünnepeljük a névnapot is. Nem úgy, mint a szülinapot, de ünnepeljük. A szüleidnek tudni kellene, hiszen ők adták neked a neved. A párodnak meg szintén tudni kellene, hiszen ennyire nem érdeklődik irántad, hogy ennek utána nézzen? Tesódat sem értem.

Mindenesetre, nekem ez nagyon fura lenne és rosszul esne, ha számomra ilyen fontos emberek nem köszöntenének fel.

2018. febr. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Igazából a névnap, nem tartozik a "fontosabb" ünnepek közé, nem is mindenki "tartja meg".
2018. febr. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
Egyebkent, mi azért megünnepeljük, de csak a csaladon belül, meg van két barátom, akikkel ilyenkor elmegyünk 1- 2 sörre. Mondjuk, a csaladtagjaidtól.kicsit furcsa, hogy elfeledkeztek róla, legalábbis, ha amúgy fel szoktátok köszönteni egymást a nevnapokon.
2018. febr. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim válasza:
Ne aggódj kedves kérdező emiatt! Engem is csak a közeli rokonaim köszöntenek fel de a fater családja (vagyis az unokatesóim, ottani nagyim stb) azok elfelejtették hogy nekem van névnapom s soha nem köszöntenek fel. Plusz poén h a keresztanyámtól se kapok sose ajándékot névnapomra :D s tudom legyen ez a legnagyobb gondom... :)
2018. febr. 1. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim válasza:
#14-es vagyok, azt még kifelejtettem h a másik két tesómnak mikor van akkor ömlenek a telefonok h "boldog névnapot". S egyszer kellett anyuékat emlékeztetnem h volt nekem ilyen is mert egyszerűen kiment a fejükből, de utána nem győztek bocsánatot kérni emiatt :)
2018. febr. 1. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Nekem még névnapom sincs.
2018. febr. 1. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Előző kommentekre kapott pontszámaim arra ösztönöznek, hogy kiegészítsem azt a hozzászólásomat.

.

A naévnap, születésnap, halottak napja megitélésével egyezik a Nőnap is.

Nőnapkor olyan nők is kapnak egy szál virágot (és felmentést az alól, hogy uruk és parancsolójuknak aznap ágyba vigyék a kávét), akiket az őket felköszöntők az év többi napján, hátuk mögött, 'vén r.bancnak', 'hülye k..vának' nevezik.

.

Azok, akik ezt teszik, tartoznak az olyan stabilan álló szélkakasok közé, akik megvetik a kéményt, mert egy kis szellő hatására egyik oldalukról a másikra ugrik.

Véleményem nem az határozza meg, hogy sokaknak tessék...

2018. febr. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Igen elozo kommentye buldozerkent, ment at rajtam es ejtett a tokeletes meglepodettseg allapotaba. Nos en orulok, hogy van nevnapom, mert szeretem a nevemet. :D csaladtagjaim is. Regen egyebkent, volt olyan szokas, hogy amelyik nap szulettel, azt a nevet kaptad. Eszerint en Ferdinand lennek. :D
2018. febr. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Nincs névnapom és sose értettem ezt az ünnepet, pedig egyébként minden ünnepet hagyományosan megtartok. Engem zavarba hoz , hogy miért kell egy nevet ünnepelni. Hát mindenkinek van neve. Esküszöm nem értem. Tehát engem cseppet sem zavarna a 4, ahogy a 0 sem.
2018. febr. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
#19: Azert felköszöntenek valakit a névnapján, nyilván nem a nevet ünneplik, hanem annak "viselőjét".
2018. febr. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!