Kezdőoldal » Ünnepek » Születésnap » Facebook felületen születésnap...

Facebook felületen születésnapi köszöntés hogy illedelmesebb, kedvesebb vagy kellemesebb?

Figyelt kérdés
Engem egy egész kicsit bosszant, mikor születésnapon (tegnap volt) üzenetet küldenek, akár jó barátok is ahelyett, hogy üzenőfalra írnának. Azt gondolom, lesznek őszinte és álszent vélemények is azért, hogy emiatt minek panaszkodni. Viszont ha többségünk magába néz, szerintem érzi, hogy jobban esik ilyenkor az üzenőfalon látni több kívánságot. Egyszerűen azért, mert ezeket összegzi is közben a Facebook és egyébként is vagányabb (már bocsánat, de egyszerűen így van). De olyannyira nem vagyok "pózer" se, hogy a profilképemen 21 lájk van, míg a sokkal "népszerűbb" képeim valamelyik eldugott albumban. Tehát nem annyira akarok kirakatba tenni magamról dolgokat, de igazán jól esne a falamra (is) kapni az üzeneteket. Ez egy apró gesztus, de én is minden szülinapost a falán tisztelek meg. Azt se gondolom, hogy a privát üzenet ünnepibb vagy kedvesebb lenne. Ez az egy "hiúságom" volna itt, hogy ugyan, a falon "ünnepeljük meg" egymást, sokkal jobban esik mindenkinek. Értem én, hogy minden köszöntést meg kell becsülni, de én magam rájöttem, hogy jobb a kinti falon olvasni ezeket, mint privát olvasni. Eszembe nem jutna, hogy évente egyszer az ünneplőt ne a falon köszöntsem fel. Hülyén hangzik, de inkább van így (online-szinten) kiemelt hangulata, mint egy-egy üzenetet küldeni. Szégyellik az emberek a másikat ilyenkor vagy nem is tudom, mire lehet gondolni...

2020. máj. 28. 11:11
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
87%

Én is mindig privátban írok, és a születésnapomat se teszem ki közszemlére akinek fontos vagyok úgyis tudja.


Nem értem, hogy miért kell ennyire a kirakatban élni…

2020. máj. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
53%
Igen, ez a baj, hogy most már a facebook tele van nyugdíjasokkal akiknek ilyen problémáik vannak 😀
2020. máj. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
100%

Először is, boldog szülinapot!

Másodszor gondolom, fiatal vagy még; egy adott életkorig számítanak az embernek az efféle visszajelzések, aztán a többség ezt idővel kinövi.

Bevallom, én már a facebookos felköszöntésekről is leszoktam, főleg, hogy az ismerőseim többségét még anno udvariasságból jelöltem vissza. Csak egy viszonylag szűk kör az - akivel vannak közös emlékeink, és ma is tartjuk valamilyen formában a kapcsolatot -, akit fel szoktam köszönteni. Hogy ezt az üzenőfalán, privát levélben, telefonon vagy személyesen teszem meg, az mindig az adott helyzettől függ. Az én szülinapom holnap lesz, ha nem ír senki a falamra, tök rendben van (úgyis csak 1-2 csoport miatt vagyok fent), a hozzám közelállókkal közösen sütünk egy tortát, és majd jókat röhögünk, ha elcsesszük, jóvanazúgy.

2020. máj. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
Én jobban szeretek privát üziket kapni. Meg többségben azok az emberek írták mindig privátban a köszöntést, akikkel közelebb állunk egymáshoz. És jól esik, hogy veszik a fáradtságot egy privire. Meg amúgy az üzifal nem annyira személyes. Meg na, szerintem több esély van arra, hogy azok írnak privit, akikhez közelebb áll az ember. De az, akivel fél évente beszélsz pár szót, úgy se ír privit általában. Max. odaír az üzifalra. Szóval sok esetben szerintem az üzifalon azoktól vannak a köszöntések, akik távolabb állnak az illetőtől és csak nagy ritkán beszélnek. Én pl. idén le is vettem a szülinapom facebookról. Nem akarom, hogy bárki is írjon az üzenőfalamra, akikkel szinte soha nem is beszélek, csak azért mert hogy a facebook kijelzi. Ha valaki akar, és tudja a szülinapom, az így is fel fog köszönteni, ami nekem többet jelent, mintha tele lenne az üzifal minden random ember üzenetével.
2020. máj. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
75%

"szégyelli, hogy boldog születésnapot kíván nyilvánosan"

Nem szégyelli, hanem nem akarja ország-világnak az orrára kötni, hogy boldog születésnapot kíván, hiszen senki másra nem tartozik, csak a születésnaposra. Ennyi.

Azt se szégyelli egészséges, felnőtt ember, hogy szokott kakálni, mégse nyilvánosan teszi. Sőt, még csak be se jelenti, hogy most épp a vécére megy, és hogy mi célból.

2020. máj. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 A kérdező kommentje:
Ha a kaka és a köszöntés közt ilyen erős a párhuzam, akkor oké :D
2020. máj. 28. 17:09
 17/46 anonim ***** válasza:
48%

Az a baj, hogy ezt figyelik egyesek. Ha valakit fel köszöntök nyilvánosan, akkor a másik számon kéri, hogy őt miért nem...

Gyerekes ez a viselkedés, meg valahol szánalmas szerintem, hogy valaki ebben méri magát, hogy hány ilyen felszínes köszöntést kap 😀

2020. máj. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 A kérdező kommentje:

Jó, még egyszer, nagyon nem akar átmenni :)

Szóval: ha VALAKI már egyszer ÍR üzenetet (nem is kell mindenkinek, ahogy sokan semmilyen formában nem is teszik meg), akkor mitől "jobb" a privát, mikor szerintem jobban megtisztel nyilvánosan. No, szóval ez a kérdés.

2020. máj. 28. 18:37
 19/46 A kérdező kommentje:
Egyébként nincs gond a különböző véleményekkel, teljesen rendben van, ki hogy látja. Más kérdés, hogy "hasznosat" nem olyan sokat láttam, mert meggyőzni abszolút nem sikerült, de látom, sokat máshogy éreznek és a privát üzenetet (amit bármikor lehet írni egymásnak a szobából egy pillanat alatt) valami homályos okból jobbnak tartják, mert kettőnkön kívül más nem láthatja. Ez amolyan titok maradhat.
2020. máj. 28. 18:43
 20/46 anonim ***** válasza:
78%
Persze, itt mindenki hülye rajtad kívül kérdező...
2020. máj. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!