Kezdőoldal » Ünnepek » Születésnap » Facebook felületen születésnap...

Facebook felületen születésnapi köszöntés hogy illedelmesebb, kedvesebb vagy kellemesebb?

Figyelt kérdés
Engem egy egész kicsit bosszant, mikor születésnapon (tegnap volt) üzenetet küldenek, akár jó barátok is ahelyett, hogy üzenőfalra írnának. Azt gondolom, lesznek őszinte és álszent vélemények is azért, hogy emiatt minek panaszkodni. Viszont ha többségünk magába néz, szerintem érzi, hogy jobban esik ilyenkor az üzenőfalon látni több kívánságot. Egyszerűen azért, mert ezeket összegzi is közben a Facebook és egyébként is vagányabb (már bocsánat, de egyszerűen így van). De olyannyira nem vagyok "pózer" se, hogy a profilképemen 21 lájk van, míg a sokkal "népszerűbb" képeim valamelyik eldugott albumban. Tehát nem annyira akarok kirakatba tenni magamról dolgokat, de igazán jól esne a falamra (is) kapni az üzeneteket. Ez egy apró gesztus, de én is minden szülinapost a falán tisztelek meg. Azt se gondolom, hogy a privát üzenet ünnepibb vagy kedvesebb lenne. Ez az egy "hiúságom" volna itt, hogy ugyan, a falon "ünnepeljük meg" egymást, sokkal jobban esik mindenkinek. Értem én, hogy minden köszöntést meg kell becsülni, de én magam rájöttem, hogy jobb a kinti falon olvasni ezeket, mint privát olvasni. Eszembe nem jutna, hogy évente egyszer az ünneplőt ne a falon köszöntsem fel. Hülyén hangzik, de inkább van így (online-szinten) kiemelt hangulata, mint egy-egy üzenetet küldeni. Szégyellik az emberek a másikat ilyenkor vagy nem is tudom, mire lehet gondolni...

2020. máj. 28. 11:11
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
Nem 11, hanem 8+1.
2020. máj. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 A kérdező kommentje:
Akinek nem esik jól, az nagyon könnyen kiveheti az opciót és nem "rontom el" a kedvét...
2020. máj. 28. 21:51
 33/46 anonim ***** válasza:
51%
Lehet, hogy azért nem veszi ki, mert a privát üzenetek viszont jól esnek neki. :) Bonyolultak az emberek. Mindenfélék.
2020. máj. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim válasza:
88%
Én azokat szoktam privátban köszönteni, akiket jobban szeretek, közelebb érzek magamhoz. Jobban is esik a szintén privát köszöntés. Személyesebb, látszik belőle, vette azt a kicsivel több fáradságot...
2020. máj. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 A kérdező kommentje:
Álmomban sem gondoltam, hogy ez lehet az oka, hogy ez "kicsivel több idő és személyesebb" így szerintetek. Tulajdonképpen választ kaptam a kérdésre, bár meg nem értettem a dolgot... Köszönöm!
2020. máj. 29. 10:11
 36/46 anonim ***** válasza:
100%

Én a születésnapomon be szoktam állítani, hogy ne lehessen írni az üzenőfalamra, így a barátaim tudják, hogy aznap van, kapnak értesítést (nem tudom minden barátom szülinapját fejből, így tőlük sem várom el ugyanezt), de csak azok fognak privátban rámírni akikkel tényleg jóban vagyok.

Kifejezetten bosszantott, hogy olyan emberek írogattak a falamra, akikkel kb két szót nem váltottam soha, vagy olyanok akik az ismerőseim, de nem kedvelem őket különösebben. Főleg, hogy a facebook valami olyasmit ír, hogy ,,XY-nak szülinapja van, gondoskodj róla, hogy jó napja legyen!" Hát nekem nem attól lesz jó napom, ha egésznap pittyeg a telóm, mert valaki random nem-is-emlékszem-már-ki-vagy kb kötelességszerűen írt egy mondatot, mert a facebook azt mondta neki

2020. máj. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim válasza:
84%
Na, ilyen gond nincs ha az embernek nem ismerősei olyanok akiket nem kedvel vagy nem is ismer szinte.
2020. máj. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:

"egésznap pittyeg a telóm"

Ezt mondjuk le lehet tiltani... Amúgy egyetértek.

2020. máj. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 A kérdező kommentje:

Igen, letiltani és akkor ez a "gond" megoldva.

Másik, hogy kellemetlen, ismeretlen, felesleges személyek írnak a vonalra, akkor hogyhogy ismerősök? Egyébként is, lehet, hogy ők komolyan is gondolják, hogy a másik esetleg nem bánja vagy örül is neki. Nekem például olyanok írnak rendre, akik személyesen is igen kellemes emberek, bár keveset beszélünk. Ez talán olyan "mindenki magából indul ki" dolog. Az nekem távoli, hogy olyat olvasok, kényszerből írják oda meg kötelességből, egyébként is menjen a fenébe, alig ismerem, minek ír stb... egyik munkahelyemen harmadik napon volt kolléga szülinapja. Alig ismertem, 20-30 ember körülállta, ő se tudta igazából, ki a fene vagyok, a gyakorlati időt töltő iskolások pláne... mégis illett ott lenni, pedig mondhattam volna, azt se tudom, ki vagy, ő is, hogy minek eszem a sütijéből :)

2020. máj. 29. 15:11
 40/46 anonim ***** válasza:

"kellemetlen, ismeretlen, felesleges személyek írnak a vonalra, akkor hogyhogy ismerősök?"

Mondjuk úgy, hogy 10-15 éve, még középsuliban mindketten részt vettek egy kiránduláson vagy táborban, ennek kapcsán megjelölték egymást, azóta meg a facén úgy maradtak, holott azóta már kb. semmi közük egymáshoz.


Az, hogy egy munkahelyen körülállnak valakit, az viszont egész más helyzet. Az ilyenbe beleférnek az új kollégák is, természetesen. A facéra frissen regisztráltak viszont nyilván nem. :)

2020. máj. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!