Kezdőoldal » Ünnepek » Születésnap » Facebook felületen születésnap...

Facebook felületen születésnapi köszöntés hogy illedelmesebb, kedvesebb vagy kellemesebb?

Figyelt kérdés
Engem egy egész kicsit bosszant, mikor születésnapon (tegnap volt) üzenetet küldenek, akár jó barátok is ahelyett, hogy üzenőfalra írnának. Azt gondolom, lesznek őszinte és álszent vélemények is azért, hogy emiatt minek panaszkodni. Viszont ha többségünk magába néz, szerintem érzi, hogy jobban esik ilyenkor az üzenőfalon látni több kívánságot. Egyszerűen azért, mert ezeket összegzi is közben a Facebook és egyébként is vagányabb (már bocsánat, de egyszerűen így van). De olyannyira nem vagyok "pózer" se, hogy a profilképemen 21 lájk van, míg a sokkal "népszerűbb" képeim valamelyik eldugott albumban. Tehát nem annyira akarok kirakatba tenni magamról dolgokat, de igazán jól esne a falamra (is) kapni az üzeneteket. Ez egy apró gesztus, de én is minden szülinapost a falán tisztelek meg. Azt se gondolom, hogy a privát üzenet ünnepibb vagy kedvesebb lenne. Ez az egy "hiúságom" volna itt, hogy ugyan, a falon "ünnepeljük meg" egymást, sokkal jobban esik mindenkinek. Értem én, hogy minden köszöntést meg kell becsülni, de én magam rájöttem, hogy jobb a kinti falon olvasni ezeket, mint privát olvasni. Eszembe nem jutna, hogy évente egyszer az ünneplőt ne a falon köszöntsem fel. Hülyén hangzik, de inkább van így (online-szinten) kiemelt hangulata, mint egy-egy üzenetet küldeni. Szégyellik az emberek a másikat ilyenkor vagy nem is tudom, mire lehet gondolni...

2020. máj. 28. 11:11
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem a kérdező tipikusan az az ember akit nem lehet meggyőzni semmiről, csak hajtjja a magáét, írja a kisregényeket ide, panaszkodik, értetlenkedik, hogy miért küldenek neki privát üzenetet a helyet hogy a falára írnák ki?!


Én például amikor valakit felköszöntök nem a sablonos boldog szülinapot szöveget írom, hanem személyesebbet, amit nem biztos hogy látni szeretne mindenki illetve én nem szeretném, hogy mindenki lásson.

2020. máj. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval: ha VALAKI már egyszer ÍR üzenetet..., akkor mitől "jobb" a privát"

Az a baj, hogy te nem egyszerűen csak örülsz, ha ajándékot (pl. felköszöntést) kapsz a szülinapodra, hanem elvárásaid vannak. Ha a felköszöntő nem akarja, hogy más is részesüljön az ajándékjából, mert csak a szülinaposnak szánja, akkor priviben küldi, logikus. Te meg ajándék lónak ne nézd a fogát!


"jobban megtisztel nyilvánosan"

Ha mondjuk megnyersz egy iskolai versenyt, akkor rosszul érzed magad, ha nincsenek tele a hírrel az országos híradók, hanem csak az iskolaújságban jelenik meg? Hát, akkor így jártál... Ki a kicsit nem becsüli, a nagyot nem érdemli.


"a privát üzenetet (amit bármikor lehet írni egymásnak a szobából egy pillanat alatt)"

Ezt most hogy érted? Milyen szobából?

Ugyanazt az üzenetet pont ugyanannyi ideig tart megírni a szobában, a kertben, akárhol, függetlenül attól, hogy privátban vagy nyilvánosan fogja-e majd elküldeni az ember, tehát nem ettől függ, hogy melyik módszert választja. Ez egyszerűen egy ilyen kulturális antropológiai jelenség, hogy a legtöbb ember privátban küldi - bár a face meg társai miatt valóban van egy olyan tendencia, hogy egyre többen úgy hiszik, hogy amit valaki nem tesz ki a netre, az nincs is, ezért az életük minden mozzanatát posztolják, nehogy ne higgyék majd el nekik, hogy étteremben vacsoráztak, hogy háromemeletes tortájuk volt a szülinapjukon, stb., így azt is nyilvánossá teszik, hogy felköszöntik Y-t vagy Z-t.


"valami homályos okból"

Azért homályos még mindig, mert egyszerűen neked nem szempont az, ami másnak szempont. Ez van. Más abba nőtt bele, hogy a születésnap családi esemény, te meg abba, hogy világra szóló bulialkalom. Ez idővel még változhat. Lehet, hogy egyszerűen generációs különbség - de ez elmúlik, ne félj. :)

2020. máj. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 A kérdező kommentje:
Ezt te írtad, nem én, 20-as... hogy "tipikusan" milyen vagyok, az egy talán igaz, csakhogy a kérdés az érzelmek hátteréről szól: miért érzem így vagy úgy. Nem engem kell minősíteni, hanem hogy ti mit és miért gondoltok így vagy úgy. Én kérdeztem valamit, amire az a válasz helyes észrevételem szerint, hogy "szerintem személyesebb privát köszönteni, mert... mondjuk valami nagy titkot vagy nagyon személyeset kell írnom ez alkalomból..." és értem. Nem kell ehhez engem minősíteni, már írtam, tudom magamról, hogy nekem a falamon jobban tetszik. Látom, más nem így van, az okokat meg mindenki máshogy... nem kell itt pszichológust játszani.
2020. máj. 28. 20:45
 24/46 anonim ***** válasza:
54%
De miért nem fogadod el amit írnak a többiek? Mindenki leírta hogy mi a véleménye, de senkiet nem fogadod el csak mondod a magadét. További jó szórakozást hozzá.
2020. máj. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 A kérdező kommentje:
A 22-es például egész jól leírta, hogy szerinte miért így vagy úgy, csak sajnos ő is belekeveri a személyeskedését. Hogy én nem örülök. Ezt nem mondtam, egy jelenséget nem értettem. Azt írtam, nem tisztel meg így, ebben pedig tévedtem, ő komolyan a privát üzenetet tartja jobbnak. Ennyi a történet.
2020. máj. 28. 20:52
 26/46 anonim ***** válasza:
69%

Egyetértek a 24-es válaszolóval.

Fárasztó az okoskodásod, én is kiikszelem a kérdést. 🙂

2020. máj. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 A kérdező kommentje:
24, én pedig leírtam, hogy elfogadom... jaj :/
2020. máj. 28. 21:07
 28/46 anonim ***** válasza:
74%

"A 22-es ... sajnos ő is belekeveri a személyeskedését. Hogy én nem örülök. Ezt nem mondtam, ..."

De, mondtad, ott van mindjárt a főkérdésed utáni első mondatban, hogy "Engem egy egész kicsit bosszant, mikor születésnapon (tegnap volt) üzenetet küldenek, akár jó barátok is ahelyett, hogy üzenőfalra írnának."

2020. máj. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
79%

"jobban esik ilyenkor az üzenőfalon látni több kívánságot"

Ha megnézed a szavazás állását, úgy tűnik, tévedsz: mindössze egy valaki ért egyet ezzel, 11 meg épp fordítva gondolja.


"én is minden szülinapost a falán tisztelek meg ... a falon "ünnepeljük meg" egymást, sokkal jobban esik mindenkinek."

A fentiek tükrében talán jobban tennéd, ha nem így tennéd, mert nem esik jobban mindenkinek, sőt.

2020. máj. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy írnak, nem lehet nem örülni önmagában egy köszöntésnek, az bosszant(ott), hogy ezek szerint máshogy viszonyulunk a dologhoz és ezt én nem érte(tte)m. Az se zavar, ha valaki látja az alkalmat, de nem ír, van ilyen. Az nem fért a fejembe, hogy miért nem a felajánlott üzenőfalra való írást választják. Kezdetben is elismertem, szerintem tetszetős és kellemes így "elárasztani" az ünnepelt falát, így teszek én is. Ha ezt nem akarja, letiltja a felszólítást. Még mindig nem értem, de elfogadom, mint korábban írtam.
2020. máj. 28. 21:49
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!