Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Koreába költözés (? )

Koreába költözés (? )

Figyelt kérdés

Evek ota nagyon szeretem koreat, bevallom, kezdetben a kpop miatt figyeltem fel ra, es meg most is nagyon szeretem, de nem emiatt dontottem ugy, hogy Koreaban szeretnek elni. Nem vagyok egy nagy nyelvtanulos, de a koreait orakig tudom tanulni (az angolt kb 1 oraig max) csak akkor hagyom abba, ha mas dolgom van, imadom a tortenelmuket is, még a koreai hiradot is szeretem nezni, ugy is hogy nem ertem mirol beszelnek, mindent imadok. Youtubeon sok olyan angol videost nezek, akik kint elnek, szoval azt is tudom, hogy nem leanyalom ott elni, foleg kulfoldikent, sokszor probaltam lebeszelni magam errol a tervrol, de akkor boldogtalan lennek, ugyhogy mindenkepp meg fogom probalni, nem vesztek semmit, max elmulik ez a "vagyam" (de ez biztos nem tortenik meg) :)

Na, igazabol a velemenyetek szeretnem kikerni. Arra gondoltam (mivel mar vannak a vendeglatasban folytatott tanulmanyaim) hogy kint koreaban, nyitok egy cukrazdat vagy ettermet. Termeszetesen nem egy 5csillagosat egybol, de evek alatt bovitenem. Igy nem kellene azon gondolkoznom, hogy hol es hogy szerzek munkat, es nem lenne olyan stresszes a munkahelyemen dolgozni.(tudom, az lenne, de legalabb nem alaznanak meg folyton, azert mert kulfoldi vagyok.)

Tudom, ez milliokba kerul, de amig megtanulom a nyelvet, megszerzem az osszes szukseges vegzettseget/papirt, addig itthon vagy esetleg valamelyik nyugat europai orszagban, tudnek gyujtogetni, szoval nem penz nelkul vagnek neki.

A noverem is imadja koreat, es lehet a masik tesom is segitene ebben a tervben, ha ugy tunik hogy megvalosithato, szoval valami csaladi valalkozas szeru lenne, es max (mert ugy az igazi a magyar etel is ha magyar csinalja) 1-2 koreai alkalmazott lenne, a tobbi meg olyan magyar vagy mas nem koreai ember, aki nagyon szeretne kint elni, de a munkahiany miatt nem tud. Nagy terverm, hogy segitsek majd egyszer valakin igy. :) Es legalabb motivalt, megbizhato munkatarsaim lennenek. :)

Gondolom sok olyan ember fog ide tevedni, aki szinten imadja Koreat, es nagyon kivancsi vagyok a velemenyekre, hogy mit gondoltok errol?

Egyebkent 18eves vagyok, es kb 4 es fel eve szeretem az orszagot.



2018. ápr. 25. 23:51
1 2
 11/13 anonim válasza:

Elöször azt találd ki, hogy mire kapsz majd vizumot, vagy letelepedési engedélyt. Ha nyitni szeretnél egy cukrászdát, vagy bármit, nem árt ha lottó 5 van a bankszámládon, és folyékonyan beszéled a nyelvet. Feleségem Dél-koreai, ausztráliában van egy kis üzletünk és utánanéztünk milyen feltételekkel lehetne ott is nyitni valamit...hát maradtunk Sydneyben...

Ez még ne vegye el a kedvedet az országtól, csak Korea nem az EU. Vizum kell, nagyon sok pénz (kb olyan drága mint Japán) és nyelvismeret.

2018. máj. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Én a helyedben előtte netten nézznék valami állást.Főleg hogy Ázsiában utálják a csöveseket így nem akarják a külföldieket beengedni anélkül hogy tudnák hogy lesz e munkája lakhelye stb. Ezért kell a vízum.Legtöbb helyen elvárják hogy tudj folyékonyan.De áttérzem én japánnal vagyok így de én csak 15 vagyok és 11 éves koromban az anime miatt tetszett meg utána viszont maga a történelem minden igazából.Sok sikert^^
2018. okt. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Kíváncsi vagyok, hogy sikerült-e kijutnod:)remélem teljesült az álmod
2021. máj. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!