Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hogyan lehet utazgatni a...

Hogyan lehet utazgatni a világban?

Figyelt kérdés

Annyira elnézem,hogy sok magyar utazgat össze vissza ha a facebookot nézem ha az instagramot ez erre amaz amarra,van aki alig ér haza már indul is máshova.Hogyan lehet ezt megvalósítani mert szerintem minimálbérből nehezen.Valami blogot kéne írni vagy ilyesmi?Mert azt nézem sokan blogot írnak vagy mlm-eznek vagy valami más alternatív dolgot csinálnak ami bejött nekik és van belőle bőven pénzük.Ha nő lennék és mondjuk a meztelen képeimet mutogatnám valószínű már utazgatnék is a világban :)

De lehet én sosem utazok majd csak a kis szaros munkában a szaros kis fizetésből majd abból döglök meg és örülhetek ha leszaladok vidékre 12km-re lévő másik városba?



2021. okt. 6. 22:03
1 2 3 4 5
 21/47 A kérdező kommentje:

12/


Nem tudom hol olvastad,hogy csak villogni akarok az utazással?Attól,hogy nem vagyok mániákus utazó még szeretek helyet változtatni csak az utóbbi időben kevés alkalmam volt rá pláne,hogy még depressziós is vagyok és sokszor szigetelődök el az emberektől.

2021. okt. 7. 13:04
 22/47 anonim ***** válasza:
57%

Es hanyan nem utaznak? Magyarorszagon ez ma sem termeszetes, a tarsadalom kette van nyilva. Te azokat nezed, akik utaznak, de nem tesz ki kilenc es fel millio embert.

Mas orszagokban termeszetes, es pl Angliaban dragabb utazni, mint a vilag masik felere menni.

2021. okt. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 A kérdező kommentje:

22/


Sok szegény ország van ahol nem utaznak de te úgy írod mintha csak magyarország lenne az egyetlen szegény hely a világon.

2021. okt. 7. 14:48
 24/47 anonim ***** válasza:

Utazni nagyon egyszerűen és nagyon olcsón is lehet, csak ész kell hozzá.


Nekem az utazás az egyik legnagyobb hobbim és szenvedélyem és igen, költök rá rendesen. Több ingyenes vagy olcsó hobbim van, így tudok az utazásra pénzt fordítani. Valaki autót vesz abból a pénzből, amiből én utazok.


Nem vagyok különösebben tehetős, de rengeteget utazok külföldre. Az Egyesült Királyságban élek, így sajnos repülő vagy a hajó mindig egy kötelező lépés, de ez már csak ilyen. A repülők esetében nézni kell a járatokat, a last minute utakat. Volt, hogy Spanyolországba retúrjegyet tizenöt fontért (nagyjából hétezer forint). Nagyon széles skálán mozognak az árak, figyelmesnek kell lenni.


A szállások szintén így vannak. Léteznek a drága luxusszállodák és a roppant olcsó diákszállások vagy kiadó szobák. Mást is kapsz az árakért, de értelmes ember nem is a szállásán tervezi eltölteni az utazását. Ilyen téren én mondjuk szerencsés vagyok, mert sok külföldi barátom van, akikkel kölcsönösen elszállásoljuk a másikat teljesen ingyen. Vagy mást ne írjak, a barátommal volt, hogy kempingautót béreltünk, és abban éltünk hetekig, mialatt az országon belül utazgattunk. A sátrazást egyébként ajánlom, ha a természet érdekel inkább, önmagában élmény.


Egy másik mód, ami számomra nagyon bevált, az a külföldön való önkénteskedés, vagy akár munka. Számtalan országba van számtalan remek program csak szemezgetni kell:

[link]

[link]

[link]

[link]


Amit említettek már előttem, hogy a munkád során is utazhatsz. A barátom és én is többször megyünk külföldre (ilyenkor természetesen jön a másik is) a munkánk miatt, de ha még tanulsz, akkor is vannak lehetőségeid. Én például kétszer is voltam kint Erasmus+-szal, összesen tizenkét hónapot. Bizonyos pályázatok is vannak, amiknek valamilyen külföldi utazás a főnyereménye, de ezeket nem ismerem túlzottan.


Először is azt tedd rendbe, hogy mit szeretnél és mit tudsz ezért tenni és miről vagy hajlandó lemondani, mert a válaszaidat olvasva szerintem te se tudod, hogy pontosan mit szeretnél...

27/N

2021. okt. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 A kérdező kommentje:

24/


Hát én még ingyenes meg olcsó hobbit nem láttam.Jelenleg jó ideje nem dolgozok de ha munkám lenne is egyik szakmám se olyan,hogy utazgassak hanem kb valahol egy helyben döglenék meg.Tanulástól meg már messze vagyok öreg vagyok már ahhoz. Sátrazni biztos nem sátraznék mert a gyengém a tisztálkodás meg ugye pl a wc dolog ezt meg sátorban elég nehezen lehetne megoldani.Igen lehet nem tudom mert depressziós vagyok,félek meg össze vagyok zavarodva ezért lebénulva repül el mellettem az élet.

2021. okt. 7. 22:21
 26/47 anonim ***** válasza:
24%

Az utazgatás, mindig is a gazdagok sportja volt. Bár most már egyre több proli is utazik, az igényeikre szabott fapados légitársaságok és fapados utazási irodáknak köszönhetően. Ezért lepték el a világ legjobb helyeit.


Szóval ha jól értem, te munkanélküli vagy, de luxuséletvitelre vágysz?

2021. okt. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 A kérdező kommentje:

26/


Nem jól érted,nem vágyok luxus életre és nem konkrét munkanélküli vagyok vagyis nem kirúgtak vagy ilyesmi,és van megtakarításom.

2021. okt. 8. 13:24
 28/47 anonim ***** válasza:

#25

Nekem ingyenes és olcsó hobbijaim közé tartozik az írás, olvasás, túrázás, úszás, csillagászat. Ez csak én vagyok, de ahány ember annyi érdeklődés. Igazából viszonylag kevés drága hobbira tudok gondolni.


A válaszod további részét olvasva egy pszichológust tudok javasolni.

27/N

2021. okt. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 A kérdező kommentje:

28/


az olvasás nem ingyenes mivel a könyvet meg kell venned szint úgy a papírt amire írsz,a túrázás se ingyenes mert el kell menned oda ahol túrázni kell és enned is meg inni is kell valamit,a csillagászat viszont ha csak nézed az eget az igen ingyenes de ha már venni kell hozzá könyveket vagy távcsövet már az sem ingyenes.Járok pszichológushoz de most egy ideje nem voltam koronavírus karantén miatt,viszont nem tudom valaha egyáltalán lesz e belőlem ember mert a pszichológus dolog sem sokat segít.

2021. okt. 8. 14:51
 30/47 anonim ***** válasza:
71%

Hallod kérdező, te pont olyan vagy mint az anyám.

Az is olyan, ha hall valami árat, látványosan ájuldozást szimulál, hogy húú milyen drága, mondja mindenre amit kizárólag pénzért lehet megvásárolni és nem ingyé osztogatják vagy nem alanyi jogon jár neki.

2021. okt. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!